Skocz do zawartości

Zasilanie


Łukasz99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poskładałem tydzień temu model z KST, lipolem 2s i linkami. Tak, serwa walczą. Dlatego następny będzie z bowdenami pomimo, że są mniej precyzyjne bo serce mi się kraje jak słyszę to brzęczenie...

A może nawet przerobię obecnego, tym bardziej że musiałem dołożyć 3g ołowiu na tył.

Z malutkich beców do F3K, które miałem to Foxy Pelikana działał super https://modelemax.pl/pl/regulatory-napiecia/10243-foxy-regulator-napiecia--3a-ubec-21505-.html?search_query=bec&results=35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze masz uwagi co do tego, że serwa piszczą, bo sprężyna naciąga Ci stateczniki? Ja do tego jakoś przywykłem, w modelach benzynowych sama masa sterów była na tyle duża, że serwa piszczały non stop. Raczej bym nie przejmował się tym, poza większym poborem prądu. Teoretycznie na większym napięciu mamy mniejsze straty. Na razie decyzja zapadła, że na wszelki wypadek odbiornik kupuję HV, zasilanie zamierzam zrobić z 2s LiPol. Serwa wszystkie KST 08(nie zwróciłem uwagi, że są do 8,4v - dzięki Rafał). Jak będę miał wątpliwości zastosuję BECa wysłanego przez Czarka, w domu mam różne, ale waga jest w okolicy 10g. Zobaczę też jak wyjdzie mi wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marek, w FBII, które mam były po 2 sprężyny na ster kierunku i wysokości. Po zostawieniu po jednej sprężynie brzęczy mniej. Przy dwóch siła naciągu była tak duża, że po wyłączeniu zasilania obracało mi dźwignię serwa. Rozwiązaniem może być obniżenie punktu zaczepienia link z drugiej dziurki w dźwigni na pierwszą, czyli najbliższą osi obrotu dźwigni. Może zakres ruchu sterów po obniżeniu będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przy dwóch siła naciągu była tak duża, że po wyłączeniu zasilania obracało mi dźwignię serwa.

 

U mnie nawet liche D47 w Virgosie trzymaja bez zasilania,w pozostalych powymienialem na BMS-A10 i tez jest na "0"bez pradu.Serva sa ok,ale sprezyny napewno nie i dlaczego az po dwie na statecznik?Ciekawi mnie  jak te sprezyny wygladaja?(ksztalt, grubosc drutu i pod jakim katem)

 

 Serwa mają brzęczeć i się nim nic nie stanie.

 

No to wszyskie moje serva sa zepsute,nie brzecza :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwie sprężyny bo lepiej trzymają stery, więc przy mocnych rzutach pewnie nie wpadają we flatter. Ale tego się na razie nie dowiem bo nie rzucam mocno :-)   Kształt sprężyn standardowy, wklejone chyba też standardowo. Przynajmniej tak to wygląda - wklejone "fabrycznie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.