Skocz do zawartości

Jaki szybol


artex007

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

KOledzy ten model nazwałem bobolem jako skrót od bobolinka i jest on kupiony z arthobby tak dla wyjaśnienia.

Sam go własnoręcznie zmontowałem z częsci ze sklepu. Połączyłem płaty , wyciałem lotki i wykonałem reszte pracy aby on latał. Ani płata ani kadłuba do tego modelu nie wykonałem sam. Zrobiłem mu natomiast ogon z balsy sam :lol:

 

Dla nieodwiarków którzy nazywają mój modelik nielotem i tych którzy niewierzą że ten model jeszcze sporo potrafi proponuje obejrzeć to(lot na łące bez żadnej termiki) :

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=2w68c44

 

Potem wyciągnąć wnioski i przestać nazywać ten model NIELOTEM bo to totalna bzdura i obrażanie mnie wręcz !!!

 

Proponuje żebyscie już zostawili mojego bobola i skupili się na pomocy koledze ,który ma wybrać swój model bo tego miał dotyczyć ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uwierz mi że odzwierciedlenia profilu mozęsz mieć w 80% tylko :)

 

Jeśli arthobby pisze RG15 mod. to mimo robienia płata w formi nie daje 100% gwarancji że jest to RG15 :D

 

 

Wydaje mi sie ze masz duzo racji ale to chyba nie o to chodzi...

 

Producenci czesto pisza ze stosuja profil xxxxx modyfikowany...

 

Może chodzi o prawa autorskie do profili?

Może jak napiszą ".mod" to nie narazaja sie na koniecznośc płacenia za korzystanie z nich...

 

Cholera wie... Pokręcony jest ten swiat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiem tak: wszystkiego żem nie czytał, bo nie mam czasu i za dużo tego:) .

 

A teraz moje zdanie: masz 300zł? A aparaturkę masz? Jeśli nie, to dozbieraj do np: Flasha5x.

Jeśli masz już... To tak jak pisał Motylasty: kupujesz materiały i robisz COŚ WŁASNEGO. Tak na marginesie, za 300zł raczej nie kupisz sensownego gotowca. Szkoda kasy. Nie muszi zrobić przecież balsowego szybolca... Wystarczy nawet z depronu -to przecież wdzięczny materiał (Modelmaniak - no wiesz... :twisted: ), z niego można zrobić bardzo dobre modele.

 

Albo robisz proste szybowce i na nich uczysz się latać. Piękna sprawa Kolego - już to "przeszedłem" 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz Optica6 i 300zł... Chłopie, w kwestii kasy i wyposażenia to masz luksus (przynajmniej w porównaniu ze mną :P )!

Za stówkę kup sobie balsy :D , a dalej np: kupujesz jakąś folię to oklejania (np: Solarfilm) albo inne materiały; lub po prostu np: rdzenie styro. Warto zrobić Bobolinka (To co Artur z Kołobrzegu bądź Malinn) i masz świetny szybowiec - no chyba że szybolce Cię nie interesują (ale ślepak ze mnie - pisze w temacie o szybowcu a pytam się czy je lubisz!)i wolisz samoloty - ale tego już nie wiem :) , może powiedz, co dokładnie posiadasz. No i co preferujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diakon piszesz ze nie czytałeś całości :) widac odrazu:) Jak najbardziej preferuje szybowce mozna powiedziec ze mnie intryguja :)

 

Co mam??

 

OPTICA 6 :) moje cudenko

 

ogromny zapal :)

 

po 10 stycznia ( wypłata) :) zamierzam kupic :

 

serwa hs55 -> 3 szt

odbiornik rex5 mpd ->1szt

ładowareczka schark 10 ->1 szt

kwarce nadawczy + odbiorczy

jakis pakiecik

 

a w tym momencie do kupienia modelik do kwoty 300 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz swoją sytuację z aku :) .

Na szybolce zwykłe NiMh lub nawet NiCd całkowicie starczają - ja swoje 5- letnie 600mAh NiCd (od odbiornika) ładowałem raz na samym początku i do tej pory jeszcze nie musiałem... A w nadajniku już kilka razy :cheers: .

Tak więc... Nie trać naprawdę kasy na "gotowca" - spokojnie za 300zł zrobisz wysokiej klasy model... I jeszcze mając taką aparaturę...

 

Poza tym, zrobienie i latanie modelem własnoręcznie zrobionym da Ci większą satysfakcję... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze da mi wiecej satysfakcji ale to trwa (budowa itd.) a ja jak juz pisalem wczesniej czuje potrzebe wylastania sie :(

 

Ale powiem szczeze ze coraz czesciej nachodzi mnie mysl zeby nakupic pełno balsy itd....... i cos samemu zlozyc :) dobrze ze na mysleniu pozostaje :) (nie wiem jakie modele szybowców sie nadaja na zrobienie własnorecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.