Skocz do zawartości

Red Bull Air Race 2014 w Gdyni


Piotr_O.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówi Rafał - nie pchałbym się tam samochodem. Parking spory - ale jak na tą imprezę to malutki - jest przed samym Bulwarem. Myślę, że na głównych ulicach nie zaparkujesz. Drugi znany mi parking to na wysokości - obrazek wklejony przez Y/F22 - na wysokości bramki AIR Gate - drugiej od końca po prawej. Widać tam taki cypelek - jest to taka "przystań do wodowania łódek - zaraz obok knajpki Barracuda. Parking jest dużo po wyżej - pare set metrów. Wydaje mi się jednak, że chyba pomyśleli o miejscach parkingowych specjalnie dla imprezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bartek - masz racje - nie koniecznie musisz wracać do Gdynia Główna. Masz jeszcze tylko jeden wybór Gdynia Św. Maksymiliana. Stąd najbliżej do miejscówki przy Barracuda. możesz też dojsć do jakiegokolwiek innego przystanku na Trasie Gdynia lub Wejherowo - Gdańsk. Zależy to tylko od drogi jaką chcesz pokonać. :D

Spróbuję rowerem przejechać się po kilfie może znajdzie się fajna miejscówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy obszar lotów będzie zamknięty, chodzi mi o wodę. Możliwość podpłynięcia jachtem w pobliże lotów?

 

W związku z #airrace nastąpią czasowe ograniczenia w zakresie funkcjonowania i dostępności Przystani Jachtowej Marina Gdynia. Wejście i wyjście jednostek pływających nie będzie możliwe: 24 lipca między 12:00 a 18:30 / 25 lipca między 11:00 – 17:30 / 26 lipca między 8:00 – 18:45 / 27 lipca między 14:00 – 18:00. Dodatkowo w dniach 25-27 lipca 2014r. w wyżej wymienionych godzinach, nie będzie możliwe – poza działaniami związanymi z wejściem i wyjściem jednostek – przebywanie osób na Falochronie Wschodnim i Falochronie Południowym. Począwszy od 20 lipca 2014r. nie będą cumowane na obu falochronach nowe jednostki.

Strefa dla publiczności od strony wody zlokalizowana zostanie wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego i toru wyścigu. Będzie ona wyznaczona za pomocą boi regatowych oraz nadzorowana przez służby ochrony oraz ratowników wodnych, Policję i Straż Graniczną.

 

 

1025383_10152583769814882_45894804746806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam ciekawą propozycję na fajne zdjęcie :>

Niech ktoś z was weźmie na imprezę aparaturę, i poprosi kogoś o zrobienie wam zdjęcia z przelatującym w tle samolotem,

Będzie to wyglądało tak jak byście sterowali danym samolotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kicha - tam będzie tyle ludzi, że nawet fotograf nie będzie miał gdzie się odsunąć. Druga sprawa - tor nie jest wcale tak blisko morza dlatego sam zabieram tam jakąś małą lornetkę.

 

Kirby Chambliss niedawno przyleciał i wstawił już fotki z baru gdzieś w Trójmieście (prawdopodobnie bar w Gdyni choć nie wiem gdzie się zakwaterował), jakby ktoś połaził i popytał to może ustrzeli autograf. Sam wpadam tam w sobotę rano, jem coś, ogarniam hotel z kumplem i wio na bulwar - chcemy być w okolicy już o godzinie 8-mej. Jeżeli ktoś uważa, że to głupota tak wcześnie to proszę nas pokierować i naprostować - jedziemy 500 kilometrów dlatego napaliliśmy się na obleganie miejscówki od rana aby mieć dobre widoki, może niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor jest właśnie baaaaardzoi blisko morza - przecież nad morzem będą się odbywały loty :D. Dziś pojechałem rowerem znaleźć miejscówkę na klifie - i znalazłem. Pojechałem też aż na sam bulwar - też się nie myliłem - według mnie najlepsze miejsce będzie idąc ulicą Piłsudzkiego aż do Bulwaru. Na jego końcu stoi wspominana przeze mnie knajpka Barracuda.   Stoi ona po między bramką przed ostatnią i ostatnią. Bramki są już instalowane - oceniam, że jakieś 100m od brzegu. Kto będzie w tym miejscu zrobi naprawdę ekstra fotki.

 

Jeśli według ciebie Y/F-22 tor nie jest blisko morza to gdzie on jest - na lądzie w głębi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę praktycznych informacji dla tych forumowiczów, którzy planują wypad na RBAR-a do Trójmiasta samochodem.

Jeśli ktoś zamierza jechać z centralnej/południowej części kraju autostradą A1 i uciekać z korka przed bramkami w Rusocinie (który zapewne tam powstanie) zjeżdżając np. w Stanisławiu lub jeszcze wcześniej w Swarożynie i dalej planując dojazd do Gdyni krajową 91, to musi również uważać i uwzględnić dodatkowy czas, bo w Tczewie właśnie rozpoczął się remont tej DK i są objazdy , ruch wahadłowy i tworzą się przez to mocne zatory.

Z kolei dojazd w miejsce samej imprezy autem raczej będzie niemożliwy, bo w Gdyni jest stosunkowo mało dużych parkingów. Sugeruję pomyśleć o pozostawieniu auta gdzieś w okolicy Gdyni Redłowa lub Orłowa i stamtąd przejazd autobusem miejskim lub SKM-ką w kierunku Gdyni Wzgórza Św. Maksymiliana lub Gdyni Głównej lub od przeciwnej strony , szukać parkingu gdzieś w okolicach przystanków Gdynia Chylonia, Leszczynki, Grabówek , Stocznia i również dojechać autobusem/trolejbusem lub kolejką.

Następnie, nad bulwar lub plażę miejską dojdziecie sobie spacerem w 10-15 minut od wspominanych przystanków SKM (Gdynia Wzgórza Św. Maksymiliana lub Gdynia Główna).

 

Aaaaaa...i taka ciekawostka :)

Dzwoniłem dzisiaj do muzeum - Akwarium Morskiego w Gdyni, które jest usytuowane na końcu Skweru Kościuszki i ma bardzo fajny taras widokowy na zatokę, gdyńską plażę, całą marinę i pas wodny wzdłuż bulwaru gdzie odbędą się zawody.

Otóż samo muzeum będzie normalnie otwarte dla zwiedzających w te dni, natomiast właśnie na ich tarasie zostaje utworzona strefa VIP. Więc, jeśli ktoś wpadł na pomysł, że kupi sobie bilety za parę PLNów do muzeum i dzięki temu będzie miał idealną miejscówkę, to niech o tym zapomni :wacko: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z bulwaru bezpośrednio na trasę przelotów - widać ustawione platformy bramek. Ktoś pisał , że to nie nad morzem  :D:

Na drugiej focie widok w stronę Tower i wspomnianego Oceanarium po prawej od Tower. Fotki z urwiska gdzieś mi wsiąkły ale wkleję film z mojej miejscówki jeśli się zdecyduję.

 

post-14330-0-62157900-1406037399_thumb.jpg

post-14330-0-41582700-1406037432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym muzeum to ta VIP-owska strefa jest oficjalnie Red Bulla czy to po prostu muzeum sobie tak wymyśliło i zgarnie sobie za to dla siebie pieniądze ? Bo bilety do strefy VIP Sky Lounge kosztuje 4000 zł, do race club jest tańszy, są różne pakiety.

 

Słyszałem, że z molo w Sopocie będzie odpływał stateczek a jego miejsce docelowe to gdzieś koło toru w wyznaczonej strefie, specjalnie po to aby móc z niego obejrzeć zawody. Ktoś się orientuje jak się on nazywa, ile kosztuje bilet i na jakiej zasadzie będzie on kursował ?

 

Bardzo dużo cennych informacji odnośnie red bullowego weekendu : www.gdynia.pl/wydarzenia/70_95857.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stateczku nie słyszałem , ale wiem , że jest za to sporo prywatnych jachtów oferujących miejscówki i podziwianie zawodów z wody.

Ceny zaczynają się od 150 pln za 2-godzinny rejs ribem w trakcie zawodów do ok. 350-400 pln za całodniowe "stanie" na kotwicy w rejonie zawodów.

 

Spróbuję jeszcze poszukać czegoś bardziej "masowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach Red Bull na starym Stadionie Dziesięciolecia i na Monster Truck w Chorzowie był problem z wniesieniem tzw "profesjonalnego" obiektywu. Ochrona na oko oceniała czy można czy tez nie. Dlatego obawiam się, że tu może być podobnie, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat.

 

Mówimy o czymś takim:

39241_can70-200_wstep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak samo jak Patryk wyżej, trudno żeby ogrodzili szczelnie tak ogromny teren i upilnowali tyle set tysięcy ludzi na bramkach. Sądzę, że ogrodzą sobie strefy VIP-owskie i pewnie scenę gdzie będą koncerty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga fotka przedstawia "widownię" na Bulwarze; w prawą stronę jeszcze ze 100m dalej jest plaża gdzie również od groma będzie kibiców bo to jest na wysokości i trochę dalej od ostatniej bramki. Jak widać Bulwar długi jest ale nie szeroki chociaż w zależności od miejsca to z 50m biorąc wszystko co na drodze cztli trawnik, ścieżka rowerowa, chodnik, mały parking...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plaży ma być "strefa bezpieczeństwa" (mapa na stronie gdynia-aktualności) choć zależnie od mapy podają ją także jako strefę do użytku publiczności. Można to różnie interpretować, może właśnie tam postawią bramki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.