Skocz do zawartości

POWITANIE


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM brać modelarską.

Modelarstwem zajmuję się od.... uuuu.... ile to będzie.... +/- 30 lat z większymi lub mniejszymi przerwami.

Zaczynałem od modeli katronowych: Dromader, PZL 23 Karaś (te dwa doczekały się ukończenia).

Później przesiadłem się na modele plastikowe, z których pozostała całkiem pokaźna klekcja. Mniej więcej w tym samym czasie powstały pierwsze wolnolatające Jaskółki, Młodziki i Mewa.

Kolejnym etapem był model RC SZD 51 JUNIOR. 3 metry rozpiętości, kadłub z tworzywa, skrzydła konstrukcyjne, ster kierunku też, statecznik poziomy pełna balsa. Do tego pełna mechanika skrzydła (lotki, hamulce). Medel ten zakupiłem w drugiej połowie lat 80-tych a producentem była jakaś niemiecka firma.

Ponieważ model ten wymaga sporego wzniesienia lub holu, no i nie ukrywajmy doświadczenia dłuuugo wisiał pod sufitem jako eksponat. Do nauki latania nabyłem drugie skrzydła Electra Fly. Łatwo się doimyśleć, że jest to motoszybowiec. Przeróbka jakiej się dopuściłem, to zrobiłem płat w jednej płaszczyźnie bez uszu jak sugerował producent.

Kolejnym modelem jaki popełniłem jest Cessna 182 (rozpiętość niecały metr) a ostatnio aby i syna (7 lat) wciągnąć w modelarstwo kupiłem Easy Glider Electro.

Trochę więcej można o mnie poczytać na stronie internetowej www.wojcio69.republika.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj Wojtku na forum. :D

Swoją droga to skądś to znam :

 

Zaczynałem od modeli kartonowych......Później przesiadłem się na modele plastikowe,......powstały pierwsze wolno latające Jaskółki, Młodziki i Mewa.

wypisz wymaluj też tak zaczynałem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.