Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Easy Glider Pro gotowy do oblotu :-)

 

Waga gotowego modelu 986 gram. Obciążenie powierzchni to 23,7 g/dm^2 co wróży dobre loty.

 

Jako, że o zalecanym wyposażeniu doczytałem się dopiero po zakupie swojego wyposażenia to w EGP znajduje się taka elektronika:

- Serwa

- 2xHS55 na lotkach

- 2xHS81 na stery ogonowe

- Odbiornik Rex 7 MPD

- akku Li-pol 2200mAh 16C 3S1P 11.1V DUALSKY

- regulator Dualsky 25A

- silnik RAY C3536/06

 

Parę fotek też się znajdzie

 

af72833ba830eaa9.jpg

 

c07c8ad664c3e280.jpg

 

5edfe3fc2717ca70.jpg

 

I fotka elektrowni:

 

cd51e41fb33515a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia w oblocie.

Ale interesuje mnie jak pasuje tam taki pakiet, wszedł w fabryczne miejsce czy musiałeś powiększać?

Ten silnik ma sporą nadwyżkę mocy do modelu, czy nie lepiej było zaoszczędzić na wadze i dać coś mniejszego?

I już na koniec, jakie dałeś śmigło?

Sporo tych pytań, ale właśnie dotarło część mojego wyposażenia do ASW15 i też będę go kończył, z tym że ja mam kłopot z upchaniem zasilania i kto wie czy nie zrobię z niego czystego szybowca, a na moto nie wezmę właśnie EG Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura na pakiet jest spora i wejdzie tam nawet pakiet 4s. Zaczyna się ona tak jak widać na zdjęciu a kończy w okolicy krawędzi spływu płata. W modelu nic nie przerabiałem.

 

A silnik no cóż, jest jaki jest :-)

 

Śmigło w 9x7.

 

Jeśli byś brał EGP to może od razu warto sprowadzić sobie wersje full wypas z napędem serwami itp. . .

 

 

PS: jedyny problem to znalezienie kołpaka 57mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedziele 24.02.2008 Easy Glider Pro przy niezbyt sprzyjającej pogodzie wzbił się w swój dziewiczy lot. Cóż można by tu pisać model lata sam, można puścić drągi i on sobie leci i leci. Dosłownie nuda z punktu widzenia mnie (czytaj kogoś kto już ileś tam lata) ale dla początkującego będzie to bardzo wielka zaleta.

Co do zastosowanego wyposażenia - zespół napędowy - troszkę go przewymiarowałem jeśli chodzi o moc co widać podczas wznoszenia dlatego też planuje ustawić jakieś ograniczenie mocy.

 

Jedyną wadę jaką miałem okazje zauważyć to to że w skrzydle jest parę karbów dzięki którym niedoświadczony pilot jak się pogubi może połamać skrzydło. Dlatego planuje to odpowiednio wzmocnić co udokumentuje fotkami i wstawię je tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem i widziałem jak to lata :)

 

Fakt - dziób jest dziwny - strasznie duży kołpak potrzeba - MPX chyba specjalnie zrobiło taki tylko żeby kupować ich zestaw napędowy.

 

Sam modelik Rafała ma niezły nadmiar mocy - śmiga aż miło. Postaram się do przyszłego tygodnia wrzucić jakiś film na youtube z lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisisaj kupiłem ten model. Wszystko przez ten wątek :D . Za budowę zabiorę się od poniedziałku. Easy glider pro będzie nosicielem dla flycam one 2. Czekam tylko na śmigiełko składane 10''x6, mam nadzieje że axi 2212/26 silver line uniesie model, a jak nie to trzeba będzie zamawiać silniejszy (teoretycznie do 900g powinien dać radę). W związku z tym mamtylko pytanko czy taki model lepiej kleić na CA, czy na uhu por? Jak cały projekt się uda postaram się zamieścić zdjęcia i filmy z lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kadłub kleiłem soudalem 3 godzinnym bo nie chciałem nerwów sobie marnować na CA (jeden zły ruch i po zawodach.

 

Polecam wzmocnić jednak tylną część kadłuba:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4073&postdays=0&postorder=asc&start=28

 

Tak jak to krall zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EG jako nosiciel FlyCamOne2 - to nie problem. Kamerka wazy tylko 4dkg. Mój EG"nosi"casio exilim, a wazy ten aparacik 18dkg! Daje sobie rade bez problemu, naped to chińska bezszczotka i LiPo - oczywiście.

 

szyb2ec5.jpg

szyb3sg0.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.