Skocz do zawartości

aparatura Optic 6 Sport


rodny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy!

 

Szukam pomocy w uruchomieniu szóstego kanału w aparaturze Hitec - Optic 6 sport.

Instrukcję obsługi czytałałem wzdłuż i wszerz a kanał "6" i tak brakuje.

Może ktoś ma taką aparaturę i jest bardziej lotny w umyśle niż ja. Ni kak nie kapuję tej komputerowej rzeczywistości.

Co to znzczy "uaktywić wyłącznik-przełącznik kanału".

Kiedyś było prosto (poza oczywiście kupnem jakiejkolwiek aparatury do zdalnego sterwania - tylko "RUM","PIŁOT", PIŁOT 2 M) jak kupiłem aparaturę 4-ro kanałową to hodziły cztery mech. wykonawcze,

teraz kupuję 6-cio kanałową i chodzi pięć. Może ktoś umie uruchomić 6-ty kanał - mechanizm.

Może jak się chce mieć 6 kanałów to trzeba kupić 7-mio kanałową albo i 8-io kanałową.

Nie kapuję jak to teraz jest.Pewnie moim wielkim błędem było kupno aparatury od samolotu,śmigłowca,szybowca zamiast do modelu statku, ale nie było nigdzie w internetowych sklepach aparatury "do modeli statków"

Co z tego że pamięta 10 modeli (samolotu,śmigłowca,szybowca) ale nie "pamięta gdzie jest szósty kanał,a ja go ptrzebuję.

 

Będę baaaardzo szczęśliwy jak znajdzie się jakas pomocna dłon

 

Przecież modelarze pływają modelami statków, jeżdżą modelami samochodów a nawet widziałem na You Tubie - sterował modelem pływającym aperaturą od samolotu,śmigłowca, szybowca.

 

NIE MAM NIC do modelarzy lotników - sam w preszłości powodziłem motoszybowcem - a jeszcze wcześniej Combatem - ale ten był na uwięzi.

 

KTO MA OPTIC 6 SPORT - proszę mi pomóc - lub - mam do sprzedania jednomiesięczną aparaturę hiteca "Optic 6 Sport z ładowarką i dodatkowym pakietem do nadajnika 2000 mah.

 

Uszanowania

rodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

 

Bardzo dziękuję za informację, jestem już spokojny.

To była ostatnia aparatura kupiona przez internet - takie rzeczy kupuje się w sklepie gdzie można pogadać ze sprzedawcą.

 

Mój błąd,ale nauka nie idzie w las ( tylko te 6 stów )

 

Pozdrawiam

rodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem w menu dla szybowca:

kanał 6 można uruchomić w menu funkcją "crow" lub "camb" - przypisując zmianę położenia serwomechanizmu po przełączeniu sw-1, sw-2 lub sw-3 (położenia tych przełączników muszą być aktywne "flt.c" aktywujesz z "inh" (nieaktywny) wciskając oba przyciski "data" jednocześnie). 6 kanał powinien także chodzić jeżeli zrobisz mix z innym kanałem (p.mix - wychylenie kanału nadrzędnego ("mas") np. 2 powoduje także wychylenie serwa na kanale 6 ("slv"), przydatne gdy ster wysokości jest obsługiwany przez 2 serwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.