Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witajcie,

 

chciałbym zakupić model Easy Glider PRO (przeczytałem tematy na forum odnośnie tego modelu ale mam mimo wszystko konkretne pytanie).

 

Czy może ktoś polecić jakiś odpowiedni zestaw do tego modelu (silnik, regulator, kołpak i śmigła składane)?

 

Zastanwaiałem się nad:

 

silnik : RAY C3536/06

regulator: 25A

śmigło: Graupner Cam Folding PROP 9*6

kołpak: RAY TURBO 45/4/8/3

 

ale kolega pisał w tym temacie że taki silnik jest za mocny do tego modelu,

 

dlatego jeszcze raz się zapytam:

 

JAKI POLECACIE SPRAWDZONY ZESTAW

 

 

PS Nadmienię jeszcze że posiadam baterie 3 celowe, 2100mAh, 20C (które chciałbym wykorzystać do modelu)

z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika RAY C3530/14 (mniej mocy od tego co podajesz a i waga o 30 gram mniejsza)

 

Kołpak polecam dobrać tak by miał jak największą średnicę jaką się da znaleźć (uwaga tylko na średnice ośki w silniku).

 

Regulator 25A i śmigło takie jak zaleca producent dla odpowiedniego pakietu (2S Li-pol 10x5, 3S Li-pol 9x5-6)

 

UWAGA!! Jeśli dajesz lżejszy silnik to według instrukcji nie wklejamy (teraz nie pamiętam dokładnie jednej czy obu) metalowych kulek w ogon modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako , ze juz dzisiaj chce zamowic model , mam pare pytan odnosnie wyposazenia

-Gdzie moge nabyc klej soudal (moze jest pod inna nazwa) , czy wystaczy on do sklejenie calego modelu , czy trzeba brac jeszcze jakis dodatkowy klej

-Czy ten kolpak bedzie dobry

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2181,kolpak-aluminiowy-57-mm

-Przedluzenie serwa , ile sztuk jaka dlugosc

To chyba na tyle:)

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wiec EGP juz zamowiony:)

-Silnika RAY C3530/14

-2 serwa hs 55

-2 serwa hs 81

rygiel 25A (od znajomego)

kolpak i smiglo jak wyzej w poprzednim poscie

jescze zostal odbiornik i pakiet , ale to juz jak finanse pozwola

 

i co - latasz już ?

Planuję zakup tego modelu + osprzęt. Jeżeli u ciebie wszystko hula, to chetnie zerżnę konfigurację.

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem silnik 110 gram, wklejając dwie kulki w ogon pakiet jest równo z początkiem półki przeznaczonej na niego.

 

W instrukcji chyba pisze, że tylko przy zastosowaniu napędu tuningowego wkleić dwie kulki a tak to to jedną. Jednak nie dam sobie głowy uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wytłumaczcie mi kilka kwestii.

1. Wg jakiej zasady wybieramy pomiędzy pakietem 2 i 3 Li Pol

rozumiem, że pojemność to już zależy tylko od kaski i oczekiwanego komfortu pracy

Na silniku RAY C3530/14 nie pisze na jakie ma być napięcie (przynajmniej w opisach na www). A więc o jakim napieciu dobrać ?

 

2. jaka rzadzi zależnosć między wielkością pakietu, a wielkoscią śmigła ?

(2S Li-pol 10x5, 3S Li-pol 9x5-6)

 

3. Szukając w sklepach pakietów widzę zakładkę "pakiety" , "pakiety odbiorcze", "pakiety nadajnika" Ile jest tych pakietów ? Miałem wrazenie, że jeden w modelu, a drugi w aparaturze sterującej. .

4. Przedłużacze serw. Do easy glidera potrzeba 2x 20 cm i 2x 40cm. Większość sklepów ma inne rozmiary (25, 50 cm) Czy to można uciąć / skrócić ?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wytłumaczcie mi kilka kwestii.

1. Wg jakiej zasady wybieramy pomiędzy pakietem 2 i 3 Li Pol

rozumiem, że pojemność to już zależy tylko od kaski i oczekiwanego komfortu pracy

Na silniku RAY C3530/14 nie pisze na jakie ma być napięcie (przynajmniej w opisach na www). A więc o jakim napieciu dobrać ?

 

2. jaka rzadzi zależnosć między wielkością pakietu, a wielkoscią śmigła ?

(2S Li-pol 10x5, 3S Li-pol 9x5-6)

 

Im więcej cel, tym większe obroty silnika więc i mniejsze śmigło

 

3. Szukając w sklepach pakietów widzę zakładkę "pakiety" , "pakiety odbiorcze", "pakiety nadajnika" Ile jest tych pakietów ? Miałem wrazenie, że jeden w modelu, a drugi w aparaturze sterującej. .

4. Przedłużacze serw. Do easy glidera potrzeba 2x 20 cm i 2x 40cm. Większość sklepów ma inne rozmiary (25, 50 cm) Czy to można uciąć / skrócić ?

 

Każdy jest inny, Tobie potrzebny jest tylko jeden w modelu i jeden w aparaturze.

Chyba że nie masz regulatora z takzwanym BEC'em

Do szybowców (bez silników) potrzebny Ci będzie pakiet odbiorczy zamiast lipoli.

 

A przedłużacze kupić możesz dłuższe, niech sobie siedzą w kadłubie, skracać oczywiście można. Można także kupić sobie trochę kabla, końcówek, i robimy na tak jak nam pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.