Skocz do zawartości

Jaki szybol


artex007

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Profil RG 14

 

Patryk czemu akurat ten profil ?? RG15 jest trudny w wykonaniu i szyblki w lataniu.

 

A RG14 jeszce gorzej i jeszcze szybciej. Ja bym coś w SD trzelał :)Chyba zę chcesz go na zbocze przy sporym wietrze :) Moja sierra zaczeła latac na zoboczy jak wiało 6m/s :) czyli jakieś 11km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslałem nad wersja z lotkami ale wyglada to sporo trudniej teraz sam nie wiem co robic

Ojej, znowu mnóstwo do poczytania :) ... Nie bedę tu całego życia spędzał! :wink:

 

Zatem znowu piszę trochę "w ciemno":

Zrób taki szybowiec, który po prostu Tobie odpowiada. I basta. Najlepiej, gdybyś samemu go zaprojektował. Nabierzesz z pewnością dużo doświadczenia na takim modelach. A równocześnie, czytaj i czytaj, bo teretycznej wiedzy też powinieneś nabyć. To również bardzo ważne.

 

A czy model z lotkami czy bez? Zrobienie lotek nie jest trudne, oczywiście zależy też w jakim skrzydle. Pisząc "nie jest trudne" mam na myśli takie lotki, które są napędzane jednym serwem (ano jeszcze nie robiłem modeli z dwoma serwami w skrzydle :) ). Modelem z lotkami lata się trochę pewniej, zwłaszcza na wietrze, ale nie znaczy to, że modele tylko z kierunkiem są do bani.

Sam dziś poszedłem oblatać "odrestaurowanego" mojego pierwszego szybowca. Zrobiłem mu nowy, większy ster kierunku. Skrzydła mają wznios. Był wiaterek. I nie miałem kłopotów z przechylaniem... Sam model bardzo ładnie reagował na kierunek... I do tego jest wręcz prostacki w budowie... A profil ma SD7034.

 

Zatem - zrób po prostu jak uważasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur trzymaj się przy budowie jak najściślej planu to wtedy masz największe szanse że tak wykonany model będzie latał tak jak powinien i sprawi Ci najwięcej radości.

Zanim coś zaczniesz zmieniać zapytaj się o to na forum czy takie zmiany mają sens i czy dadzą pozytywny efekt.

Wg mnie np. nie ma potrzeby zmienić profilu skrzydła na inny pewnie lepszy bo żeby ten lepszy poprawnie wykonać trzeba go dokładnie odwzorować a żeby to zrobić trzeba mieć trochę doświadczenia i odpowiedni warsztat ,narzędzia no i oczywiście życzę powodzenia i wytrwałości w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil RG 14

 

Patryk czemu akurat ten profil ?? RG15 jest trudny w wykonaniu i szyblki w lataniu.

 

A RG14 jeszce gorzej i jeszcze szybciej. Ja bym coś w SD trzelał :)Chyba zę chcesz go na zbocze przy sporym wietrze :) Moja sierra zaczeła latac na zoboczy jak wiało 6m/s :) czyli jakieś 11km/h :)

 

Skoro tak jest w planach :D

Skrzydła z lotkami to wersja "Hotliner". A poza tym mam silnik no nie :P

Edit:

u nas ostatnio takie wiatry że nie będzie problemu. Wyskocze na klif z ojcem w niedziele i po ptokach. Jak nie będzie wiatru to dam mu skrzydła bez lotek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.