Skocz do zawartości

Tricopter tail-servo problem


Goldi_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jako nowy w dziedzinie RC (drugi mój model) stanąłem przed nieoczekiwanym problemem. Zbudowałem tricopter według poradnika i instrukcji ze stron www.rcexplorer.se. Wszystko zostało oparte na płycie KK2.0 z HK. I o dziwo działa :) za wyjątkiem serwa, które wariuje. W prawdzie odchyla się w obie strony o zadaną wartość (reaguje na regulację), ale niestety pojawiają się zakłócenia jak zwiększam obroty silnika - serwo wychyla się. Po wyłączeniu silnika wraca ono do pozycji "0" i "stuka" (dostaje jakieś lewe sygnały). Zaznaczam że kable posprawdzane, napięcia też utrzymuje stałe (co bym nie zrobił 5V), nie ma żadnych odchyłów.

Schemat prądowy : bateria -> regulator ->serwo

Schemat sygnału : odbiornik -> kk2.0 -> serwo

 

Jeśli pominę pośrednika (regulator) nic się nie zmienia - dalej sieje :( Podłączyłem serwo bezpośrednio do KK2.0 i to samo. Jedynie jak podpinam je do odbiornika to działa jak należy. Sprawdzałem na trzech różnych serwach i to samo. PROSZĘ O POMOC !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.