Skocz do zawartości

Cessna 180 guillows konwersja na rc


SOSNA_NS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

statecznik pionowy będę odbudowywał:] posłucham rady i będzie SW i LOT a co do wagi to zastanawiam się nad ażurowaniem podłużnic i krawędzi natarcia oraz tych szczątkowych wręg:P ale decyzja o tym zapadnie tuż przed oklejaniem jak będę znał wagę "prawie" końcową. Dalsza relacja pewnie w weekend bo w tygodniu zawsze czasu mało:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to fajnie wyglądać,jako model samolotu RC bardzo malutki tak sobie myślę że wymaga większej dokładności w budowie niż model większych rozmiarów no i całe to wyposażenie [ mikro].

Co do malowania to pewnie decyzja już podjęta ale może tak.

post-12393-0-40400400-1390288409_thumb.jpg

 

Albo tak.

post-12393-0-26092900-1390288460.jpg

 

Wydaje mi się że w taki lub podobny sposób malowania model byłby dobrze widoczny w locie.

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie dobrze wyszło;]

1. Jena z lewych połówek wyszła lekko zwichrowana

2. Zwichrowana połówka posłuży do testu napędu lotek i oklejania papierem japońskim (ostatni raz to robiłem w podstawówce przy jaskółce:))

 

ma ktoś jakąś propozycje odnośnie lotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna dawka zdjęć

 

post-9372-0-40905900-1390757098_thumb.jpg

 

post-9372-0-38153500-1390757133_thumb.jpg

 

Mało tego drewna w Twoim zestawie, ja mam już kilka lat temu skończony (chyba z 8), ale nieoblatany taki modelik Guillowsa.

Pochwalę się, co można zrobić z zestawu:

forteca14.JPG

forteca36.JPG

forteca44.JPG

Jest tak mały i fajny, że szkoda go rozwalić tylko żeby sprawdzić lotność.

 

Cessna wyjdzie bardziej surowo - prosta konstrukcja, ale na pewno będzie zwracać uwagę swoją delikatnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten B-17 Ja bym się nie oparł przed oblotem:] a cessna jest tak malutka ze aż pikna:] na wadze wykazało 12gr prawie całkowity szkielet tylko brak lotek. ciekawe ile dojdzie wagi na papier i malowanie ale chyba uda sie poniżej 100 gram zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.