Skocz do zawartości

Moj n a j n o w s z y zakup


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...moj wczorajszy zakup= Gornoplat

rozpietosc = nie zdazylem zmierzyc ale ponad 2 metry

silnik = Austriacki HP 61 (juz zdazylem wyciagnac ...)

skad = znowu strych ...odleglosc strychu od mojego domu ca. 1 km

cena = do wytrzymania -50 juro bo pokrycie skrzydla ma dziure...

czy jeszcze jest cos do kupienia = nie wiem bo facet "kapie" tymi rzeczami moze po to zeby ceny byly wyzsze ...

bebechy = zbiornik + stare Graupnerowskie serwa + ...musze sie dokladnie przyjrzec...

Czy bede tym latal= nie ...motorek do Gabloty , model do "ludzi"...

 

Wydaje mi sie ze ta "dycha" jest /byla za slaba do tego modelu ale wlasciwie dawniej latano a nie robiono roznego rodzaju "stujki" itp...

Model jest lekki i pomimo wieku jeszcze sie trzyma ... musze go zlozyc,pomierzyc no i zrobic zdjecie w calosci ...a moze mnie wezmie na latanie ??? aparaturke stara bo stara ale jeszcze mam i normalne serva tez by sie znalazly ...Paliwo tez gdzies sie tam szwenda ...

to na razie tyle Janek 8)

dscn0912ed1.jpg

 

PS: BUTELKA COLI JEST 1/2 LITROWA (NIE 0,33 !!)

dscn0914ee9.jpg

 

Motorek juz sie blyszczy jak Dobermanowi no te ... zeby...przejechalem go flexem poprawilem szczotka druciana hi,hi...nie do poznania...

Pozdrawiam Janek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Janku! Przed zamieszczeniem fotek staraj sie zawsze sprawdzić ich rozmiar. Ma być najwłaściwiej 640x480, bo wtedy forum się "nie rozjeżdza" i nie trzeba gonić myszą po ekranie.

Co do silniczka, to jakiś staroć i na tym sie nie znam, w przeciwieństwie do Ciebie, ale skoro mówisz, że już sie błyszczy, to wszystko OK :D .

Co do samej maszynki, to ciekawy zabytek i zapewne zaraz znajdziesz chętnego. Myślę, że możesz za ten model wyhandlowac kolejny , fajny silniczek :D , czego z okazji nadchodzących świąt szczerze Ci życzę, takoż dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Ciebie i Twoich najbliższych :D

PS. Patrz uważnie, czy nie ma on na tym strychu jeszcze jakiegoś tartaczka, podobnego do tego, no wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze -bede zwazal na wielkosc zdjec-bo sam mam potem problemy z czytaniem tego...Marku dzieki za zyczenia ,za tartaczkiem bede sie rozgladal ...Dzis "ida" czasopisma do Ciebie pierwszy postoj Katowice potem juz poczta do Krakowa....

A z tym czyszczeniem silnika Flexem i szczotka druciana to tylko chcialem Was podraznic ...juz tego nie robie od przynajmniej 40 lat-tzn od mojego pierwszego PK-1.... Silnik wykompalem delikatnie jak niemowlaczka w OKS - to taki rozpuszczalnik nie atakujacy ...

Ten model moze byc Multiplexa -Pawel - dzieki za slad....

Pozdrawiam Janek :salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku,

powiedz, co to za rozpuszczalnik. Mam taki problem z O.S.-em. Czyściłem go po sezonie, robiłem to preparatem do czyszczenia silników samochodowych. Po sprawdzeniu na tłumiku uznałem, że jest ok. Po spryskaniu silnika w parę sekund zjadło tą błyszczącą warstewkę i silnik wygląda jak by miał 100 lat :cry: Poradź co mam zrobić żeby trochę lepiej wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem kolegom jak można idealnie wyczyścić mały motorek...

 

Na znanym serwisie aukcyjnym za 100zł kupiłem myjkę ultradźwiękową.

DZIAŁA TO MAGICZNIE!!!

Ostatnio myłem OSMAX'a FX46 po 2 sezonach latania na rycynie w dość mało przewiewnej masce...

Silnik wyglądał jak....!@#$%$&^*&^($#&^# albo i gorzej...

Po 10 minutach mycia silnik jest jak nowy...

Jako razpuszczalnika używam czterochloroetanu...

Nazwa szokująca ale można to "kupić" w każdej pralni chemicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKS 2611- to zmywacz czyszczacy w Spreyu ...uzywany jest w mojej firmie i tam wlasnie myje tym moje motorki - nie wynosze tego

do domu bo za to mozna wyleciec a szkoda by bylo tych prawie 20 lat....OKS mocno odtluszcza ( www.oks-germany.com) wiec potem trzeba motorek natluscic np. Balistolem -olej do konserwacji broni ,

lub olejem syntetycznym ...zawsze mi zostaje "pare kropelek"

z mojego skuterka...

Ale mysle ze metoda modelmaniaka jest tez b.dobra-musze to wyprobowac -to bym wtedy nie musial machac szczoteczka do zebow...wieksze problemy sa z powierzchniami Alu zaatakowanymi

przez zwiazki NITRO -Alu czarnieje no i chyba nic nie pozostaje jak Flex+ szczotka druciana....

dscn0939wx0.jpg

dscn0941fz9.jpg

Silnika nie rozbieralem -wlalem w niego OKS i potem wylalem(zielona maz) i znowu ,i...az lalo sie czyste ...po kilku minutach wlalem olej syntetyczny i tak moze stac az znowu bede mial czas go rozebrac i dokladnie wyczyscic ...no chyba ze pojdzie do "ludzi" to nie

bede musial nic robic...

Aha , na Gieldach jest zawsze Kolekcjoner silnikow ktory opatentowal plyn do mycia silnikow 1/2 litra kosztuje 12 juro - z a w s z e mam zamiar to kupic pod koniec Gieldy, lecz z a w s z e braknie mi forsy ...a do domu da l e k o .

a Autko nie jezdzi na owsianke...

To na razie tyle Janek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

Ten rozpuszczalnik to przed, po czy w trakcie ultradźwięków?

 

 

Taka myjka to poprostu wanienka o poj ok 3l.

Wlewa sie rozpuszczalnik, ustawia żądany czas mycia, włącza i już...

Ja robie to w piwnicy.... Ponieważ "rozpuchol" trochę śmierdzi...

Naprawdę rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna sprawa z tym Aparatem ultradzwiekowym do czyszczenia (okularow ? czy sa juz extra myjki) ...

A jak ustawisz na 1 godzine czyszczenia to moze nawet

motorek sam sie rozkreci na poszczegolne czesci ?

wlasciwie jak wlaczysz odpowiednia czestotliwosc to tak

powinno byc (skad to znamy- np :zgubione iglice gaznikow. itp..)

A jak wystapi zjawisko kawitacji ? to motorek wyciagasz jak z piaskowania ! ....widzialem to juz w sklepach i myslalem o silnikach

ale gdy pomyslalem ze tam zamiast wody destylowanej trzeba do

mycia silnikow wlac NITRO to wlosy jezyly mi sie na glowie ...juz widzialem ta potezna explozje ... hi ,hi

 

tylko prosze nie mowic ze Ultradzwieki nie powoduja iskrzenia

- to wiem !!,ale prosze nie zapominac ze coraz wiecej sprzetu

pochodzi z "kraju srodka " ....

wiecej juz nie pisze

Janek :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , kupilem ta maszynke do czyszczenia ultradrganiami (ultradzwiekami)...kosztowala 20 juro -na razie oczyscilem

moje lupy powiekszajace -powiekszalnosc zwiekszyla sie

poltorakrotnie hi,hi...

ale "pracuje " fajnie -przyjemnie wibruje ... no i swiatelko ma

tez takie no ...przyjemne ..na razie czekam na jakis brudny motorek ...

moze jutro (ide jutro na phli targ)...

Modelmaniak - czy Ty tez masz ta maszynke w ksztalcie "kibla" ? juz chcialem to oddac do sklepu z powrotem

ale te niebieskawe swiatelko jest takie fajne ze to zostawiam ...

Pzdr Janek :wink:

dscn0947zl6.jpg

dscn0949gw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.