Skocz do zawartości

Projekt 4xEDF90 (Arado A234C + E381)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzyłem napędy na lepszym zasilaniu: 2,6 -2,65kg i pobór 62A
Nie jest źle, ale szału nie ma, bo model wyjdzie raczej ciężki.
Dlatego muszę jeszcze bardziej powiększyć kanały dolotowe, aby zminimalizować straty.
Teraz mam na wlocie fi70mm, a dla 100% FSA policzyłem sobie 78mm Jetfan i 80mm MidiFan

Zalążek gondoli silnikowej wygląda tak - wręgi jeszcze do poprawygondola1.jpg



Poprawione wloty - 80mm; i przymiarka wylotu - też 80mm, ale powinno być 75mm i generalnie jakoś mi nie pasuje
gondola2.jpg

Tunel ma w całości 55cm, a skończona gondola będzie miała ponad 70cm
 
Edit:
I kolejny pomiar na ciągomiarce bez tunelu wlotowego i wylotowego:
Midi - 2,3kg 58A
Jetfan - 2,4kg 60A
bez wlotu, ale  z nowymi dyszami wylotowym fi 73-75mm (kształt - DrWitt modyfikowany balsą :) )
Midi- 2,15kg 60A
Jetfan - 2,25kg 62A
 
Generalnie niższe parametry w porównaniu z poprzednimi pomiarami wynikają pewnie z użytych długich kabli do watomierza  i kilku niepotrzebnych złączek.
Docelowo będzie to jeszcze raz sprawdzane już z oboma tunelami ( wlot fi 80, wylot powiększę do pełnych fi 75mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z Arado 234C nic się nie zmieniło - stoi już z 5 lat, jak stał.
 
Za to w tzw międzyczasie, przy okazji świątecznych odwiedzin, przetestowaliśmy z Filipem rakietoplan Me-163, który jest sporo mniejszy, ale ma mieć taki sam napęd jak E381: silnik Klima D3-P odpalany zdalnie.
Komet ma już zainstalowany system zdalnego odpalania silnika (o to chodzi w docelowym E381), ale nie został tym razem sprawdzony na wyrzutni.
 
post-34-0-51346700-1555944241_thumb.jpg
 
 
post-34-0-95079200-1555944298_thumb.jpg
 
 
Silnik D3-P radzi sobie ze startem z wyrzutni Me163 Komet (na gotowo 330g), a rakietoplan wznosi się nawet stromo przez kilka sekund na silniku.
Arado E381 będzie sporo cięższy (pewnie 460g), ale ma być wyniesiony w górę przez bombowiec A234C, więc taki silniczek na pewno da radę; a właściwie dałby radę, gdyby kiedyś doszło do takiego lotu. Może kiedyś.... w jakieś bliżej nieokreślone święta za kilka lat :) 
 
https://www.youtube.com/watch?v=WITh67Nf8nU
https://www.youtube.com/watch?v=8LDvWW8sSoo

post-34-0-17025500-1555945310_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.