Skocz do zawartości

Co na pierwszy raz - ANKIETA


bart07
 Udostępnij

Od czego zacząć  

243 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka aparatura?

    • Turnigy 9x /9xr Mode 1 (gaz po prawej)
      20
    • Turnigy 9x /9xr Mode 2 (gaz po lewej)
      149
    • Inna
      74
  2. 2. Jaki pierwszy model latający?

    • Beta/Bixler/SkySurfer i klony
      106
    • Easy Gilder/Easy Fly i podobne
      43
    • Toto 0
      28
    • FunBat
      9
    • inny
      57
  3. 3. Jaka wersja wykonania?

    • wszystko w pudle
      38
    • bez aparatury
      58
    • KIT (wyposażenie do dokompletowania)
      74
    • budowany od podstaw samodzielnie
      73


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam pytanie odnośnie Turnigy 9XR którą zamierzam kupić.

Aparatura była domyślnie mode1. Została zamieniona na mode2 poprzez zamianę miejscami manipulatorów z jednoczesną zamianą potencjometrów. Czy to jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jest mi obojętne czy dam 200zł mniej czy więcej, ale ważne jest dla mnie wsparcie i jakaś pomoc, zwłaszcza na początku.

Czy lubię programować, lubię, ale w pracy:) Jeśli trzeba coś zaprogramować to to nie jest problem, ale mam nadzieję że istnieje możliwość zmiany ustawień mająć sama aparaturę bez potrzeby podłączania jej za każdym razem do komputera.

 

Czyli Wasza rada taka że warto się jednak nad taranisem zastanowić? Kupując TGY+nadajnik+odbiornik to wychodzi w granicach 650zł. Taranis pewnie troszkę więcej wyjdzie.

 

PS: ten sklep hobbyking.com - to miejsce gddzie zazwyczaj robicie zakupy tego typu sprzętu? Jakoś nie za bardzo widzę tę aparaturę dostępną w polskich sklepach, na allegro jest kilka TGY ale już taranisa nie ma wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po małej przerwie.

Zaopatrzyłem się w Taranisa x9d+. Do tego mam Sky Surfera 1400mm z całym wyposażeniem oprócz akumulatora i ładowarki. I tutaj potrzebowałbym małej pomocy.  Nie do końca wiem jakie jaki akumulaor kupić (z ładowarką). Czy możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Ten akumulator ma 2200mAh. Czy to jest rozsądna wartość która wystarczy żeby polatać przez dłuższy czas? Rozumiem że jest jeden akumulator który zasila odbiornik, serwa i silnik tak?

Co z sygnalizatorem rozładowania, czy są jakieś dedykowane moduły które można wykorzystać do tego akumulatora i taranisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To motoszybowiec, nie potrzebujesz alarmu buzzera do pakietu. Jak się skończy energia to regulator sam stopniowo "odetnie" silnik i będziesz mógł sobie szybować na samych serwach, próg odcięcia programuje się w regulatorze (jeśli ma taką opcję). Możesz taki buzzer co prawda wsadzić ale nie wiem czy ma to sens, nie wiem czy będzie słyszalny gdy pójdziesz wysoko w górę. Ale to niewielki koszt, 10-20 zł i przyda się do innych modeli więc możesz się zaopatrzyć (wpinany we wtyczkę balancera pakietu, choćby w abc-rc). Jeden akumulator zasila wszystko, na tym to z pół godziny polatasz (zależy jak kto lata). Taranis to chyba sam powiadamia o tym kiedy pakiet siada i zapewne można to ustawić w opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś dedykowane moduły które można wykorzystać do tego akumulatora i taranisa?

Polecam ogólnie dostępne materiały na temat telemetrii Taranisa.

 

Łukasz, poczytaj troszkę. Zaraz się na Ciebie koledzy pogniewają za lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ogólnie dostępne materiały na temat telemetrii Taranisa.

 

Łukasz, poczytaj troszkę. Zaraz się na Ciebie koledzy pogniewają za lenistwo.

Racja, przepraszam. To tylko dlatego, że jak najszybciej chcę sprawdzić wszystko w praktyce:)

 

pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.