Skocz do zawartości

Buduje EGP krok po kroku :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dolna część ten sam schemat tylko odwrotnie więcej czerwonego mniej niebieskiego :)

 

Jak poleci, to i tak kolorów nie rozpoznasz. Dałbym od spodu powierzchnie kontrastowe tak, aby bez problemu odróżnić górę od dołu. Ja mam (i często widzę) czarne łaty 15x15cm w środku skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Te "wypustki" "kwiatki" "turbulanty" czy jak tam zwał

które są na płacie skrzydła zeszlifowałeś w końcu czy nie?

 

Bo widzę na zdjęciu że nie ma

ty piszesz że nie szlifowałeś....

 

czyli Multiplex musiał zmienić formę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Te "wypustki" "kwiatki" "turbulanty" czy jak tam zwał

które są na płacie skrzydła zeszlifowałeś w końcu czy nie?

 

Bo widzę na zdjęciu że nie ma

ty piszesz że nie szlifowałeś....

 

czyli Multiplex musiał zmienić formę :)

 

Masz o tym w pierwszym poście w pierwszej linijce napisane w nawiasie ... :)

 

 

 

 

 

 

Kolejnym krokiem w budowie mojego EGP jest wyważenie modelu na "sucho" skleiłem kadłub małymi kawałkami taśmy malarskiej i wsadziłem całe wyposażenie tam gdzie będzie się docelowo znajdować(tak jak samolot w 100% gotowy do lotu).

Dlaczego najpierw na sucho ? a żeby sprawdzić czy nie będzie konieczne wklejenie metalowych kulek w ogon jednej lub więcej, na szczęście potwierdziły się moje prognozy i model bardzo dobrze wywarza się bez owych kulek. Dzięki temu uniknąłem niepotrzebnego dokładania złomu do kadłuba.

Za środek ciężkości zgodnie z instrukcją wyznaczyłem 70mm od kąta natarcia skrzydła (przy pomocy kątownika).

 

kal0.jpg

ik1d.jpg

Oczywiście jest to tylko wstępne wyważenie model dokładnie wywarze dopiero jak kilka razy go rzucę.

 

Teraz skleję Kadłub za pomocą kleju UHU-por a po wyschnięciu klejem CA wkleję statecznik poziomy i pionowy pomysłem zapożyczonym z głównego wątku o EGP.

 

97103385.jpg

 

Podczas gdy kadłub będzie się kleić poszukam odpowiednika takich pięknych kielonków :D

 

Dołożę jeszcze też zapożyczona instrukcje składania kołpaka od MPX :)

78100050.jpg

 

Napisana przez Konrad_P

 

1. Na wał zakładamy nr 1

2. Na ten (no właśnie jak to sie nazywa) dynks wkładamy tą dużą sześcienną podkładkę.

3. Dalej ten plastikowy talerz do którego przykręcamy łopatki.

4. Zaraz za nim na przyjść ta gruba podkładka.

5. Za tą grubą podkładką dajemy tą płaską cienką podkładkę.

6. Za ta cienką przychodzi ta powyginana podkładka.

7. A na koniec sześciokątna cienka nakrętka.

 

 

 

Mając znów otwarty kadłub wkleję 2 pręty węglowe jeden 3mm w miejsce kanału anteny i o mniejszym przekroju 2mm w grzbiet naszego EGP :)

 

upf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wkleić ogonek :) wydaje mi się względnie równo, a sprawdzając najlepszym narzędziem pomiarowym na ziemi czyli naszym okiem patrząc od przodu wygląda bardzo dobrze :)

Wzmocniłem jeszcze delikatnie statecznik poziomy węgielkiem 2mm i podkleiłem brzuch taśmą.

 

rvjc.jpg7xed.jpg

i5rq.jpgbm5g.jpg

 

 

Model gotowy mam nadzieje ze wam się podoba a moje wypociny komuś się przydadzą, pozostało jeszcze sprawdzić SC w przyrodzie a potem czekać na lepszy odbiornik bo z FrSky V8R4-II boje się dalej latać :)

 

5cu2.jpg.

 

Zwarzyłem model gotowy do lotu wyszło 1001g więc chyba nie najgorzej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mały update egp jakiś czas temu został zmodernizowany(nowy regiel 40A no name 30A się gotował).

 

Jestem bardzo zadowolony z niego lata bardzo przewidywalnie dużo lepiej łapie termikę niż sky-surfer :D czas lotu to średnio 60 min na pakiecie 2200/2650 polecam każdemu jako drugi/trzeci model.

 

Teraz zastanawiam się czy zmienić łopatki na trochę mniejsze czy jakoś poprawić chłodzenie silnika bo przy lotach na silniku robi się gorący da się dotknąć ale niepokoi mnie to. Szukałem kołpaka turbo niestety nie znalazłem z pasująca średnicą i otworem na oś silnika, może macie jakieś namiary na takie kołpaki ?

post-12967-0-77124100-1395749911_thumb.jpg

post-12967-0-41838400-1395749924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 minut, na jednym pakiecie powiadasz ... to albo ze mną jest coś nie tak, albo z moim EG. W kazdym badz razie ja jak nim latam to mam pakiet na 30 minut. Ale termiki jeszcze nie chwyciłem no i może jest tak, że nie umie latać motoszybowcem ;).

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.