Skocz do zawartości

Maska silnika - Katana PL do Katany 1400mm


paweł1919
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ;)

 

Mam pytanie, czy maska silnika od katany PL do kupienia w Artexie będzie bez problemu pasowała do Katany x-lite 1400mm którą stworzył P. Sławka. Stosował ktoś ? Trzeba coś jeszcze poprawiać w dopasowaniu czy lezy jak ulał ? Takie samo pytanie o kabinę pilota.

 

Nie mam kopyta do zrobienia maski ani oszklenia kabiny pilota, więc muszę szukać gdzieś indziej...

 

A może ktoś robi z was odpłatnie i by mi wykonał takie dwie części. Byłbym wdzięczny. Wiem, że duużo forumowiczów budowało ten model i zapewne gdzieś tam są kopyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam . Kabina pilota pasuje wyśmienicie . Maska silnika jest za wąska . Trzeba rozciąć na górze i wstawić klinek .

Można też zwęzić kadłub do wymiarów maski , ale to wymaga przeprojektowania kadłuba i dopasowania skrzydeł . W swoich modelach robiłem i tak , i tak .

Warto też cofnąć skrzydło o 2 cm do tyłu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprojektować kadłuba juz nie dam rady, bo jest sklejony i pokryty folią. Ogólnie to już niemalże koniec budowy Katany. W takim razie kabine zakupię sobie w artexie, bo nie chce mi się robić kopyta do niego, a maske silnika, może wykonam sobie sam z laminatu.

Jakiej gęstości nada się do tego włókno szklane ? Czy taka mata do napraw samochodowych i żywica epoksydowa, będzie się do tego nadawała ? Nigdy nie robiłem niczego z laminatu, dlatego jestem całkowicie zielony, a nie chcę kupować produktów modelarskich, bo cena jest zawyzona za takie produkty, a wiem, że w innych sklepach budowlanych też są takie dostępne. Potrzebna mi jest tylko mała porada :) Co i jakiego kupić ? Kopyto mogę zrobić ze styropianu, pokryć szpachlą, wyczyścić, wypolerować i co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.