Skocz do zawartości

Regulatory ZTW - Brushless Controls


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek dlaczego od razu posądzasz kolegę o branie kasy ?

Jest to rzetelny opis oparty na własnej praktyce użytkowania dwóch regulatorów różnych producentów. Jest tutaj cała masa postów które napisali użytkownicy aparatur, modeli i innych akcesoriów modelarskich. Pozytywne jak i negatywne. Również i ja opisałem swoje niektóre spostrzeżenia. Naprawdę sądzisz że każdemu z nas producent odpalił kasę za wpis  pozytywny? Masz aż tak wybujałą wyobraźnię że wszędzie węszysz układ ? Zachowaj trochę dystansu.

Osobiście przeczytałem ten opis i zakupiłem regulator ZTW B 65A wraz z programatorem. Zabudowany w Twisterze MPX sprawuje się bardzo dobrze. Czy to jest klon tego czy tamtego my nie mamy na to wpływu. Dla nas najważniejsze są wartości użytkowe i właśnie forum jest od tego żeby wymieniać się takimi informacjami. Pozwala to na unikanie nauki na własnych błędach i zaoszczędzenie na wydatkach.

Dlatego lepiej zastanów się na przyszłość czy taki zarzut ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki jakoś przeoczyłem tą informację. Odnośnie karty to zobaczę jak się go programuje aparaturą bo zakup karty dla 1 regla o wartości 50% wartości regla mało mi się kalkuluje.

 

Sebastian wiesz że z drąga to istna magia.. 20 czy 30 zł na karte to w sumie nie wydatek a zaoszczędzisz przynajmniej kilka godzin siedzenia przy tym a już o nerwach nie wspomne ;)

Programowanie apką opanowałem na Redoxach i powiem szczerze że to żadna większa filozofia. No może trochę dłużej się z chodzi z tym. Co do kart to kupiłem takową Redoxa ale chyba trafiłem na felerną. :-/

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie przepraszam, że tak została odebrana moja wypowiedź. Niepotrzebnie użyłem takiego sformułowania, za co przepraszam autora tematu.

Ale co do samego testu to zdania nie zmienię. Nie ma on, żadnego przesłania poza tym, że regulator działa.

Rozumiem, że regulator jest używany w zamkniętym szybowcu. Ale do testów powinien odbyć się test, w którym obciążony zostanie do przynajmniej 90% możliwości. Mam chiński regulator 30A, który pracuje w zamkniętym kadłubie przy 20A i nie wiem czym tu się dziwić.

Zdjęcie "wyselekcjonowanej" części mocy chyba nie jest z tego regulatora ( jeżeli jest to przepraszam, tak wygląda na zdjęciu).

Jeżeli już robimy takie testy i prezentacje na forum to proszę nie wciskajmy w to marketingowego bełkotu a jedynie ważne informacje.

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Adamie przepraszam, że tak została odebrana moja wypowiedź. Niepotrzebnie użyłem takiego sformułowania, za co przepraszam autora tematu.

Ale co do samego testu to zdania nie zmienię. Nie ma on, żadnego przesłania poza tym, że regulator działa.

Rozumiem, że regulator jest używany w zamkniętym szybowcu. Ale do testów powinien odbyć się test, w którym obciążony zostanie do przynajmniej 90% możliwości. Mam chiński regulator 30A, który pracuje w zamkniętym kadłubie przy 20A i nie wiem czym tu się dziwić.

Zdjęcie "wyselekcjonowanej" części mocy chyba nie jest z tego regulatora ( jeżeli jest to przepraszam, tak wygląda na zdjęciu).

Jeżeli już robimy takie testy i prezentacje na forum to proszę nie wciskajmy w to marketingowego bełkotu a jedynie ważne informacje.

 

 

Nie zaglądałem tu jakiś czas i widzę że temat się trochę ożywił:

 

Na początku chcę wyjaśnić Koledze, że nie otrzymałem żadnego wynagrodzenia za ten temat. Ponieważ  nowy na rynku regulator ZTW B zainteresował mnie swoimi możliwościami programowania oraz pracą z pakietami LiFe postanowiłem się bliżej jemu przyjrzeć. A że starałem się to zrobić rzetelnie, dokładniej  opisałem jego możliwości i programowanie oraz porównałem z używanymi prze zemnie regulatorami Robbe.

 

Prawie równolegle do mojego wpisu (patrz #9) pojawił się w "RC Przeglądzie Modelarskim" artykuł obejmujący również i próby obciążeniowe nowych regulatorów. Zdjęcie "rozebranego" regulatora jest właśnie z tego artykułu. 

 

Co do uwag kolegi Cebulatora - myślę, że  warto najpierw dać coś od siebie, zanim siedząc na tylnych rzędach zanosić się głosem krytyki. 

 

Obecnie używam dwóch regulatorów ZTW 85 i 65 A z których jestem zadowolony. Zastępują mi one powoli stosowane do tej pory regulatory Robbe w modelach mniejszych gdzie nie wymagana jest optoizolacja. Regulator ZTW B 65A eksploatowałem w tym sezonie szczególnie intensywnie ponieważ model z nim służył do nauki latania młodszych Kolegów pilotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten regulator (85A) i próbuję go skonfigurować do pracy z dwoma silnikami
1. MEGA AC 22-4S red line http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php?&sid=49edb16b58df6c31c34e6f72c8cc7d45&page_id=lang_eng
2. Turnigy GliderDrive SK3 Competition Series - 3858 - 4.6 1120kv https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=42049

Problem mam z dwoma parametrami timing i Start Up Strength.

Dla pierwszego silnika zalecany timing to chyba 5-10 stopni i taki ustawiłem, Start Up Strength zmniejszyłem do 15% (przy większych wartościach bardzo szarpał i nie chciał ruszyć). Silnik jednak nadal nie działa płynnie, trochę nim szarpie zwłaszcza przy rozruchu. Próbowałem też innych ustawień tych parametrów, ale te wydają się najlepsze. 

Podobnie jest z drugim silnikiem. Silnik jest 12 lub 14 polowy (strona podaje 14 na opakowaniu jest 12) timing ustawiony na 22 stopnie Start Up Strength na 15%.

Timing na auto też nie pomaga.

Silniki podpięte do ESC Plush 80A działają płynnie w całym zakresie obrotów (dla obu silników timing na medium Start Up Strength w nim nie ma).

Co źle robię z ustawieniami tego ESC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używając silników Robbe ustawiam auto timing - jak nie pomaga powoli zmniejszaj wartość timigu.  Ilość pól możesz sprawdzić sam - policz bieguny (uzwojenia) w silniku. Start Up Strenght ustaw właśnie tak aby silnik nie szarpał przy rozruchu - zależy to od bezwładności ślinika ze śmigłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

 

Prawie równolegle do mojego wpisu (patrz #9) pojawił się w "RC Przeglądzie Modelarskim" artykuł obejmujący również i próby obciążeniowe nowych regulatorów. Zdjęcie "rozebranego" regulatora jest właśnie z tego artykułu. 

 

Co do uwag kolegi Cebulatora - myślę, że  warto najpierw dać coś od siebie, zanim siedząc na tylnych rzędach zanosić się głosem krytyki. 

 

(...)

 

Piotrze, nie przejmuj się takimi komentarzami. Twoje opinie z użytkowania są bardzo cenne i oby było ich więcej.

Świetny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeję trochę temat. Mam z regulatorem Mantis 35A podobny problem co Kolega Zbyszek. Testowany na dwóch silnikach ( w tym docelowy Turnigy 3536 910kV), daje identyczny objaw: przy starcie na ułamek sekundy gwałtownie przyspiesza (takie "kopnięcie" obrotów) a potem jest o.k., reaguje prawidłowo na ruch drążka, jedynie po zejściu na minimalne obroty pojawia się szarpanie. Zmieniłem kilka ustawień timingu i nic.

Same silniki są dobre, sprawdzone na innym regulatorze.

 

Dodatkowa informacja: przedłużyłem przewody pakiet-regulator (dla wygody) o jakieś 7-8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regiel z Banggood. Tak to jest jak się kupuje chińszczyznę za granicą.

Napiszę do nich, żeby mieć poczucie, że zrobiłem co mogłem, ale nie spodziewam się wiele.

Więcej wiary - reklamowałem tam regulator tej firmy z serii Beatles z chłodzeniem wodnym - po tygodniu braku odpowiedzi już chciałem skreślić sprawę aż tu dzwonek do drzwi i listonosz przyniósł mi drugi regulator..... uszkodzonego oprócz filmiku który wysyłałem nawet nie chcieli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzepisz mnie:)

Ogólnie mam sporo wiary, również na bazie doświadczeń (np: z Hobby Paradise - polecam).

Może faktycznie nie doceniam BG. Niektórzy Koledzy mają dobre doświadczenia z reklamacjami u nich. Na razie wysłałem dwa requesty (bo pierwszy pozostał bez odpowiedzi) i czekam. Teoretycznie powinni odpowiedzieć w 24h, ale może będzie jak u Ciebie - bez odpowiedzi, ale z nowym regulatorem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzepisz mnie:)

Ogólnie mam sporo wiary, również na bazie doświadczeń (np: z Hobby Paradise - polecam).

Może faktycznie nie doceniam BG. Niektórzy Koledzy mają dobre doświadczenia z reklamacjami u nich. Na razie wysłałem dwa requesty (bo pierwszy pozostał bez odpowiedzi) i czekam. Teoretycznie powinni odpowiedzieć w 24h, ale może będzie jak u Ciebie - bez odpowiedzi, ale z nowym regulatorem. ;)

 

No to czekamy - napisz jeżeli się coś wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.