Skocz do zawartości

nie będe biegać za samolotem :)


darkzlosnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś po regulacji silnia OS 32cc benzyna i po uwolnieniu samolotu samolot zaczyna się sam rozpędzać choć silnik pracuję na najmniejszych obrotach bez dodawania gazu nie posiadam obrotomierza ani dużego doświadczenia z tego typu silnikami ale w zyciu udało mi się kilka razy ustawiać piłę czy kosiarkę myślę że to na tej samej zasadzie się robi i że w miarę dobrze obroty minimalne ustawiłem czy może są jakieś sposoby bym za samolotem nie musiał ganiać :) jakieś przyblokowanie kółek czy coś takiego jest to mój pierwszy model spalinowy i pierwszy który wykonałem sam od A do Z i nie zdawałem sobie sprawy ze mogę mieć taki problem śmigło jakie jest założone to 19/8 dam jeszcze kilka fotek modelu i proszę o jakiś patent na ten problem577270_605692256155760_1976722366_n.jpg541775_605692486155737_704029892_n.jpg1391970_605692502822402_929296845_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może masz za duże śmigło lub za duży skok ? Po prawidłowej regulacji powinien stać w miejscu przy minimalnych obrotach silnika. Przynajmniej ja tak ustawiam swoje silniki. Jak juz robisz takie modele to obrotomierz powinien byc na wyposażeniu obowiązkowo. A może masz po prostu pochyły podjazd do garażu? :)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrotomierz na pewno sobie kupie ale raczej nie w tym miesiącu ponieważ już przekroczyłem znacznie budżet na modelarstwo w tym miesiącu :)

ale wracając do tematu śmigło jest raczej ok silnik OS 32cc śmigło 19/8 podjazd jest pochyły ale testy robiłem na ulicy tam jest prosto

z tego wnioskuje ze niskie obroty za wysoko są ustawione ale jeśli próbuje je zmniejszyć silnik gaśnie spróbuje jeszcze dziś z tym powalczyć zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.