Skocz do zawartości

PZL M-18 [DREWNIAK]


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mocowanie jest zrobione z listewki sosnowej 10 mm,

Andrzej.

Obawiam się, że to Ci sie rozpadnie przy pierwszym lądowaniu. Zalaminuj to taśmą szklano-węglową, lub węglową. Tak bym zrobił.

Ponadto ten element jest za mały, aby trwale współpracował w przenoszeniu sił na kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek chyba zamówię ten jeśli działa u ciebie to może i u mnie się sprawdzi chociaż myślałem że taki kabelek będzie dużo tańszy

. http://cyber-fly.pl/...light-G4.5/4096

 

Obawiam się, że to Ci sie rozpadnie przy pierwszym lądowaniu. Zalaminuj to taśmą szklano-węglową, lub węglową. Tak bym zrobił.

Ponadto ten element jest za mały, aby trwale współpracował w przenoszeniu sił na kadłub.

 

Serdeczne dziękuję za zwrócenie uwagi,faktycznie masz rację,chciałem to za szybko zrobić i nie pomyślałem że może być za słabe zrobię jak radzisz i może troszku większe mocowanie.

 

Dziękuję Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek chyba zamówię ten jeśli działa u ciebie to może i u mnie się sprawdzi chociaż myślałem że taki kabelek będzie dużo tańszy...

W HK jest za 5 baksów z hakiem + przesyłka. Zresztą jest ich tam dwa, niby do roznych symulatorów, ale z komentarzy wynika, że oba obsługują AeroFlight'a i RealFlight'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Bartek.

 

Wracając do budowy modelu zmęczyłem tą budę za kabiną zrobiłem dwa szablony według planów jeden przykleiłem na kadłub drugi do kabiny i zacząłem oklejać paskami balsy od dołu cała płytka nie chciała mi się tak wyłożyć z wyglądu nie jest za ciekawa ale całość jest jak widać pod szpachlowana i wyszlifowana w dotyku jest gładka i nie ma nierówności po oklejeniu japonką i malowaniu powinno być dobrze,ale przez myśl mi przechodzi czy tego nie rozebrać i nie zrobić od nowa bo puki co razi w oczy.

 

post-12393-0-68019500-1386326762_thumb.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Powoli zbliżam się do zakończenia prać nad skrzydłami pozostało zamontować lotki,serwa i wykończyć żeberka paskami balsy co zaplanowałem zrobić dzisiaj.

Skrzydła na chwilę obecną.

post-12393-0-70421200-1386405316_thumb.jpg

 

Pierwsza przymiarka tego co jest zrobione.

post-12393-0-53775500-1386405955_thumb.jpg

post-12393-0-58468100-1386406019_thumb.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to świetnie :) . Następny model robię z drewna.

 

Chyba już rozumiem, o co Ci chodziło z tym wyglądem kabiny z tyłu. Te boczki balsowe u Ciebie wydają się wklęsłe, a powinny byc płaskie (lekko wypukłe?), tak?

 

Wiem, że łatwo pisac a trudniej zrobic :P , ale myślę, że w tak fajnie wychodzącym modelu po prostu warto to zmienic: okienka boczne są zdecydowanie za wysokie. Gdybyś je obniżył, zwiększyłaby się wytrzymałośc kabiny, a i sylwetka by zyskała. Kabina to charakterystyczny jej element.

 

O.k., przestaję sie wymądrzac :D , zwłaszcza, że w moim modelu poprawek juz mi sie robic nie chce ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi,boki kabiny zrobiłem według planów jakie posiadam tak samo wysokość okienek może to takie złudzenie na zdjęciu ,faktycznie tak to wygląda ale w realu wygląda inaczej, myślę że proporcje są dobre przerabiał tego raczej nie będę za dużo roboty.

 

Jeszcze raz dzięki Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi,boki kabiny zrobiłem według planów jakie posiadam tak samo wysokość okienek może to takie złudzenie na zdjęciu ,faktycznie tak to wygląda ale w realu wygląda inaczej, myślę że proporcje są dobre przerabiał tego raczej nie będę za dużo roboty.

 

Jeszcze raz dzięki Andrzej.

Działaj dalej. Nie mogę się doczekac jak dostanie koła i śmigiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej Mi się to Podoba,czy taki model mozna zbudowac z depronu? moze i ja zrobie jakis model zdalnie sterowany..

 

W pierwszej wersji miał być z depronu ale mając spory zapas płytek robię go z balsy, ale jeśli to ma być twój pierwszy model RC to na początek proponował bym jakiś szybowiec lub motoszybowiec ale decyzja należy do ciebie.

A następny model jaki mam zamiar zrobić będzie z depronu.

 

Jak pisałem wcześniej skończyłem imitację silnika.

A tak wygląda to cudo.

post-12393-0-22099500-1386570947_thumb.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!!!! i to naprawde wielkie , napisz Andrzej z czego zdzialales te makietke silnika, fajnie to sie prezentuje :)

Koło makiety nawet to nie leżało ale już wyjaśniam.

Część środkowa jest zrobiona z balsy srebrne kółko to sklejka 2 mm cylindry zrobiłem z filcowych podkładek pod meble 28 i 22 mm po sklejanych na przemian wszystko razem przewiercone i osadzone na patyczkach do szaszłyków,te małe gwiazdki między cylindrami to obcięte zatyczki z kleju SUPER GLUE.

 

PS.Kiedy zaczynasz budowę DROMADERA coś ni się obiło o uszy że masz zamiar go robić.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Wszystko co jest zrobione i to co jest w przygotowaniu położyłem na wagę dołożyłem serwa,regulator,koła i inne drobiazgi które będą potrzebne do wykończenia waga jaką widać na zdjęciu jest bez silnika.

Chciałem zamówić kilka drobiazgów wszystko co mam na liście jest w sklepie ABC i Modele MAX,brakuje najważniejszych rzeczy z którymi sam sobie nie poradzę.

Szanowni Panowie jaki silnik i śmigło było by odpowiednie do tego modelu?

 

post-12393-0-65147300-1386659582_thumb.jpg

 

Dziękuję Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.