Skocz do zawartości

hotliner eagle 5


666dzichat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Nowy nabytek ktory dotarl do mnie w poniedzialek, juz prawie gotowy do lotu.

 

- motor MVVS 4,6/840 ze smiglem 12x8

- regulator Castle Creations ICE 50 with Switch-Mode BEC ESC

- trzy cyfrowe serwa savox (lotki, wysokosc)

- Sbec turningy 5A

- lipo 4s turningy 2650

 

Rozpietosc to 1.7m

Profil mh32

 

Waga:

 

- Skrzydło z serwami 416g

- Kadłub z silnikiem i regulatorem 448

- statecznik 40g

- lipo 327g

 

waga całego modelu do lotu: około 1250g

 

W krotce oblot...

 

Pozdrawiam Piotr.

post-13174-0-32818800-1377031240_thumb.jpg

post-13174-0-75210800-1377031244_thumb.jpg

post-13174-0-34865200-1377031247_thumb.jpg

post-13174-0-82821500-1377031253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model zostal juz wyslany, takze sledze go teraz przez dhl. Powinien byc pod koniec tego tygodnia albo na poczatku przyszlego.

 

Fotki zamieszcze napewno jak tylko przyjdzie.

 

Nie wiem tylko czy wziasc 3s czy 4s. Ten regulator moze nie wytrzymac 4s. Mam mala rozkmine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z singapore'u. Za przesylke cos kolo 140 dolarow, plus za wgniecenie dostalem znizke 100 dolarow. Model z powyzszymi komponentami byl przeceniony takze mysle, ze calkiem ok to wyszlo.

 

Co do smigla to nie mam pojecia jak to sie liczy. Probowalem sie pobawic tym kalkuratorem z CC ale tam w bazie nie ma silnikow mvvs.

 

Chce do tego podlaczyc zewnetrzny bec ale jeszcze nie wiem jaki (moze jakies sugestie?). I czy jak podlacze ten zew. bec do glownego pakietu to czy bedzie ok?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto radzi ten powinien sprawdzić. Lub wiedzieć. To jeśli chodzi o śmigło.

A co do beca jesli nie chcesz daleko szukac to poszukaj w nastiku. taki na 5A będzie z dużym zapasem. Zasilany z głównego pakietu, o nic innego pewnie sie nie zmieści. Z pakietem poczekaj aż będziesz miał kadłub - wtedy zobacz jaki pakiet tam wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze śmigło lepsze niż duże? A może by tak cos policzyć najpierw?

Nie powiedziałem,ze lepsze mniejsze tylko gdyby był zaduży prąd da mniejszy skok..A to róznica! Ja policzyłem w głowie,nie musiałem zerkać w sciągawkę.A jak sprawniejszy będzie pakiet 3S to mi pokaż.Z miłą chęcią zobacze ;) Co do gabarytów to oczywista oczywistość ze musisz wiedziec co ci wejdzie i jaką wagę chcesz uzyskać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś nie jestem pewien czy komukolwiek doradzałem jakiekolwiek śmigło na podstawie MOICH odczuć. Bo takowe w tym przypadku nie sa zbyt istotne. Na dodatek używam/używałem innych silników niż pojawiające sie w pytaniach na forum :) Wiec argument słaby.

Sprawność to na pewno nie żwawość. Nawet nie wiem czy u Ciebie żwawość i odczucia dotyczą jak największego ciągu czy jak największej prędkości.

Do pakietu 4S takie mocne smigielko to 12,5x10 na granicy obciążalności silnika jest znacznie lepsze niż 14x9 na 3S, oczywiście jak model już sie rozpędzi...

Ale jeśli chodzi o 3S to można tez pożonglować śmigłami z większym skokiem i równiez może być ciekawie. A na pewno lżej. Ale niestety nie mam czasu na sprawdzenie ;(

 

Eee Marek,słuchaj Jurka ..On wie i widział i doradza i wnika ,jak zawsze :P . Dobrze że człowiek odpuścił udzielanie się (ja) bo przynajmniej trochę spokoju .. lepiej polatać i wymieniać porady na lotnisku jak teoretyzować ;) .

A co tam! Popisać se lubie :) Bo czasami nudnawo. A na nauke latania zawsze sie znajdzie troszke czasu-oczywiście pomiedzy pisaniem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem juz dwa pakiety turningy 4s 2650 40C smiglo 12x8 (producent zaleca takie do 4s a do 3s 14x9).

Do tego sbec turningy 5a.

 

Teraz czekam tylko na paczki ktore beda w poniedzialek i na pogode bo poki co to sypie kwasnym deszczem i wieje tak, ze urywa d**e!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, juz po pierwszych lotach i po pierwszych przygodach. Mianowicie po oblataniu przyjechałem do domu, a ze skrzydło trzymam w folli babelkowej i w kartonie, to polozylem je na dywanie w kartonie i poszedlem na zakupy. Po jakiejs godzinie wrocilem do domu i okazalo sie, ze moj piesek dorwal sie do kartonu, sciagnal folie ze skrzydla i odgryzł koncowke skrzydla i podziurawil zabkami troche krawedz spływu. Na szczescie nie było tak zle, ale troche sie wnerwilem, gdyz jestem troche pedantem i nawet przetarlem skrzydlo na mokro przez pierwszym wyjsciem zeby sie swieciło a tu taka zagłada. Troche sie zesloscilem ale przeszło i znowu sie odzywamy do siebie z pieskiem ;)

 

Po kolejnych kilku lotach raz udało mi sie troche mocniej przyziemic ale bez przesady, zazwyczaj siadam jak piorko a tutaj po mocniejszym przyziemieniu zobaczylem dopiero w domu dwa pekniecia na ogonie (zamieszczam fotki na dole juz po naprawie)

Wziałem to zalałem super glue i posypalem soda oczyszczona i zeszlifowałem lekko, a pozniej okleilem tasma przezroczysta zeby wzmocnic. Narazie taka prowizorka ale sie trzyma i moze ktos zasugeruje jak naprawic albo wzmocnic kadłub.

 

Dzisiaj wylatalem kolejne dwie baterie, troche wiało i turbulencje były ale ogolnie fajnie sie latało. Krotki filmik ponizej.

 

Co do modelu to jestem zadowolony z modelu i komponentow. Wszystko jest wykonane elegancko, skrzydło jest mocne, ale kadłub jest miekki i słaby, ale jezeli chodzi o jakosc wykonania modelu to jest bardzo dobra, poza wytrzymałoscia kadłuba.

 

Srodek ciezkosci ustawiłem na 65mm, modelem lata się jakby był na torach. Takze powrot do modelarstwa po długim czasie jak najbardziej udany.

 

http://www.youtube.com/watch?v=NoY390Gimg8&feature=youtu.be

post-13174-0-84000200-1377458546_thumb.jpg

post-13174-0-90626300-1377458617_thumb.jpg

post-13174-0-34277900-1377458631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.