Skocz do zawartości

Discus CS


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Ta szara taśma to wzmocnienie czy tylko robi za imitację żelkotu? :D

To ciekawe. Jako szybowiec się nie sprawdził a jako spalina jest OK?

 

Nie - to wierna imitacja taśmy pakowej. Robi za folię, nie wzmocnienie.

Oczywiście sprawdził się jako szybowiec i mogę potwierdzić, iż lata. Poprostu zabrakło umiejętności żeby model utrzymać dłużej w powietrzu. Pisząc "teraz lata" miałem na myśli uzupełnienie tego ubytku emocji z lotu szybowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie - to wierna imitacja taśmy pakowej. Robi za folię, nie wzmocnienie.

 

Wiem że była tam folia.

Ale wiem też że od początku budując jak i naprawiając model należy to robić z pewną nutką subtelności.

Jak nie miałeś folii to przecież istnieje też biała taśma pakowa.

A ta szara pasuje jak pięść do oka.

Jeśli chodzi o zmotoryzowanie takiego modelu to co ty zrobiłeś to ostateczność.

Nie mogłeś dać elektryka lub jeśli spalina to chociaż umieścić silnik na wieżyczce?

Jedynym wytłumaczeniem dla mnie takiej przeróbki jest to że zmasakrowałeś dziób i po odcięciu tylko tyle zostało.

Nie gniewaj się ale taka przeróbka bez wyraźnych powodów to jeśli chodzi o taki szybowiec

to brak dobrego smaku. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wiem też że od początku budując jak i naprawiając model należy to robić z pewną nutką subtelności.

Jak nie miałeś folii to przecież istnieje też biała taśma pakowa.

A ta szara pasuje jak pięść do oka.

Jeśli chodzi o zmotoryzowanie takiego modelu to co ty zrobiłeś to ostateczność.

Nie mogłeś dać elektryka lub jeśli spalina to chociaż umieścić silnik na wieżyczce?

Jedynym wytłumaczeniem dla mnie takiej przeróbki jest to że zmasakrowałeś dziób i po odcięciu tylko tyle zostało.

Nie gniewaj się ale taka przeróbka bez wyraźnych powodów to jeśli chodzi o taki szybowiec

to brak dobrego smaku. :cry:

 

Rozumiem, że model może się nie podobać zwłaszcza osobom bytujących w klimacie szybowców i motoszybowców - kwestia indywidualna.

Tak - ostateczność (najwyraźniej powód istniał).

Dziób nie został zmasakrowany...zresztą trudnym byłoby "zmasakrowanie" tak małego kawałka dziobu i tym samym nie uszkodzenie dalszej części kadłuba.

Jeśli chodzi o "dobry smak" to myślę, że rozważanie tej kwestii nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wszyscy krytykują, że ten model to porażka a teraz się czepiacie, że ktoś włożył spalinę i dał taśmę pakową na skrzydło... Jeśli model mimo wyglądu lata i sprawia komuś przyjemność to krytyka jest zbędna. Rozejrzyjcie się dookoła jakimi wynalazkami niektórzy latają. Przy nich ten Discus jest ładny. Dla jednych z nas ważne jest jak model wygląda a dla innych, że lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Whats the idea on the C of G at 46mm it seems way too forward to me.

Please someone reply as I'm gonna maiden it tomorrow.

Thanks

 

Mines at 58mm and it think I could go back to 60 to 65 mm without a problem at 58 it flys fine and does everything it should. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.