Skocz do zawartości

SkaZoowe RWD5 by Tomak.


Tomak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej, oblot zakończony pełnym sukcesem. Lata spokojnie i przewidywalnie. W sumie kilka startów i lądowań (gorszych/lepszych). Generalnie bez szwanków.

Do powiększenia skłon silnika, bo delikatnie go jeszcze ciągnie w górę i przeprogramowanie wychyleń sterów przy załączonych klapolotkach.

Zaskoczony jestem trwałością podwozia, bo raz przyjęło niezłe przyziemienie, ale na szczęście bez uszkodzeń :)

 

Tutaj jeden krótszy filmik, a wieczorem lub jutro wrzucę resztę.

 

 

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik ale czy te podwozie nie jest za niskie? chodzi mi o to że masz teraz mega niską trawkę. Bedzie troche problem jak trochę urośnie.

Było to już widać na wcześniejszych fotach jak ustawiłeś model na trawniku i wyglądało to tak jak by kadłub na nim leżał.

Przy lądowaniu mam wrażenie że podwozie się rozjeżdża i siła rozkłada się na spód kadłuba. Jak by to był beton/asfalt to już być miał kadłub przetarty od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego darze ten model wielkim sentymentem ponieważ on lata rewelacyjnie i dlatego też mam zamiar zbudować sobie drugi egzemplarz :)

Tomku piękny model i gratuluje oblotu. Na filmie widać że masz ustawiony hamulec na lotkach ... mam rację czy się mylę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem dziś całe 3 minuty :P Awaria silnika w locie tj. odkręcił mi się imbus trzymający trzpień silnika i zanim wylądowałem zdążyło się zerwać kilka drutów. Na szczęscie prócz silnika wszystko gra.

Zatem szukam nowego silnika.

 

Dzięki Przemek. Co do "hamulca" to hehe z nudów bawiłem się nowym oprogramowaniem w moim TG9x i do wszystkich ustawień dodałem taki niby hamulec, co poprostu wychyla maksymalnie lotki w górę, ale czy spełnia swoje zadanie to tak naprawdę nie mam pojęcia bo model staje prawie w miejscu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czas się zabrać i poszukać silnika. Szukam czegoś z mocą koło 200W i KV pozwalającym na założenie śmigła 9-10 cali. Fajnie gdyby silnik był dość mały (krótki) bo chcę go dać przed wręgę i zrobić ładną maskę. Do tego najlepiej z abc-rc.

 

Coś tam szukałem:

Budget 188W 1300kv - pod smigło 9x4,7 czyli SF?

ipower 200W 1200kv - z tym że pod 3s podają śmigło 8x4, a takie wystaje pod kadłub jakieś 2cm co nie wiem czy nie zmniejsza sprawności?

emax 190W 950kv - pod 10x5/10x4/7 SF(?) o ile długość silnika jest podana z wałem

 

Proszę o porady co do ww silników lub inne opcje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku po co Ci taki ogromny silnik to tego modelu ? 200 W to stanowczo za dużo ... ja w swoim RWD 5 miałem dzwonka z Tower Pro 90 W i śmigło 9x5 i model latał cudnie.

Jak już coś szukasz w abc to moja propozycja jest taka http://abc-rc.pl/p/133/3845/silnik-ipower-ibm2212-13-1000kv-56g-150w-max-10-8a-od-100w-do-200w-silniki-elektryczne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ten Emax trochę duży się wydaje.

Mówię, że chce 200W silnik, bo w Toto1 który waży 610g mam silnik 140W 950kv i na śmigle 9x5 w połowie pakietu powiedzmy że zaczyna niedomagać i windowanie go jest trochę słabsze. Oczywiście nie chce żeby szedł pionowo w górę ale fajnie mieć zapas mocy i kręcić bez problemów jakieś pętle itp. Wiesz teraz RWD wazy te 810g. a powiedzmy wsadzę większy pakiet, czy kamerkę choćby i spokojnie może przytyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazy 39 gram i chyba do podstawy do dzwonka nie liczac oski to ma chyba 25mm nie mam przy sobie go tylko 2805 a on jest krotszy jakies 5mm

 

ja na swoim z tym silnikiem cf 2822 mialem smiglo 1060 GWS i z telefonem moim na pokladzie wazyl 870gr i latal na pol gazu jak szalony tyle ze bez lotek wiec mial troche ograniczony zakres mozliwosci tyle ze moj byl mniejszy bo w 90 procentach byl zrobiony wiec mial mniejsza pow skrzydla i rozpietosc 1170mm

 

cf2822 ma chyba 170W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie silnik mam kupiony i model dalej lata. Zdjęć nie wklejałem na razie bo nie miałem kiedy zrobić maski i osłon serw w skrzydle, ale dziś przy lotach aktywowało mi się chowane podwozie chyba do wodowania i postanowiłem się "pochwalić".

 

post-12909-0-77789400-1394500151_thumb.jpg

 

Wygląda jak wygięte, ale to tylko główny pręt się wywinął w drugą stronę po zahaczeniu o kłębuszek trawy :P Coś sie tam poluzowało i musze ciąć folie i tak przy okazji nie wiem czy nie wymienię tego na płaskownik z duralu :huh:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.