Skocz do zawartości

Szybol odrzutowy :D


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ ja wyraźnie napisałem, że to patent stosowany w S4 wolnolatających, a jak jest obecnie w RC to zupełnie nie mam pojęcia (nie interesuje mnie to po prostu zupełnie). Wyraziłem też przypuszczenie, że być może jest to trymowanie (i nie miałem w tym momencie na myśli zmiany kąta zaklinowania skrzydła :)), a Ty podałeś patent z klapolotkami. Może pojawi się ktoś obeznany w temacie i nas oświeci, co będziemy wyważali otwarte drzwi? :P

Wieczu lata S8, mógły coś podpowiedzieć :D

 

EDIT: Gdy pisałem tego posta Wieczu właśnie podpowiedział. Dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Latam w s8d, juz sie w temacie pogubilem :P wiec napisze poprostu jak to jest. Model ma wiezyczke albo cos w stylu komory na silnik, to jest ustawione pod odpowiednim katem. Skrzydla sa mocowane pod jednym katem, jak i stateczniki. Wszystko jak w normalnym szybolcu. Silnik i trymer zalatwia wszystko. Jak cos zle pisze to poprawiajcie mnie. W s8d latam od ostatnich wakacji, mam wylatane okolo 20lotow na silniku. Niewiele jak narazie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to podczepię silnik rakietowy pod model szybowca WARCHLAK mojej konstrukcji(patrz: Mój nowy szybowiec)

Na wieżyce będzie dobrze zamontować silnik ponieważ lepiej się będzie wyrzucało model.

Silnik można by zamontować w SC modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa fajne silniki firmy Top Jet do kupienia w czechach L4. Sa to silniki powolnego spalania niskocisnieniowe. CZas pracy takiego silnika to ok. 20s . Odpalanie, latem a start z reki bez bawy o poparzenie. Podobne silniki tyle ze mniejsze( oznaczeniu L1 i L2) stosuje sie do modeli "orzeszkow"

Silniki te tez sa znane pod inna nazwa RAPIER :D ( inny producent ) . Zaznaczam ze to czysta zbieznosc z moim nickiem :twisted:

Kiedys tez do realizacji takiego pomyslu uzywano silnikow wielokrotnego urzytku JETEX

Wiecej na stronie

JETEX-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.