Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki szybol

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
90 odpowiedzi w tym temacie

#41 Artur z kołobrzegu

Artur z kołobrzegu
  • Modelarz
  • 23 postów

Napisano 23 grudzień 2006 - 17:26

dlaczego ?? Co jest w nim niedobrego co ci się nie podoba

#42 alchemique

alchemique
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2006 - 17:22

http://video.tinypic.com/player.php?v=2w68c44

Latac to lata calkiem fajnie , ale soundtrack to mi sie mocno nie podoba ;(

#43 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 23 grudzień 2006 - 13:50

No to jeśli masz Optica6 i 300zł... Chłopie, w kwestii kasy i wyposażenia to masz luksus (przynajmniej w porównaniu ze mną :P )!
Za stówkę kup sobie balsy :D , a dalej np: kupujesz jakąś folię to oklejania (np: Solarfilm) albo inne materiały; lub po prostu np: rdzenie styro. Warto zrobić Bobolinka (To co Artur z Kołobrzegu bądź Malinn) i masz świetny szybowiec - no chyba że szybolce Cię nie interesują (ale ślepak ze mnie - pisze w temacie o szybowcu a pytam się czy je lubisz!)i wolisz samoloty - ale tego już nie wiem :) , może powiedz, co dokładnie posiadasz. No i co preferujesz...

#44 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 23 grudzień 2006 - 10:44

Poszukaj na allegro moze coś złapiesz ...

#45 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 23:22

Aparaturke mam a mianowicie OPTICA 6
za 300 zł nie można kupic sensownego modelu?? ja planuje zakup Elfa i zrobic go na szybowca tegoż samego elfa tylko że w wersji elektro ma bodajże modelmaniak i chwalił sobie ten model.

#46 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 23:11

Najpierw powiem tak: wszystkiego żem nie czytał, bo nie mam czasu i za dużo tego:) .

A teraz moje zdanie: masz 300zł? A aparaturkę masz? Jeśli nie, to dozbieraj do np: Flasha5x.
Jeśli masz już... To tak jak pisał Motylasty: kupujesz materiały i robisz COŚ WŁASNEGO. Tak na marginesie, za 300zł raczej nie kupisz sensownego gotowca. Szkoda kasy. Nie muszi zrobić przecież balsowego szybolca... Wystarczy nawet z depronu -to przecież wdzięczny materiał (Modelmaniak - no wiesz... :twisted: ), z niego można zrobić bardzo dobre modele.

Albo robisz proste szybowce i na nich uczysz się latać. Piękna sprawa Kolego - już to "przeszedłem" 8) .

#47 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 13:55

Przemek tu chodiz o odzwoerciedlenie profilu :D

Podobno RG15 jest strasznie zdradziecki :( nidokłądność odwzorowanie odnosi się w 2potędze do włąściwości lotnych :) czyli 10% uszcerbku powoduje prawie latającą cegłe :)

#48 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 11:15

Mnie sie wydaje ze piszą mod bo nie są w stanie odwzorować go dokładnie jak w profili ...

#49 modelmaniak

modelmaniak
  • Modelarz
  • 39 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 10:53

Ale uwierz mi że odzwierciedlenia profilu mozęsz mieć w 80% tylko :)

Jeśli arthobby pisze RG15 mod. to mimo robienia płata w formi nie daje 100% gwarancji że jest to RG15 :D

Wydaje mi sie ze masz duzo racji ale to chyba nie o to chodzi...

Producenci czesto pisza ze stosuja profil xxxxx modyfikowany...

Może chodzi o prawa autorskie do profili?
Może jak napiszą ".mod" to nie narazaja sie na koniecznośc płacenia za korzystanie z nich...

Cholera wie... Pokręcony jest ten swiat...

#50 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 10:50

KOledzy ten model nazwałem bobolem jako skrót od bobolinka i jest on kupiony z arthobby tak dla wyjaśnienia.
Sam go własnoręcznie zmontowałem z częsci ze sklepu. Połączyłem płaty , wyciałem lotki i wykonałem reszte pracy aby on latał. Ani płata ani kadłuba do tego modelu nie wykonałem sam. Zrobiłem mu natomiast ogon z balsy sam :lol:

Dla nieodwiarków którzy nazywają mój modelik nielotem i tych którzy niewierzą że ten model jeszcze sporo potrafi proponuje obejrzeć to(lot na łące bez żadnej termiki) :

http://video.tinypic...r.php?v=2w68c44

Potem wyciągnąć wnioski i przestać nazywać ten model NIELOTEM bo to totalna bzdura i obrażanie mnie wręcz !!!

Proponuje żebyscie już zostawili mojego bobola i skupili się na pomocy koledze ,który ma wybrać swój model bo tego miał dotyczyć ten post.

#51 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 10:18

Malinowi chodziło o złożenie modelu ...

#52 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 09:52

malin teraz coś kręcisz !!

Do kolegi co nie wierzy w moje profile to powiem że mój bobolink jest oryginalnie z arthobby nabyty - i co dalej nie wierzysz ze arthobby jak pisze że robi hn 1033 to robi inny czy jakiś koślawy?

Super model jest warty 300zł , ale dlaczego mój już używany,oblatany, (czego przeciez nie kryłem wcale i opisywałem co przeszedł) zbudowany samemu , nie miał być wart tych pieniędzy ?

Więc zdecyduj czy jest nabyty w Arthobby czy robiony samemu, takie opisy są już oszustwem. Wiem ze lubisz szybowce i robisz ich kilk ai każdego nazywasz bobolem. Ale uwierz mi że odzwierciedlenia profilu mozęsz mieć w 80% tylko :)

Jeśli arthobby pisze RG15 mod. to mimo robienia płata w formi nie daje 100% gwarancji że jest to RG15 :D

#53 modelmaniak

modelmaniak
  • Modelarz
  • 39 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 09:31

Oferta mimo ze moze byc niekorzystna dla kupujacego wyglada na uczciwa, jednak to wlasnie my jestesmy tutaj po to aby doradzic koledze czy oplaca sie ja "zawrzec" czy nie.

Ja absolutnie nie twierdze ze jest nie uczciwa...
Jezeli spotyka sie 2 gosci i jeden chce cos sprzedac drugiemu za ustalona wspólnie cenę to wsio ok...
To kupujacy dysponuje forsą i to on decyduje...

Tak to sie właśnie odbywa... i to na calym swiecie...
Sa jednak wyjatki...
Sprzedając zdezelowany samochód zawsze unikam sytuacji gdzie kupujacy bylby moim kumplem, kolegą, sąsiadem czy kimś z rodziny...

#54 alchemique

alchemique
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 01:24

Przemku w tej materii sie z Toba nie zgodze.
Malinn napisal w poscie ze model nie lata tak jak nowka, kwestia jest to jak bardzo ten lot rozni sie od oczekiwanego efektu. Dlatego uwazam ze ewnetualne zawarcie tranzakcji byloby uczciwe i ze niepotrzebnie oskarzasz malinna o probe oszukania kolegi.
Oferta mimo ze moze byc niekorzystna dla kupujacego wyglada na uczciwa, jednak to wlasnie my jestesmy tutaj po to aby doradzic koledze czy oplaca sie ja "zawrzec" czy nie.

#55 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 01:19

Wciskać nic nie musze bo kolega sam podjął dyskusję na temat mojego modelu pytając się co to za model to mu szczerze wszystko opisałem.

To jego kasa jego wybór :D

Wymieniałem mu tez opcje elfa czy innych dobrych modeli w rozsądnych cenach , jak by ktoś nie zauważył.

,,Kolego drogi...
Z Twojej wypowiedzi wynika, że oferta sprzedaży Twojego modelu to prawdziwa okazja...
Super model wart 300zł Ty chcesz sprzedać za 200? ,,

Co w tym dziwnego? Super model jest warty 300zł , ale dlaczego mój już używany,oblatany, (czego przeciez nie kryłem wcale i opisywałem co przeszedł) zbudowany samemu , nie miał być wart tych pieniędzy ?To chyba 100zł mniej za które mozna kupić sobie dużo róznych rzeczy czy nawet narzędzi, listewek , kleju , sosny czy żywicy ,farby, które napewno się przydadzą modlearzowi.
Można też zrobić model samemu za 50zł z depronu i zostaje 250zł to chyba tez oczywiste.

Czy wszystko co dobre musi być dorgie i nowe ze sklepu i najlepsze? Czy każdy jeździ nowymi samochodami?Bo te używane już niejeżdzą?
Bo używany model to już jest nielotem (z czym się niezgodze całkowice)

Ja mam serwa hiteca i cykają jak złoto , a dla Ciebie to szmelc,ale nie stać mnie na lepsze , a jednak latam.Myśląc podobnie powinienem nielatac tylko zbierac kase na lepsze serwa .

Opisałeś mnie troche jakbym chciał Kolegę okraść z ostatnich pięniedzy albo wbijał mu nóż w plecy i to troche jest niewpożo.

Też moge Ci zarzucić ze sprzedajesz drogo swoje silniki i że nie są warte tych pieniedzy....

Myśle, że nie o to na tym forum chodzi żeby sobie dokuczać i temat powyższy dot.mojego modelu proponuje zakończyć i tyle.

#56 modelmaniak

modelmaniak
  • Modelarz
  • 39 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 22:46

Spoko. Skoro tak na mnie wsiadacie to weźcie kupcie bobolinka czy colibri za 300zł poskałdajcie go , oblatajcie i sprzedajcie koledze za 200zł lub lepiej za 120zł.

Kolego drogi...
Z Twojej wypowiedzi wynika że oferta sprzedaży Twojego modelu to prawdziwa okazja...
Super model wart 300zł Ty chcesz sprzedać za 200?
Matka Teresa jesteś czy inny Brat Albert?

Modlik swoje przeszedł nie powiem. To był mój pierwszy model z lotkami i musiałem się w niego wlatać .Naprawiałem go wiele razy tkaniną szklaną i rowingiem węglowym. Teraz jest taki mocny, że ciężko go rozbić. Przy pożądnym krecie pęka co najwyzej śruba polamidowa 4mm (to 1zł , wymianiam i latam dalej).
Ogon też ma wzmacniany tkaniną 25g/m2 i żywicą.Statecznik pionowy ma dodatkowo tzw. doklejke z balsy, która znacznie go wzmacnia.

Prawda jest taka że model waży teraz 2x więcej niż na początku...
Siłą rzeczy jego własności lotne stały się dużo gorsze ...

Dlatego roztaczając czar swojej wspaniałomyślności próbujesz namówić kolegę na zakup Twojego modelu...
I wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że świadomie chcesz sprzedać swojego nielota naszemu klubowemu koledze...
Szukaj głupiego na Allegro...

P.S.
Nawet ptaki nie sr...ją w swoje gniazdo...

#57 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 22:35

moze troche odbiegamy od tematu,ale wiec jak?? nozykiem do styropianu a później papier scierny??

#58 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 22:11

do żeberek dremel zymełnie ci nie potrzebny :D

#59 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 21:51

Wiem o czym mówisz i o co ci chodzi mam marzenia i to ogromne mowisz ze to dobrze i ciesze sie z tego. Piszesz żebym kópił materiały i sam wszystko zrobił. Wyobraziłem sobie to troszke inaczej a mianowicie : kupie gotowego szybolka i cały sprzet do niego , a nastepnie kupie wszystkie materiały :balse ....itd i zbudije własny model. Dlaczego w takiej kolejności?? Nie sadze żeby zima była porą roku w czasie której loty sa niewskazane a ja czuje potrzebe latania, Piperka musiałem sprzedac (byłem w dosc ciezkiej sytuacji) ale teraz mama prace mimo ze w tym roku maturka . Wiec teraz skupiam sie na jak najszybszym wzbiciu sie w przestworza:). Szybowoec + guma nie oznacza nie latania w zimie, a na tym mi najbardziej teraz zalezy. I właśnie stąd ta kolejnośc. Nic nie poradze że nałogowo musze latac :)

EDIT:

A propo zadawania pytań, czy według ciebie jak bede sam składał model od początku to nie będe zadawał tylu pytań, że będę wiedział jakiego kleju użyc??

A pozatym wydaje mi się że chociażby wycinanie żeberek to dodatkowe koszta, przynajmniej do tej pory widziałem w necie wycinanie za poomocą dodatkowych urządzeń to sie nazywało chyba dremel czy jakoś tak. Ale z czasem i tego sie dorobie :)

#60 czaja18

czaja18
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 21:40

Albo tartaczek :D :
http://www.allegro.p...cja_balso_.html
Chcesz model z lotkami to wznios możesz zmniejszyć a lotki dociąć to nie jest trudne :D
A nauczysz się coś o pracy z drewnem i składaniu samo złożenie nie powinno
być trudne bo pewnie w zestawie jest instrukcja. Cena też nie jest wysoka
tylko musisz dokupić folie na pokrycie.