Skocz do zawartości

Zdjęcie

TP 2408 problem z timingiem

Tower pro towerpro timing regulator grzeje silnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sknera771

Sknera771
  • Modelarz
  • 153 postów
  • Skądok. Gdyni
  • Imię:Przemek

Napisano 29 grudzień 2013 - 01:02

Witam, mam pewien problem na który nie mogę znaleźć żadnej konkretnej odpowiedzi. A mianowicie zaczynam zabawę z modelarstwem i zbudowałem model jakim jest Toto-0. Mam w nim silnik TowerPro 2408-21t dzwonek i regulator redox eco 25A. Zasilam to pakietem 3S i tak też mam zaprogramowany regulator, gaz ustawiony na liniowy ale problem jest z timingiem. Bez obciążenia silnik pracuje bez problemu, lecz ze śmigłem (GWS 8x4) przy domyślnym ustawieniu na medium silnik "zrywa" "wypada z synchronizacji" czy jak to tam się nazywa, gdy gaz przekroczy 3/4. Zmieniłem na soft i kręci do końca ale tylko jak delikatnie zwiększam przepustnice... A na hard za to mogę od razy dać max i ciągnie bez zająknięcia, ale za to grzeje się dużo bardziej... Stąd moje pytanie, coś jest niesprawne czy tak powinno być? Jest jakaś zasada dla ustawień timingu?
W internecie nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi na moje problemy..
Pozdrawiam.
  • 0

#2 PK999

PK999

Piankomiłośnik.

• Modelarz
  • 1410 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Przemysław

Napisano 29 grudzień 2013 - 01:29

Oj Sknero, Sknero :)
1. Zdażają się skuchy w tych silnikach. Uzwojenia są bardzo niestarannie wykonane.
2. Zdażają się problemy z regulatorami redox.
W tym wypadku stawiam na to drugie. Najłatwiej oczywiście podłożyć inny regulator i sprawdzić co jest grane.
Jeśli wszystko nowe, dzwonić do sklepu.

Na regulator uważaj, jeśli silnik się grzeje to regulator też nie ma łatwo.

Jak objawia się to zrywanie?
  • 0

#3 Sknera771

Sknera771
  • Modelarz
  • 153 postów
  • Skądok. Gdyni
  • Imię:Przemek

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:46

Silnik się zatrzymuje i piszczy niemiłosiernie, a gdy odejmę gazu to wraca wszystko do normy.
Jeszcze dzisiaj zrobię próby bo akurat pogoda dopisuje, zobaczymy jak się to wszystko grzeje.

-----------------------
EDIT:
Dobrze jest ;D problem sam się rozwiązał, dzisiaj zaprogramowałem regulator od nowa na soft i silniczek kręci już normalnie bez problemu. Dzięki za pomoc :D
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tower, pro, towerpro, timing, regulator, grzeje, silnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych