Skocz do zawartości

Pelikan Beta 1400 - błąd elektroniki?


Cyrano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem model - jak w temacie - jako łatwy na początek :D .

Już prosto z pudełka był niekompletny i pognieciony z pomarszczonymi nalepkami. :angry:

(Czy to standard w tym modelu?)

Sprzedawca ukompletował model (gdzieś wypadły mu drobne części owiewki kabiny) i dał rabacik na sfatygowaną formę pianki i folii.

Ew. dał też opcję wykonania dla mnie "profesjonalnego montażu" w cenie równej wysokości udzielonego rabatu ale bezwzglęnie odmówił mi prawa do obecności przy jego wykonywaniu - nie przyjąłem. :(

Montaż całości jest bowiem dla mnie istotną częścią modelarskiej frajdy.

 

Niestety przy próbie uruchomienia aparatury otrzymuję efekt w postaci:

1. po załączeniu zasilania odbiornika serwa sterów "bzykają" wędrując do skrajnego położenia

2. odbiornik (chyba on) wydaje regularny, pojedynczy pisk co ok. 5 sekund

 

Nic tego nie zmienia.

Próba sparowania aparatury w preferowanym przeze mnie trybie 1 (wg instrukcji) nie udaje się w ogóle (aparatura zachowuje się inaczej niż opisuje dokumentacja) zaś - w trybie 2 niby przebiega zgodnie z opisem lecz bez zmiany opisanego powyżej zachowania całości.

 

O czym to może świadczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moim zdaniem serwa zabudowane bez ustalania neutralnego położenia i po załączeni lecą w neutrum.

Wybudować dźwignie serwomechanizmów i załączyć aparaturę sprawdzić jak zachowują się serwa ,założyć poprawnie dźwignie serwomechanizmów i sprawdzić jak działają.

 

Zakładam że aparatura zbindowana i działająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie sugestie.

Odpowiem zbiorczo - gdyż pewne kwestie się powtarzają (dziwne pytania pomocnicze w nawiasach :) ):

 

1. Aparatura? :D - oryginalny, ze wspólnego z modelem pudełka - CADET 4.

 

2. Czy działająca i zbindowana? - o bindowaniu (chodzi o połączenie w parkę nadajnika z odbiornikiem?) i kłopotach z nim napisałem na wstępie: Przyjmuję, że nie udało mi się nigdy tego skutecznie zrobić na posiadanej aparaturze więc mam wątpliwości co do jej prawidłowego działania. A może po prostu ja nie umiem tego zrobić wg opisu drukowanego :( .

 

3. Pakiet (chodzi o baterię w modelu?) jest naładowany.

 

4. "Testy" aparatury prowadziłem na nie zmontowanym do końca modelu - buduję go krótkimi skokami - i na teraz nie jest on gotowy do lotu niemniej jeśli nie osiągnę sensownego postępu w zaciszu domowym - chętnie skorzystam z zaproszenia do strefy w NT i pomęczę Kolegów o pomoc na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy w obu instrukcjach wyglądają na identyczne co do sposobu - niemniej:

Z jednej z nich wynika, że załączony do zestawu odbiornik może "wymuszać" na mnie tryb drugi (2) parowania(?) i próba zrobienia tego w trybie 1 nie ma sensu(!).

Czy tryb ten jest niezmienny i zależy na sztywno od odbiornika?

Może to oczywiste ale ja odkryję tu zapewne jeszcze niejedną "Amerykę" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie odbiornika raczej nie wchodzi w grę, tam chyba nie ma buzzera. Tak mam jak mam nieokreślony sygnał gazu, lub niewłączony nadajnik.

 

1. Sprawdź bindowanie

2. Sprawdź kolejność wtyczek

 

Jaką masz aparaturę?

 

U mnie piszczy co 5 sekund jak nie mam zasięgu, jak np. wyłączę aparaturę. Wtedy silniczek lekko drga raz w jedną, raz w drugą i daje pojedyncze beeeep. Czyli może jednak nie zbindowana.

 

Piotrze, co rozumiesz przez testy aparatury ? Czy udało Ci się dojść do tego, że serwa ruszają się tak jak ruszasz drążkami ? Jeśli to działa, to jest zbindowana i trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Piotrze, co rozumiesz przez testy aparatury ? Czy udało Ci się dojść do tego, że serwa ruszają się tak jak ruszasz drążkami ? Jeśli to działa, to jest zbindowana i trzeba szukać dalej.

 

"Testy aparatury" w moim przypadku = pierwsze, "radosne" próby jej włączenia i sprawdzenia czy i w jaki sposób działa (gdyż - co widać - jestem całkowicie "drewniany" w tej kwestii).

Nie osiągnąłem takiego stanu by cokolwiek reagowało na ruchy drążków - ergo chyba nigdy nie zbindowałem aparatury :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osiągnąłem takiego stanu by cokolwiek reagowało na ruchy drążków - ergo chyba nigdy nie zbindowałem aparatury :(.

 

Świeci się kontrolka w odbiorniku=wszystko ok.

Nie świeci się=aparatura nie włączona lub nie zbindowana.

 

Bindowanie w tych zestawach gdzieś ktoś opisywał ale jako że jest z tym problem pozwolę sobie przypomnieć.

 

1. Wepnij zworę do bindowania w miejsce opisane BAT lub BIND

2. Podłącz odbiornik do regulatora. Pakiet do regulatora --->dioda w odbiorniku miga.

3. Wciśnij przycisk BIND na nadajniku a następnie włącz go (nie puszczając BIND). --->dioda w odbiorniku zaświeca się na stałe.

4. Wyłącz nadajnik, odłącz pakiet od regulatora, wyjmij zworę z odbiornika.

 

Teraz już można włączyć nadajnik (nie trzymając BIND) i podłączyć pakiet do regulatora. Dioda w odbiorniku powinna od razu się zaświecić i wszystko ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskanuj fragment instrukcji. Nie rozumiem zwrotu "Tryb" Jeżeli ktoś w ten sposób przetłumaczył "Mode" to jest to inna bajka i wówczas polecam lekturę "mode 1 - 4" w aparaturach.

 

Instrukcja mówi tak:

https://docs.google.com/file/d/0B6EbdxmXd-k1aW5XQjExYUJGY0U/edit?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.