Skocz do zawartości

Jaki szybol


artex007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Widze zę dyskusja osiągneła kierunek którego nei chiałem tu widzieć:( Ale musze się ustosunkować do tego.

 

PO pierwsze Atrex zrobi jak zechce, j awyraże swoją opinie i pewnie to samo potwierdzi Przemek.

 

Jak bym miał wydać 300zł to kupił bym włąśnie model Colibri albo ELFa. Sa to modele wykonane perfekcynie jeśli chodiz o odwzorowanie profilu, bo robione w formie, a i tak piszą że to profil modyfikowany bo nie dają gwarancji że jest to 100% profil rg15.

 

A malin towja propozycja żeby bbyła atrakcyna to powinna cena być 120zł wtedy jest rozsądna zależność cena do jakości, bo byma nie chcesz mi powiedzieć że masz idealne profile, na dodatek model latany :(

 

Pozatym DLG na początek nie wiem czy to dobry pomysł. Jak zainwestuje w gume 40zł będiz esię bawił szybolkiem i bawił, jeden lot gwarantowane 5min a z ręki ?? 30sek.

 

ARTEX przemyśl dobrze i się nie napalaj, pośpiech i podniecenie złym doradcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akku - szukaj na www.batimex.pl - kupisz pojedyncze ogniwa a pakiet można zlutować samemu.

 

 

Rozmawiałem z ludźmi na temat tej firmy i produktów, cena do jakości ma się nijak czyli poprostu DROŻYZNA jak za ten towar :D

 

Sam chciałem u nich pakiet zakupić i mi odradzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki chyba mnie przekonujecie ale czy ja dam rade złozyc tego elfa??najbardziej boje sie sklejenia połówek płatów. Aha i wszyscy mówią ze Elf kosztuje 270 zł a ja pytam gdzie ??:) Do tej pory znalazłem tylkko za 310 :)

 

EDIT:

 

Chyba ze colibri kosztuje w arthobby 270 tylko ze to juz rozp.1m aha i czym różnie sie sterowanie V od zwyklego znaczy wiem na czym polega tylko które jest lepsze ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich i pogadaj, powedz ze towi koledzy kupują u niech po 270 zł za nie - bo tak jest :)

 

A skeljanie się nie bój !!

 

Narwpier złożysz sobie je na sucho, jeśli mają wznios podpierasz końcówki jednakowymi klockami, środek sładasz równo i jest OK . Wszystko robisz oczywioście na prostej i równej płycie :)

 

Jeśli w modelu mas zlotki najwyżej swichrzenie skorygujesz lotkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Skoro tak na mnie wsiadacie to weźcie kupcie bobolinka czy colibri za 300zł poskałdajcie go , oblatajcie i sprzedajcie koledze za 200zł lub lepiej za 120zł.

 

Do kolegi co nie wierzy w moje profile to powiem że mój bobolink jest oryginalnie z arthobby nabyty - i co dalej nie wierzysz ze arthobby jak pisze że robi hn 1033 to robi inny czy jakiś koślawy?

 

To i tak wybór kupującego co nabędzie , nie kupi to trudno bobol będzie latał dalej w moich łapach latał.

 

Mam nadzieje że jego nowy model będzie równo dobrze śmigał jak mój , a i życze mu żeby smigał nawet lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacze że modelem (elektryk Piper rozp koło 95cm) juz latałem zbudowałem takze depronowego "Zefirka" ale go nie ulotniłem.

 

Jeśli się mogę włączyć w dyskusję, to sądząc na podstawie tego co napisałes tak naprawdę masz małe pojęcie o budowie modeli.

Dalej z tego co piszesz :

 

Mam 300 zł i chce saobie zrobic prezencik pod choinke(na rodziców w tym temacie liczyc nie moge )

 

Czyli wnoszę że nie należych do syneczków forsiatych tatusiów, którzy serwują syneczkom modele po xxxxxx zł ( wpisac dowolna kwotę ) nie zważając na to czy syneczek model ulotni czy go rozbije. Cóz kupi sie następny i tyle.

 

Reasumując : mało latałeś, popełniłeś jeden nielatający model depronowy i tak naprawdę masz tylko troche wiadomości teoretycznych i marzenia. I na tych marzeniach się skupię.

Nie jest tak wbrew temu co napisałem tragicznie, jesteś dobrym materiałem na modelarza, bo masz MARZENIA.

Spróbuj inną drogą, może troche trudniejszą, ale dającą znacznie więcej satysfakcji. Przeznacz wspomnianą kwotę na zakup nie gotowego zestawu ( sorry ale nawet nie wiesz jakim klejem go skleić ), ale kup trochę materiałów: ( wystarczy Ci na kilka modeli ) balsy, sklejki, listewek. Naucz się pracować z drewnem, naucz się kleić, naucz się wycinać żeberka, NAUCZ SIĘ MYŚLEĆ I PRACOWAĆ,

a nie tylko zadawać pytania "jakie i gdzie najtaniej".

 

Sorry za odrobinę cierpkich słów, ale tez kiedyś byłem młody i też kiedyś miałem marzenia. Wtedy nie było internetu, wtedy nie było nic ( prócz octu i biletów autobusowych :) ). Masz szansę coś zrobic, a nie tylko iść na łatwiznę, przemyśl to. Myslę że każdy ze starszych kolegów w trakcie budowy modelu chętnie Ci pomorze, a są tu tacy. niektórzy nawet "leją" na AeReF-y :)

 

Poszukaj w sieci planów np. Jerrego, prosty, fajnie latający model i zrób go sam, a gwarantuję Ci znacznie większą satysfakcję niż ulotnienie gotowego zestawu. Weź przykład z innych, obserwuję od dawna poczynania Patryka Urbana, skoro on potrafił swoją pracą dojść do takich wyników, dlaczego Tobie nie miałoby się udać, wszak już ulotniłeś Pipera.

Przemyśl to co napisałem, przemyśl nie w kontekscie tych 300 złotych, które masz do wydania, ale przemyśł to w kontekscie zimy, długich wieczorów, latać dopiero będziesz wiosną, do tego czasu mozna zrobic nie jeden ale kilka i to coraz lepszych modeli. I wtedy nie bedziesz zadawał pytań jakim klejem to skleić, ale sam będziesz udzielał odpowiedzi MNIEJ DOŚWIADCZONYM OD SIEBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tartaczek :D :

http://www.allegro.pl/item150527463_szybowiec_rcpelikan_konstrukcja_balso_.html

Chcesz model z lotkami to wznios możesz zmniejszyć a lotki dociąć to nie jest trudne :D

A nauczysz się coś o pracy z drewnem i składaniu samo złożenie nie powinno

być trudne bo pewnie w zestawie jest instrukcja. Cena też nie jest wysoka

tylko musisz dokupić folie na pokrycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz i o co ci chodzi mam marzenia i to ogromne mowisz ze to dobrze i ciesze sie z tego. Piszesz żebym kópił materiały i sam wszystko zrobił. Wyobraziłem sobie to troszke inaczej a mianowicie : kupie gotowego szybolka i cały sprzet do niego , a nastepnie kupie wszystkie materiały :balse ....itd i zbudije własny model. Dlaczego w takiej kolejności?? Nie sadze żeby zima była porą roku w czasie której loty sa niewskazane a ja czuje potrzebe latania, Piperka musiałem sprzedac (byłem w dosc ciezkiej sytuacji) ale teraz mama prace mimo ze w tym roku maturka . Wiec teraz skupiam sie na jak najszybszym wzbiciu sie w przestworza:). Szybowoec + guma nie oznacza nie latania w zimie, a na tym mi najbardziej teraz zalezy. I właśnie stąd ta kolejnośc. Nic nie poradze że nałogowo musze latac :)

 

EDIT:

 

A propo zadawania pytań, czy według ciebie jak bede sam składał model od początku to nie będe zadawał tylu pytań, że będę wiedział jakiego kleju użyc??

 

A pozatym wydaje mi się że chociażby wycinanie żeberek to dodatkowe koszta, przynajmniej do tej pory widziałem w necie wycinanie za poomocą dodatkowych urządzeń to sie nazywało chyba dremel czy jakoś tak. Ale z czasem i tego sie dorobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Skoro tak na mnie wsiadacie to weźcie kupcie bobolinka czy colibri za 300zł poskałdajcie go , oblatajcie i sprzedajcie koledze za 200zł lub lepiej za 120zł.

 

 

Kolego drogi...

Z Twojej wypowiedzi wynika że oferta sprzedaży Twojego modelu to prawdziwa okazja...

Super model wart 300zł Ty chcesz sprzedać za 200?

Matka Teresa jesteś czy inny Brat Albert?

 

 

 

Modlik swoje przeszedł nie powiem. To był mój pierwszy model z lotkami i musiałem się w niego wlatać .Naprawiałem go wiele razy tkaniną szklaną i rowingiem węglowym. Teraz jest taki mocny, że ciężko go rozbić. Przy pożądnym krecie pęka co najwyzej śruba polamidowa 4mm (to 1zł , wymianiam i latam dalej).

Ogon też ma wzmacniany tkaniną 25g/m2 i żywicą.Statecznik pionowy ma dodatkowo tzw. doklejke z balsy, która znacznie go wzmacnia.

 

 

Prawda jest taka że model waży teraz 2x więcej niż na początku...

Siłą rzeczy jego własności lotne stały się dużo gorsze ...

 

Dlatego roztaczając czar swojej wspaniałomyślności próbujesz namówić kolegę na zakup Twojego modelu...

I wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że świadomie chcesz sprzedać swojego nielota naszemu klubowemu koledze...

Szukaj głupiego na Allegro...

 

P.S.

Nawet ptaki nie sr...ją w swoje gniazdo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskać nic nie musze bo kolega sam podjął dyskusję na temat mojego modelu pytając się co to za model to mu szczerze wszystko opisałem.

 

 

To jego kasa jego wybór :D

 

Wymieniałem mu tez opcje elfa czy innych dobrych modeli w rozsądnych cenach , jak by ktoś nie zauważył.

 

 

,,Kolego drogi...

Z Twojej wypowiedzi wynika, że oferta sprzedaży Twojego modelu to prawdziwa okazja...

Super model wart 300zł Ty chcesz sprzedać za 200? ,,

 

Co w tym dziwnego? Super model jest warty 300zł , ale dlaczego mój już używany,oblatany, (czego przeciez nie kryłem wcale i opisywałem co przeszedł) zbudowany samemu , nie miał być wart tych pieniędzy ?To chyba 100zł mniej za które mozna kupić sobie dużo róznych rzeczy czy nawet narzędzi, listewek , kleju , sosny czy żywicy ,farby, które napewno się przydadzą modlearzowi.

Można też zrobić model samemu za 50zł z depronu i zostaje 250zł to chyba tez oczywiste.

 

Czy wszystko co dobre musi być dorgie i nowe ze sklepu i najlepsze? Czy każdy jeździ nowymi samochodami?Bo te używane już niejeżdzą?

Bo używany model to już jest nielotem (z czym się niezgodze całkowice)

 

Ja mam serwa hiteca i cykają jak złoto , a dla Ciebie to szmelc,ale nie stać mnie na lepsze , a jednak latam.Myśląc podobnie powinienem nielatac tylko zbierac kase na lepsze serwa .

 

Opisałeś mnie troche jakbym chciał Kolegę okraść z ostatnich pięniedzy albo wbijał mu nóż w plecy i to troche jest niewpożo.

 

Też moge Ci zarzucić ze sprzedajesz drogo swoje silniki i że nie są warte tych pieniedzy....

 

Myśle, że nie o to na tym forum chodzi żeby sobie dokuczać i temat powyższy dot.mojego modelu proponuje zakończyć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku w tej materii sie z Toba nie zgodze.

Malinn napisal w poscie ze model nie lata tak jak nowka, kwestia jest to jak bardzo ten lot rozni sie od oczekiwanego efektu. Dlatego uwazam ze ewnetualne zawarcie tranzakcji byloby uczciwe i ze niepotrzebnie oskarzasz malinna o probe oszukania kolegi.

Oferta mimo ze moze byc niekorzystna dla kupujacego wyglada na uczciwa, jednak to wlasnie my jestesmy tutaj po to aby doradzic koledze czy oplaca sie ja "zawrzec" czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta mimo ze moze byc niekorzystna dla kupujacego wyglada na uczciwa, jednak to wlasnie my jestesmy tutaj po to aby doradzic koledze czy oplaca sie ja "zawrzec" czy nie.

 

Ja absolutnie nie twierdze ze jest nie uczciwa...

Jezeli spotyka sie 2 gosci i jeden chce cos sprzedac drugiemu za ustalona wspólnie cenę to wsio ok...

To kupujacy dysponuje forsą i to on decyduje...

 

Tak to sie właśnie odbywa... i to na calym swiecie...

Sa jednak wyjatki...

Sprzedając zdezelowany samochód zawsze unikam sytuacji gdzie kupujacy bylby moim kumplem, kolegą, sąsiadem czy kimś z rodziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin teraz coś kręcisz !!

 

Do kolegi co nie wierzy w moje profile to powiem że mój bobolink jest oryginalnie z arthobby nabyty - i co dalej nie wierzysz ze arthobby jak pisze że robi hn 1033 to robi inny czy jakiś koślawy?

 

Super model jest warty 300zł , ale dlaczego mój już używany,oblatany, (czego przeciez nie kryłem wcale i opisywałem co przeszedł) zbudowany samemu , nie miał być wart tych pieniędzy ?

 

Więc zdecyduj czy jest nabyty w Arthobby czy robiony samemu, takie opisy są już oszustwem. Wiem ze lubisz szybowce i robisz ich kilk ai każdego nazywasz bobolem. Ale uwierz mi że odzwierciedlenia profilu mozęsz mieć w 80% tylko :)

 

Jeśli arthobby pisze RG15 mod. to mimo robienia płata w formi nie daje 100% gwarancji że jest to RG15 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.