Skocz do zawartości

Jaka aparatura na pierwszy raz


Zapi29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady. Chyba faktycznie t9x to najlepsze wyjście i to na nią się zdecyduję jako prezent na święta, może szybciej :] Może i te inne by  w samym działaniu podczas lotu były takie same/podobne ale fakt, jechać kilka kilometrów polatać a potem się okazuje że serwa mają za duże wychylenia albo coś w ogóle krzywo działa i czeka mnie powrót do domu... A tak to parę kliknięć i gotowe :] Jak tylko dorwę apkę to się pochwalę :] Dzięki za Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A ja zupełnie początkującemu proponuję prostą aparatura z Jakiegoś zestawu RTF i jako uzasadnienie przepiszę swój post z tematu" Od 0 do FPF"

można kupić używaną ale są trudno dostępne i stosunkowo drogie 80-100.- i kłopot z nabyciem odbiorników.

Zasięg do latania nawet w termice jest wystarczający, a dlaczego tak?

-zaawansowane aparatury do ustawienia nawet podstawowych parametrów wymagają  już trochę wiedzy

-uczą robić prawidłowe ustawienia na mechanice modelu a nie byle jakości którą można poprawić w aparaturze

-uczą latać bo nie ma możliwości zaprogramować w nich żadnych ułatwień

Często bywają w znanym komisie http://www.rc-ikar.pl/towar/komis/rc4/rc4.html  tylko trzeba się trochę potargować ;)  albo szukać okazji na Allegro..

Jeżeli złapie się bakcyla i trochę nauczy odruchów na drążkach to wtedy jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Sam latam na prostej 4 kanałowej aparaturze, a one nie wybaczają błędów. wydaje mi się, że dzięki temu więcej się nauczyłem, zwłaszcza w kwestii nauczenia się odruchów. Ale ja jestem bardzo nie doświadczonym "pilotem" ( cudzysłów nieprzypadkowy bo co to zemnie za pilot). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

9x styka do tego model jakiś polecam :

Szybowiec samolot Robbe Arcus Supra ARF 700 mm 

Szybowiec samolot Reely Phonix RC ARF 1400 mm S

AMOLOT Motoszybowiec SkyScout RTF 2,4 GHz

 

Ewentualnie jak masz w pobliżu hale sportową

 

Samolot Vapor B&F Electric 2,4 GHz Parkzone

SAMOLOT RC EMBER 2 RTF 2.4Ghz PARKZONE

 

No i niezapomnijmy o qładokopterku V929 zwanym biedronką.

 

Czyli co na początek:

- 9x nadajnik + dobiornik

- ładowarka turnigy komputerowa z balanserem

- model z dostępnymi łatwo częsciami zapasowymi

- no i odpowiednie pole z wysoką trawą

- trawa do kostek 10% wybacza taka do kolan już 40% a do pasa 80% ale modelu trzeba szukać :D

3 złote zasady

- jak spadnie manetka gazu na zero spalisz silnik i regulator jak tego nie zrobisz

- jak ci odleci dalej to już ne walcz z nim tylko wyłacz nadajnik i zapierdzelaj za modelem

- najlepiej miec kogoś z doświadczeniem koło siebie zawsze ci moze sprowadzić model na zieme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś parę istotnych głupot bo inaczej tego nazwać nie można, przemyśl przedostatni myślnik bo to totalna bzdura. Polecasz jakieś mikrusy albo totalnie drogie modele, jak do parkzone vapor zbinduje Turnigy 9x ? Po co mu znowu w drugą stronę Ember RTF jak ma aparaturę ? No i co ma biedronka do samolotu i kupowania pierwszej aparatury ? Poleciłeś takie modele, że idzie się rozpłakać czytając to. Znajdź mi teraz POLE Z TRAWĄ, jedyne co można namierzyć to stare zeschłe twarde jak drut chaszcze do pasa które ranią model czy to balsa czy pianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem jako początkujący... Latam na 4 kanałowej FMce kupionej na allegro w drodze licytacji za 50 zl z odbiornikiem. Sprzęt spisuje się super ale mimo , że zaczynam tak na prawdę przygodę z RC (z modelarstwem zacząłem 20 lat temu) to już brakuje mi wielu funkcji, ot jak choćby możliwość ograniczenia wychyłu sterów czy lotek lub nawet podstawowych mikserów. Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia....i potrzeb... Nie żałuję zakupu, bo nadajnik jest dobry, w sensie sprawny i spełnia swoje podstawowe zadanie, ale kosztował grosze. Kolega chce kupić nową apke, której możliwości nie są tak jakoś bardziej rozbudowane niż mojej i uważam to za wielki błąd. Bardzo szybko dostrzeże kolega braki, będzie potrzebował funkcji, których jego nadajnik nie zapewnia i będzie szybko potrzeba zmiany sprzętu i kasa nie mała z resztą pójdzie w błoto. Jak pisali przedmówcy, sezon już się kończy. Lepiej kupić/zbudować przez zimę model, odłożyć trochę grosza i kupić porządny sprzęt jak choćby 9x czy coś o podobnych możliwościach, choć za tę cenę chyba nie ma... To rada początkującego w RC na bazie niewielkich ale jednak doświadczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś parę istotnych głupot bo inaczej tego nazwać nie można, przemyśl przedostatni myślnik bo to totalna bzdura.

Masz racje może nie dokońca ale jednak.

Jeśli chodzi o biedronkę V929 to idealny model (zabawka) do nabycia pewnych umiejętności takich jak delikatne obchodzenie się z drążkami a zwłaszcza na ustawieniach wychyłu na 100% .

To jest znacznie lepsze niż symulator na kompie zwłaszcza dla początkujących adeptów RC. Zbliża się zima i raczej sezon się kończy a tu w domu możesz polatać i się przy tym nieżle pobawić.

 

A jeśli chodzi o pytanie tego wątku.

Dla początkujących pierwsza aparatura to do max 300 zł

Nowa to turnigu 9X bo tu masz nadajnik i odbiornik w komplecie potem ona ci zostanie napewno jako zapasowy sprzęt.

Ewentualnie turnigy 9XR ale musisz dokupić modół nadawczy wraz z odbiornikiem.

Widzałem w tamtym tygodniu na alledrogo za 43 zł poszedł nadajnik a odbiorniki kupiłem za 23 27 i 30 zł.

Ewentualnie polecam sanve VG 6000 albo sanve RD 8000 na 35 mhz chyba ze znajdzesz na 2,4 Ghz takowe przerobione.

Pamiętać jednak muszisz że 35 mhz to już pomału historia i sprzęt troche nie wygodny ale można go kupić w atrakcyjnej cenie za naprawde niewielkie pieniądze.

 

Pozdrawiam AdamN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak wszyscy ze swojej strony polecam tg9x przez rok nic się nie działo a oprócz tego znam wiele osób które ją sobie chwalą. Bo jak dla mnie nie ma lepszego wyboru za tą cenę. Ewentualnie tg9xr z modułem frsky ale to już koszt ok 400 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja rowniez zaczynam swoja przygode z RC i zakupilem Spektrum DX6i. Co sadzicie o tym zakupie, oczywiscie moim bledem bylo to ze moglem dolozyc 100 zl i miec z 3 odbiornikami :(.

Co do wypwiedzi kolegi "AdamN" na temat laki z trawa o roznej wysokosci to ma pewne racje. Maly problem w tm zeby jescze trafic w ta trawe lub krzaki. Ja mialem niekontrolowany lot nad laka a trafilem w jedna jedyna sciezke i urwalem caly dziob :D

Ale nawet te twarde krzaki potrafia uratowac model przed rozbiciem, no ale troszke pianke poturbowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś, to był lansowany bajer parę lat temu. Teraz to ograniczona aparatura z niewielkimi możliwościami w wysokiej cenie ... i tylko dlatego, że nie jest tania to jest uważana za dobrą. Pomijam ceny odbiorników. Nie wiem ile dałeś ale pewnie miałbyś w tej cenie lub mniejszej coś lepszego, choćby Turnigy 9x/9xr z modułem jaki Ci pasuje a możliwości to już ma multum ... Ja osobiście chwale 3 rodzaje aparatur - stare klasyki bo mimo archaicznego wyglądu i funkcjonalności potrafią być niezawodne i starczają wielu osobom na długi czas, tanie bo są tanie i jak się dba to działają (zaliczam się tutaj) tyle ile trzeba oraz te które ma 10 osób w Polsce (czyli bardzo drogie i bardzo porządne). Każda inna to jakiś półśrodek którego się nie opłaca kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgadzam, Dx6i to aparatura sporo lepsza jakościowo od turnigy, a większość z tych funkcjonalności o których piszesz używa się jak sobie człowiek przypomni że są, ja używam praktycznie tylko 2 mikserów, klap i EXPO. Ceny odbiorników hmm http://hobbyking.com/hobbyking/store/__28554__OrangeRx_R615_DSM2_Compatible_6Ch_2_4Ghz_Receiver.html 6.45$ to chyba niezbyt dużo za odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czym latasz, bo 6 kanałów to dla stanowczo za mało.

Z tego co pamiętam to dx6i ma problemy z sławną rolką :) Użytkuje turnigy od 3,5roku i nie miałem z nią żadnego problemu natury technicznej. 

Jej główną zaletą jest możliwość żonglowania modułami nadawczymi, w moim przypadku Turnigy, Frsky, Eleres. 

A w przypadku eleresa mam do dyspozycji 12kanałów + ewentualne kanały binarne. 

Jeżeli chcesz latać tylko podstawowymi piankami w zasięgu wzroku to dx6i będzie ok, jeżeli chcesz latać wszystkim co możliwe bierz 9x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy cały czas o aparaturze na początek, a loty FPV to jednak nie jest coś dla początkującego. Turnigy nie kupiłem z powodu mieszanych opinii w internecie, używaną Dx6i można kupić za niewiele większe pieniądze od 9x, a jakość wykonania o wiele większa. Fakt liczba kanałów ogranicza, chciałbym mieć apkę z 8-9kanałami. Gdybym miał teraz znowu kupować aparaturę to kupiłbym Spektrum... Dx7i :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie aparatury nie można kupować na początek/tanio.

Jeżeli kupować to raz a dobrze, kiedyś wiązało się to z zakupem drogich modeli Futaba, Robbe, Hitec'a, Graupner, Multiplex, Jeti.

Ówcześnie chińskie marki zdominowały rynek świetnych aparatur w dobrych cenach, najlepsza z nich to Frsky Taranis.

Turnigy 9x/9xr jeżeli chodzi o możliwości należy do czołówki, głównie przez otwartysoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.