Skocz do zawartości

Nowa oficjalna strona Komisji Modelarskiej AP


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo interesująca strona - dziękuję!

Po zerknięciu na liczbę wydanych na rok 2013 licencji FAI jestem pod wrażeniem pracy mojego lokalnego Aeroklubu krakowskiego. 10 licencji FAI na cały Kraków. Czy też są to licencje wydane tylko w tym roku a wydane wcześniej cały czas mają wazność?

 

http://komisjamodelarskaap.pl/wp-content/uploads/2013/12/Licencje_stan20082013_231164731.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Was tak zaskoczyło w tym zestawieniu? Baza licencji dostępna jest na stronach AP już od kilku lat, a ich liczba jest w miarę stała.

Jeśli natomiast chodzi o liczbę licencji w poszczególnych aeroklubach to kto ma na to wpływ poza ich członkami? A czy Wy jesteście członkami aeroklubu i czy posiadacie licencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Pawle zaskoczyła liczba licencji FAI w areoklubie krakowskim gdzie mielismy w roku 2013 10 licencji na ponad 500 licencji wydanych w całym kraju. Nie sądziłem, że w miarę prężnie działającym aeroklubie mamy tak mało czynnych zawodników. Członkiem aeroklubu nie jestem choć próbuję. 2 stycznia wysłałem dwa zapytania o członkowstwo, jedno do aerolubu jelenigórskiego a drugie do podkarpackiego i na razie cierpliwie czekam na odpowiedź :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że stawka 40zł/mies za bycie członkiem Aeroklubu jest kretyńsko wysoka. Szczególnie że w wielu AK praktycznie nie ma infrastruktury z której modelarze mogą korzystać. Dlatego tak wielka popularność stowarzyszeń modelarzy, gdzie roczna składka wynosi tyle co miesięczna w aeroklubie. Lub całkowita rezygnacja z "zawodniczego" uprawiania modelarstwa. Jakoś nikogo nie powinno to dziwić.

Na szczęście w tym roku chociaż opłaty za licencje potaniały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że stawka 40zł/mies za bycie członkiem Aeroklubu jest kretyńsko wysoka.

U mnie 36zł za składkę członka Aeroklubu Mieleckiego+ 60zł za członka wspierającego Aeroklubu Polskiego= 96zł+ 10zł wpisowe= 106zł. O ile mi wiadomo, to trzeba opłacać i aeroklub regionalny i AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w aeroklubie mieleckim musiałbym płacić 300 PLN rocznie aby móc zakupic licencję FAI.

 

W moim krakowskim byłaby to już kwota: 100 (wpisowe) + 240 (sekcja modelarska) + 240 (na Aeroklub Polski) czyli w pierwszym roku 580pln + koszt licencji FAI

 

Gdybym wcześniej się rozglądnął to u siebie mógłbym nie płacić składki rocznej :Phttp://www.aeroklubk.../Nowosci/id/259

Czyli z Krakowa muszę uciekać bo drogo...

 

 

Mielec - wybrane stawki opłat

Sekcja modelarska:

o członek zwyczajny:

• powyżej 25 r. ż.:

- 240,00 zł – składka do AP płatna 20 zł/miesiąc

- 60,00 zł – składka do AM płatna 5 zł/miesiąc

• poniżej 25 r. ż.:

- 120,00 zł – składka do AP płatna 10 zł/miesiąc

- 36,00 zł – składka do AM płatna 3 zł/miesiąc

 

 

Kraków - wybrane stawki opłat

 

 

MIESIĘCZNA SKŁADKA CZŁONKA AEROKLUBU KRAKOWSKIEGO

część dla Aeroklubu Krakowskiego

 

wpisowe / składka

członek zwyczajny i wspierający

SEKCJA SAMOLOTOWA 100 zł / 40 zł

SEKCJA SZYBOWCOWA 100 zł / 35 zł

SEKCJA MODELARSKA 100 zł / 20 zł

POZOSTAŁE SEKCJE 100 zł / 30 zł

 

Niepracujący uczniowie i studenci do 25 roku życia płacą połowę powyższych stawek. (...)

 

 

MIESIĘCZNA SKŁADKA CZŁONKA AEROKLUBU KRAKOWSKIEGO

część dla Aeroklubu Polskiego - obowiązuje od 2011.07.01

członkowie zwyczajni i wspierający

20 zł

członkowie zwyczajni i wspierający ,którzy nie ukończyli 25 lat

10 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyremontują toalety w aeroklubie w Nowym Targu tak aby można było tam wejść bez odrazy to może się skuszę na członkowstwo
;)
No ale wiadomo, latanie ważniejsze od toalety więc wszystkie fundusze idą pewnie na latanie. Szkoda, że stan techniczny budynków aeroklubowych jest z reguły fatalny - nie widać zaangażowania gospodarzy a i widać że nie były przeprowadzane od wielu lat podstawowe remonty czy też prace zabezpieczające i coraz częściej wszystko popada w ruinę. Są też na szczęście aerokluby które trochę lepiej sobie radzą i przynajmniej jeśli już nie jest wszystko odnowione to przynajmniej pomalowane, zakonserwowane i jest "biednie ale czysto".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.