Skocz do zawartości

Latanie F3F w okolicach Wrocławia - rozpoczynamy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja za dawnych czasów pływałem jakimś FSR-em ,pisało na kadłubie 3,5 - dostałem z modelarni w Kętach

Wszystko było fajnie, dość szybko pływało, zostawiało piękny pióropusz za kadłubem dopóki nie zgasło prawie na środku jeziora Żywieckiego ;) .

Gdyby nie uprzejmy pan w łódce to nie wiem jak bym ten ślizg wyłowił...

Może teraz te silnik nie gasną lub są jakieś metody na wyławianie tych łódek ?

Generalnie jednak wolę wylądować choćby daleko, ale spokojnie dojść po model  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No niestety, RTFów na wysokim poziomie u nas nie ma.

Budowę łódki gotowej do startu można ewentualnie zlecić jakiemuś zawodnikowi, a i to takiemu co zęby na tym zjadł i uczciwemu...

No i takiemu, co będzie w ogóle chciał to zrobić

W innym przypadku można się solidnie sparzyć. I takie przypadki bywały...

 

Żeby zobaczyć jak to wygląda od kuchni, trzeba przyjechać na zawody i poznać ludzi,  zobaczyć na własne oczy kto jest dobry w tych naszych wyścigach. I pogadać :)

A, że moim zdaniem ściganie się, to jest to co najlepsze w modelarstwie, więc tym się zajmuję. Choć w zasadzie te nasze łodki, to nie  jest żadne modelarstwo. Wg mnie to jest w czystej postaci sport techniczny, który od "dużego" ścigania różni się tylko skalą.

A im wyższy poziom tego ścigania tym zabawa lepsza.

 

Po postach powyżej, widać,że Panowie nie do końca wiedzą, że tu chodzi o ściganie sportowe.

Do zabawy można sobie kupić jakąś większa zabawkę z silniczkiem spalinowym, ale to z prawdziwym  ściganiem nie ma nic wspólnego.

To tak jakby u Was w szybowcach ktoś chciał latać wyczynowo PIONIEREM II  z pianki z tylnym napędem :)

Ja tu, Panowie piszę do KOZAKÓW :) A nie do "niedzielnych modelarzy".

Naszych z Wrocławia zapraszam do Jawora.

Zawody mamy w obsadzie międzynarodowej. Poziom zawsze był wysoki i tym razem też będzie. I będzie na co popatrzeć :)

Jak Panowie przyjadą to zobaczą na czym te nasze wyścigi polegają

http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=3265&sid=689669b33c7668defa60f77aeaa5fe7f

 

A co do ekologii, to te nasze łódki nie trują.

Kiedyś na zawodach, jakiś "ekolog" wezwał Sanepid.

Wzięli próbki wody i okazało się, że nic... Nie było żadnego trucia.

I to jest fakt :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie uda mi sie podjechać i po podglądać. Do końca czerwca w każdy weekend mam jakieś zawody w których uczestniczę :wacko::blink::wacko: Ale kiedyś na pewno sie wybiorę.

 

A dziś...dziś w końcu mogłem bezstresowo polatać po całym niebie. Wszędzie nosiło i nie trzeba było się gimnastykować za bardzo. W końcu relaksacyjny latający dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten weekend odbyły sie kolejne zboczowe zawody. Tym razem w Austrii. I kolejny raz bardzo wysoko był Stefan. A nawet tym razem wygrał B)

Co ciekawsze Stefan od wielu lat buduje modele i w tym roku lata swoim prototypowym modelem określanym tu i ówdzie jako Black Mamba.

Jestem mocno zaciekawionym modelem, a wręcz zaintrygowany, bo wydaje się on aktualnie zdecydowanie najlepszym modelem do latania F3F. Bardzo dobrze że porozmawiałem sobie trochę ze Stefanem na Braunsbergu :D

 

A czemu model nazywa sie Black Mamba.....

post-9196-0-36708100-1559072607_thumb.jpg

 

https://www.facebook.com/100009187904802/videos/2256047531378155/

 

Musze stwierdzić że malowanie ma bardzo nudne :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża sie faza wyciągarkowa, to pora troche potrenować ( w koncu :) )

 

w środę było tak:

post-9196-0-97675700-1559337116_thumb.jpg

jeden spadochronik bez pytania sobie odleciał w sina dal :(

 

Dziś ruch na lotnisku był okrutny, dlatego zdecydowałem sie robić rzeczy nudne, ne które nigdy nie miałem czasu. Czyli dobór nakładki na bęben w zależności od warunków, no i testowanie nowego pomysłu na ustawianie fazy startu. Wyniki sa całkiem obiecujące i miarodajne. Więc coś już wiem.

post-9196-0-65107000-1559337096_thumb.jpg

 

Dodatkowo coś tam poustawiałem w modelach, szczególnie do latania na dystans. Efekty są :P

I pod konie przytrafiło mi sie to czego nie cierpię...

post-9196-0-17903700-1559337137_thumb.jpg

A wysoka trawa spotęgowała supłanie i wkur... odsupłującego :)

 

Jutro może będzie powtórka :ph34r: Z latania oczywiście

Dzis model oglądał ziemię z wysokości 270m. Bez napinki i bez jakiegoś tam wiatru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.