Skocz do zawartości

Połączenie trener - uczeń Aurora 9 - Optic 6


tomi-68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z połączeniem Aurory z Opticem w układzie trener - uczeń.

Obydwa mam z modułem 35 mHz i kabel trenera Hiteca z przejściówkami jack - din. Aurora ma wejście jack, a Optic din.

Wydaje mi się, że podłączam wszystko zgodnie z dołączoną instrukcją, ale efektu nie ma. Próbowałem też odwrotnie: Optic nauczyciel, Aurora uczeń i również bez efektu.

Czy to normalne, że po włączeniu przełącznika trener w Aurorze dalej model reaguje na ruchy jej drążków ?

W Opticu włączam zasilanie jak stoi w instrukcji kabla przy łączeniu aparatur 6 celowych z 8 celowymi.

Ktoś ma pomysł lub wiedzę co jest (robię) nie tak ? Przeglądałem posty na temat, widzę że to powinno działać (a córka czeka, żeby polatać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udało się :)

Po kilku godzinach nocnych prac zadziałało. Ale dopiero jak wgrałem ostatnią aktualizację Aurory. Wszystko podłączone jak wcześniej, ale teraz odpaliło. Zadziałało dopiero jak przełączyłem wielokrotnie dźwignię "trener" przy otwartym programowaniu na funkcji trener i podpiętym modelu i drugą aparaturą. Jeżeli trener ma 7,2v jak Aurora, a uczeń 9,6 jak Optic, to obydwie aparatury muszą być włączone (tak jest zresztą w instrukcji kabla napisane). W aparaturze ucznia - Optic trzeba tylko ustawić wszystkie rewersy na normal - czyli nie trzeba nic synchronizować - funkcjonują wszystkie ustawienia trenera czyli Aurory (trymery, D/R itp. które nauczyciel może dowolnie włączyć nawet w czasie lotu ucznia), co znacznie ułatwia sprawę - jedno uniwersalne ustawienie dla wszystkich modeli.

 

 

Jesteśmy z córą po lataniu "na smyczy" - działa OK. Tylko serwa lekko drgają kiedy uczeń steruje. Czy u Was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Odgrzewam kotleta. Mam dwa pytania w temacie aurory. Czy jako apapartury ucznia można użyć Optica 6 sport lub flesha5, ewentualnie lasera4? A drugie pytanie to czy możliwe jest takie połączenie aby jedna z aparatur była w mode 1 a druga w mode 2 ale żeby nie było pomieszania kanałów. Tzn. instruktor (mode1) ma przepustnicę w prawym drążku a uczeń (mode 2) ma przepustnicę w lewym drążku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Odgrzewam kotleta. Mam dwa pytania w temacie aurory. Czy jako apapartury ucznia można użyć Optica 6 sport lub flesha5, ewentualnie lasera4? A drugie pytanie to czy możliwe jest takie połączenie aby jedna z aparatur była w mode 1 a druga w mode 2 ale żeby nie było pomieszania kanałów. Tzn. instruktor (mode1) ma przepustnicę w prawym drążku a uczeń (mode 2) ma przepustnicę w lewym drążku?

Tak (nie sprawdzałem osobiście Optica i Flash'a). Tak, mode nie ma znaczenia (sprawdzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Wrócę do tematu bo mam podobny problem. Kupiłem dla syna jako nadajnik uczeń Optica 6 z wtyczką DIN a ja mam Aurorę z jack stereo i nie moge ich połączyć. Zrobiłem tak jak w instrukcji tzn. oryginalny kabel jack-jack z przeplotem do tego kabelek jack -DIN uczeń (kabel pochodzi od symulatora dodany był oryginalnie do Optica) sprawdziłem że to końcówka uczeń według schematu

t4506067-64-thumb-Aurora_Din%20Direct%20

uruchomiłem wszystko według procedury z instrukcji załączonej do kabla i nic, po przełączeniu na ucznia brak sygnału sterującego, odbiornik sygnalizuje utratę zasięgu.

Może ktoś podpowie mi co robię nie tak albo czego mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu uruchomiłem więc napisze jak.

Aparatura slave czyli Optic 6 musi nadawać sygnał PPM, reversy muszą być takie same tak jak i pozostałe ustawienia. No i trzeba uważać na przejściówkę z DIN na jack bo w moim przypadku pomimo że zakupiona w sklepie to była nieco luźna i musiałem ją owinąć na stałe taśma izolacyjną. Jest też troche problem z wyregulowaniem przy latającym skrzydle bo Aurora ma inne opcje niż Optic ale doświadczalnie można to zrobić. Ogółem działa fajnie dziś pierwsze loty z synem na latającym skrzydle odbyły się bez problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.