Skocz do zawartości

PZL P-62


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie oczekiwania na pogodę aby oblatać Guppiego, rozpocząłem budowę nowego modelu.Tym razem padło na jakiegoś akrobata, od dawna chodziło za mną jakieś coś a'la ESA.

Wybór padł na P-62 gdyż dość jest już zagranicznych modeli a polskie konstrukcje coraz rzadziej są spotykane.Z góry mówię że model nie będzie startował w zawodach wiec konstrukcja będzie odbiegała nieco :wink: od klasycznego ESA. Model będzie wykonany z depronu 6mm, wzmacniany sosną. Ze względu na to że nie mam czym wyciąć rdzeni, skrzydła będą konstrukcyjne. Na razie obrobiłem plany, przeniosłem je na tekturkę, jak czas pozwoli zabiorę się za wycinanie.Tak model wygląda na "planach" :wink:

Rozp. 800mm

dł. 620mm

Zakładana waga do lotu ok.400g

 

76731944is0.jpg

 

Tutaj info. o oryginale.

http://www.samoloty.ow.pl/str087.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To moje plany popełnione na cele zawodów WWII 1:12 - ale spokojnie można je przeskalować w dół.

Problem w tym, że poza studium koncepcyjnym samolot nie doczekał się zbudowania nawet prototypu... a szkoda.

 

Cieszę się, że ktoś postanowił je wykorzystać do innych celów niż kombat WWII :D

 

Prowadziłem też prace nad planami P50 Jastrząb i nad Wilkiem, ale z braku czasu prace utknęły w martwym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Dopiero ostatnio znalazłem czas na podciągnięcie w pracach przy P62, na dzień dzisiejszy stan jest jak na foto :) . Mam dylemat kadłub gotowy, pozostało zamocować silnik i serwo, no i gdy będzie wszystko, pakietem wyważyć model, ale co z płatem? miał być konstrukcyjny ale czuję że wyginanie takiego poszycia doprowadzi do zwichrzeń, niestety rdzenia nie mam jak wyciąć-i co zrobić :?: po teście gimn. będę musiał zadecydować :| .

Dokładną masę kadłuba podam jak załatwię wagę ale jest ok. 30-40g, myślę że ze skrzydłami zmieszczę się w 70g -(wszystko kryte taśmą pakową(najlepszy materiał pokryciowy :D )

Muszę przyznać że mimo zastosowania minimalnych wzmocnień kadłub jest bardzo sztywny we wszystkich płaszczyznach, przy EPP niestety wzmocnienia są konieczne.

Jak na razie efekt wizualny myślę że nie jest zły :wink: -

(niestety aby uzyskać pełną jakość trzeba kliknąć :| )

82156841kg9.jpg

16180845gg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No zabawy z nim trochę było ale chyba warto :D , niestety model jeszcze nie poleciał ale staram się to zmienić, stanąłem na skrzydłach, wykonałem z rdzenia ale niestety proste , a to ugodzi wykonanie modelu :| . Chyba jednak zamówię w Cyber Fly wycięcie :) .

Ciąg dalszy nastąpi, miejmy nadzieje jak najszybciej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No... chwilę trwało zanim prace ruszyły ,ale już jest lepiej :wink: . Dzięki uprzejmości jednego z użytkowników forum model dostał rdzenie i teraz sylwetka będzie właściwa(dobrze że zrezygnowałem z skrzydeł prostych). Na dzień dzisiejszy model jest ostatecznie oklejony no oprócz spodu skrzydła i czeka na instalację osprzętu jak i doklejenie skrzydła do kadłuba :) .Jako że ten biały kadłub zdawał być się dość smutny dodałem mu trochę czerwieni tu i ówdzie :D , to co na fotce z jednym serwem waży ok. 100g nie wiem czy dobra waga :lol: ?

Niestety fotki z koma:

70039529mw5.jpg

w800.png

 

17675924mq9.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie widział by fotek proszę dać znać-coś mi nie pasuje :wink: .

Co do wyposażenia poleci w nim:

TP 2712-12 ze śmigiełkiem 8x4(z nim najlepiej kręci) lub 9x4.7.

TP mag8 18A.

2x HXT900

Fullymax 3s1050mAh, i HXT 3s G2 850mAh.

+Corona 4ch synteza.

:wink:

Teraz zauważyłem że w pośpiechu prac zapomniałem nanieść na skrzydła linie podziału :? ... trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumulator 850mAh zostaw na drugi lot ,bo może okazać się za mały i regulator odetnie ci w locie .Dobrze by było, gdyby model był wtedy oblatany,szkoda tak starannej roboty.

Gdyby zrywał ci strugi ,lub latał niestabilnie,naklej na kraęwdź natarcia pasek papiery ściernego szerokości 5 - 10 mm.Te małe modele lepiej latają jak mają szorstkie skrzydła( miałem tak w jednym), ale może nie być to potrzebne jeśli profil jest z gatunku turbulentnych.

Powodzenia w oblotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkupiłem model od Milko :)

Mam już prawie całe wyposażenie * . Pozostał mi tylko dobór silnika.

 

Myślę nad silnikiem RAY CD 2830/12 ( http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=989 ). Co o nim sądzicie ?

 

Miałem wziąć Emaxa 2822, ale miałem go w jednym modelu i troszkę nawalał ...

A co do dzwonków - nie jestem zbytnio przekonany ...

 

*

Pakiet: 3S 1300 20/25 C

Regiel: Pulso Advance Dl22+

DX5e + AR500

HXT 900 na lotki i TP SG91R na wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.