Skocz do zawartości

Jaka najlepsza metoda na otwory na bagnet prosty


modelarzkobi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam pytanie odnośnie wykonania otworów na bagnet prosty (skrzydła ze wniosem). Zazwyczaj w mniejszych modelach bagnet miałem gięty, ponieważ jego średnica pozwalała na to, i nie było problemu.

Przymierzam się do wykonania skrzydeł do Muchy. Profile wygenerowałem w programie Profili.

Chciałem to po prostu zrobić tak, że na pierwszym profilu narysować otwór a na trzecim profilu otwór przesunięty w dół o długość wynikającą ze wzniosu. Lecz środkowy otwór, który będzie przesunięty o połowę tej długości, może nie wyjść idealnie. Chyba że po prostu się tym nie przejmować i ewentualne różnice wypełnić "czymś".

 

Proszę o ewentualne sugestie jak można to zrobić inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć,

Profili rysuje otwory w żeberkach "przejścowych".

Robi to dostatecznie dokładnie aby nie trzeba było "wypełniacz czymś"

ustalasz średicę i połozenie otworu w pierwszym żeberku oraz średnicę i położenie otworu w "ostatnim", podział na zakładaną ilośc pól (tutaj 2) i otrzymasz wydruk żebra środkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pokombinuję w Profili może mi się uda hehe :) Ale nie wykluczam zrobienie skrzynki bagnetowej, tylko że jest problem ze sztukowaniem profili w miejscu skrzynki bagnetowej. Po prostu jak zrobie otowy w profilach w które włożę rurkę to wydaje mi się że będzie to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z tą łatwością w Profili, w powszechnie dostępnych wersjach nie jest to tak proste aby wykonać jednym kliknięciem ale da się. Odrobina geometrii, obliczeń, parę wydruków i w końcu dostaniemy to co chcemy. Szczegóły poszły do Autora pytania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.