Skocz do zawartości

Pikanie silnika/regulatora?


Adampl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, coś pika tylko nie wiem co i dlaczego. Aparatura turnigy 9x v2 zbindowałem ją z odbiornikiem(pali się ciągła czerwona lampka). ESC podłączone pod kanał 3.

Silnik: NTM Prop Drive Series 28-26A 1200kv / 286w http://www.hobbyking...idProduct=31234

ESC: TURNIGY Plush 30amp Speed Controller. http://www.hobbyking...?idProduct=2164

Bateria: Turnigy 1300mAh 4S 20C Lipo Pack

 

Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak pisze poprzednik. Spróbuj włączyć zasilanie w modelu z gazem na max.

Silnik powinien piknąć dwa razy i się uciszyć. Wtedy przy ściąganiu gazu do siebie silnik powinien zwiększać obroty.

Jeśli tak będzie ustaw w nadajniku rewers na throttle i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikanie jest cały czas takie samo, czy zmienia się w czasie? Czy silnik w ogóle chodzi na tym regulatorze? Czy jak pukniesz śmigło, to zaczyna chodzić? Sprawdzałeś może regiel z innym silnikiem, silnik z innym reglem, na innej aparaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to video ale zawsze coś, dźwięk http://vocaroo.com/i/s1PCSFkyzYwZ (nie udało mi się załączyć tego pliku przez załącznik posta). Po podłączeniu zasilania pojawia się nagrany dźwięk, oraz silnik rusza o 5 stopni i wraca i tak w kółko.

 

Jest to mój pierwszy zestaw więc nie testowałem w innych kombinacjach.

 

W aparaturze mam ustawiony mode 2.

 

EDIT: Dodam, że po wyłączeniu nadajnika, zaczyna pikać 1 sygnał w odstępach co 1-2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo miałem słuchaj włącz apke normalnie podepnij zasilanie nie ch zacznie pikać odłącz apke wyjmij jeden kabel zasilający pamiętaj jeden włącz gaz na max włącz apke i włącz zasilanie piknie dwa razy odejmij gaz i po sprawie ; ) ja tez tak miałem z godzine siedziałem nad tym musisz zrobić to w tej kolejności ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie albo brak jednej fazy ( źle polutowane goldy ) lub też ( jak w moim przypadku ) ustawienia EPA ( Hitec Optic 6 ) drążek na dole 115 % na górze 125% ;) miałem już kilka razy taki przypadek :) że o reglu ( redox 30 amp ) już nie wspomnę ;)

 

P.S. jaki masz regiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmm. Czyli dobry regiel. Ja w Migu-3 używam 25. Problem tkwił w EPA w nadajniku na kanale 3 ( kanał regla ). Zmieniłem na to co napisałem wyżej i wszystko gra. Możliwe też że to inny przypadek. Ale u mnie jeśli chodzi o regiel Turnigy to tylko chodziło o " zimne luty " na goldach, a jeśli o regiel Redoxa to kwestia programowania. W innym przypadku pomysłu na pomoc - brak :D

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d.a.r.o mam mode 2 wybrany, to samo pytanie zadałem na rc groups i tam też wskazali na źle przylutowane piny tak jak Volleybol napisał, niestety jak na złość lutownica mi się zepsuła(nie grzeje), jutro znajomy mi pożyczy i się przekonamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpecem nie jestem ( mało wiem :) ) i jak każdy mogę się mylić, ale jak to nie będzie to to nie wiem :P pozostaje chyba tylko ustawienie apki :) miałem już ze 3 takie przypadki. A z tego co załączyłeś w audio to jak na moje ucho to tylko to może byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf w końcu zlutowałem ponownie i niestety dalej to samo ;( Już nie wiem co jest nie tak, jest jakiś sposób rzeczy zweryfikować poszczególne komponenty? Jak nadajnik jest wyłączona to jest 1 sygnał co 2s, a jak jest włączona to te dziwne sygnały. @Volleyboy możesz coś więcej powiedzieć na temat ustawienia apki? bo to jest nówka sztuka nie śmigana więc może coś w tym być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.