Skocz do zawartości

Jaki klej wybrać do sklejenia balsy?


tlenex98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem niemiły kontakt z drzewem :) Samolot, kiedy lądowałem, zahaczył skrzydłem o sosnę, prześlizgnął się po niej i spadł na ziemię. Skrzydła nie wytrzymały i wyrwały prawą części kadłubu. Fotki poniżej:

 

fu06.jpg

 

2kv6.jpg

 

Nigdy nie kleiłem powierzchni balsowych, a dlatego, że model tani nie był, to nie chcę tego spartolić :)

Chodziłem po forach, spotykałem się z różnymi opiniami. Niektórzy mówili, że cyjanoakrylem dobrze skleja się punktowo. Na początku pomyślałem o moim EPIDAN'ie 40, ale spotkałem się z komentarzem "Od biedy i żywicą można(...)". Większość popierała klej PATTEX EXPRESS...

 

PS. Dla natrętnych forumowiczów-Tak używałem Google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w pobliżu nie znalazłem odpowiedniego sklepu z takimi klejami, to wybrałem się do większej miejscowości i dzisiaj kupiłem Technicoll Extreme Adhesive "Przeznaczony do klejenia powierzchni o wysokim obciążeniu zrywającym(...)" ;) cena=14zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.