Skocz do zawartości

Mobius 1080p


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robert obejrzałem też wcześniejszy filmik i jestem pod wrażeniem.
Wychodzi na to że 8mm spokojnie daje radę.O niebo ciekawszy kadr i obraz z tych

8mm niż z oryginalnego szerokiego obiektywu. Też mam Mobiusa A i nie ukrywam że

przydałby się czasami ten zoom w postaci 8mm. Ciekaw jestem jak będzie się nagrywało

jeśli by umieścić kamerkę na samolocie. Czy obraz nie będzie zbytnio ,,rozdygotany,, 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nagrywałem Mobiusem w ustawieniu 720p 60fps narrow, który dawał najwęższy obraz. Coś tam nawet było widać, tylko rozdzielczość 720p to trochę mało było. Tak myślę, że odpowiadał obiektywowi 5mm. Zobaczymy jak to będzie z tym 8mm. Na pewno musze się bardziej skupiać na prowadzeniu samolotu w kadrze, ale obraz jest super. W teście latałem jak zwykle, a że jestem ślepy to max latam góra 150m, nie mierzyłem szczególnie.

Jak nie podoba Ci się rybie oko, co jest standardem w tych wszystkich kamerkach "action" to zainteresuj się obiektywami ok 4-5mm. Nawet jest taki fajny, bez dystorsji, który ludzie montują w gopro, tylko cena 230zł jest trochę zaporowa.

A jak czas pozwoli to zamontuję Mobiusa na Skysurferze i porównam z Onepaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rober koniecznie poczyń kroki i zainstaluj, zobaczymy jak będzie się spisywała.
Ja dojrzewam do Mini Mobiusa jest sporo mniejszy i lżejszy no i 1080 /60 fps tyle że 110'
Jeśli bym zakupił to wtedy z doktoryzuję się na Mobiusie.
Na obecna chwilę wykorzystuję w samochodzie i w szybolu więc zostaję przy tej szerokości.
W modelu A jest jeszcze akceptowalne te 90'
Robert a że tak zapytam z ciekawości jakie wg Ciebie najlepsze bądź optymalne ustawienia preferujesz w Mobiusie ?

MOV vs MP4 , NTSC vs Pal bo jak czytam, to opinie są podzielone jedno na korzyść drugiego i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiałem sie na tym. Rozszerzenie mov jest domyślne i takie mam. ntsc vs pal jest mi obojętne bo to mówi o wyjściu TV a tego nie używam.

 

Wgrałem też film z obiektywem 6mm, jest nieco szerszy niż 8mm Też fajnie, widać kontekst w jakim znajduje się model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert znakiem tego że jeśli ma być na modelu to raczej z obiektywem oryginalnym.
Natomiast potwierdza to że jeśli zoom, w tym przypadku 8mm bądź 6mm jednak najlepszy do filmików

które wcześniej prezentowałeś. To jest tak samo jak w fotografii czym dłuższe szkło tym stabilizacja powinna być lepsza.

Statyw bądź stabilizacja w szkiełku. Niemniej fajnie że zdecydowałeś się na taki test,będzie dla potomności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam problem ze swoim mobiusem. Otoz stracil kompletnie ostrość. Dzis wziąłem go na lotnisko nakręciłem kilkanaście filmow. Na pierwszym jest tylko ostra trawa na pierwszym planie, reszta tla lacznie z modelem rozmyta. Z kazdym filmem to samo.. Pytanie czy padł obiektyw, czy to tylko kwestia ustawień? Filmy odtwarzalem na tv, nie mam dostepu do pc na razie więc nie sprawdze tego. Natomiast zastanawiam sie czy bez zadnego mechanicznego uszkodzenia mogl sie uszkodzic obiektyw, czy ktos z was juz sie z tym spotkał?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw jest wkręcony i przymocowany na mały imbusik, mogło się to poluzować, lub mogła się odkleić matryca od mocowania obiektywu. Cos co zmieni odległość obiektywu od matrycy.

Otwórz mobiusa to sie wyjasni.

PS. Może to być też para a nie brak ostrości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw jest wkręcony i przymocowany na mały imbusik, mogło się to poluzować, lub mogła się odkleić matryca od mocowania obiektywu. Cos co zmieni odległość obiektywu od matrycy.

Otwórz mobiusa to sie wyjasni.

PS. Może to być też para a nie brak ostrości.

Dzięki Panowie za pomoc byl poluzowany delikatnie ten imbusik. Na podglądzie na żywo w tv, w miare udało mi się to wyregulować. Jutro przy dziennym oświetleniu sprawdzę czy jest po staremu.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.