Skocz do zawartości

"Bandyta" - czyli model a'la PA


Kicior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja po zastosowaniu z jednej strony snapów kulowych a z drugiej metalowych jestem z luzów (a dokładniej z ich prawie całkowitego braku) zadowolony.

Na kulowych nie ma żadnego.

Z kolei na przedłużonych ramionach serw starałem się stosować minimalnie mniejsze wiertło i snap metalowy wciskałem w otwór. Też było OK, choć kulowego nic nie przebije :)

 

Jeszcze słowo w sprawie wagi: dziś po rozmowie z Marcinem doszliśmy, że PA podało wagę Bandit'a z akumulatorem 3S 2200. Wynosi ona 1194g.

Zważyłem dziś model z takim akulmulatorem - wyszło mi 1242g (już wraz z generatorami bocznymi) ale został jeszcze + został kołpak oraz maska.

 

Tak czy inaczej i tak czekają mnie poprawki w projekcie, więc liczę na zmniejszenie wagi przynajmniej samej konstrukcji.

Liczę, że z obecnych 499g (przed oklejeniem) powinienem zejść do 440-450g.

Co wyjdzie - pokaże przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten patent na popychacze jakis zastosowales - zadowolony jestes z wielkosci luzow? mnie w takim wariancie do szalu doprowadzaly luzy, udalo sie je wyeliminowac na koncowkach kulistych dopiero...

 

mnie też w Extrze 260 PA bardzo drażniły luzy na popychaczach w oryginalnym rozwiązaniu i podobnie jak kolega zamontowałem małe snapy kulowe.poprawiła się dzięki temu precyzja sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo się nic nie działo, ponieważ miałem kilka innych spraw.

Model spokojnie czeka na jakąś pogodę oraz nagłą i niespodziewaną zwyżkę mojej formy modelarskiej (to chyba długo poczeka :)), a tymczasem zabieram się na owiewkę silnika.

 

Przygotowałem sobie szablony, wyciąłem z balsy 2,5mm i wstępnie przymierzyłem.

 

 

post-4061-0-31956400-1400362574_thumb.jpg

 

post-4061-0-53679600-1400362584_thumb.jpg

 

post-4061-0-77154000-1400362593_thumb.jpg

 

 

Wolne przestrzenie będą wypełniane styropianem XPS, a potem szlifowanie.

 

Jako, że kształt oryginału jest dosyć skomplikowany, czeka mnie raczej rzeźba i radosna twórczość
Zobaczymy zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś wieje, więc latania nie było, tak więc mały kroczek w przód w kwestii owiewki.

Na razie zgrubne szlifowanie.

 

Z racji, że przewidziane jest kilka powierzchni wklęsłych - będzie z tym trochę zabawy ...

 

post-4061-0-99077700-1401641514_thumb.jpg

 

post-4061-0-07755100-1401641569_thumb.jpg

 

post-4061-0-16910500-1401641577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduj, buduj.

Dziś byłem świadkiem lotów Addictiona V1 produkcji Andrzeja. Niedługo będzie V3 podobny do PA :)

Model lata bardzo fajnie.

Powiem tak, czapki z głów Andrzeju, na podstawie tylko fotek z sieci tak odtworzyć model, który na dodatek dobrze lata, jak dla mnie mistrzostwo.

Tym bardziej jestem ciekaw Bandyty, buduj, za tydzień oblot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie!

Od Twojego modelu i latania nim dzieli mnie ze dwa lata świetlne, ale jeszcze się nie poddałem :)

 

Przemku,

Trochę mnie zmotywowałeś, żeby w końcu odważyć się nim latać.

Myślę, że KIT w końcu powstanie - dam oczywiście znać.

 

Przedtem jednak chciałbym się przekonać, że model dobrze zachowuje się w powietrzu, że da się wyważyć i że nie przekażę innym jakiegoś bubla. Miałbym z tym duży problem mentalny.

Z pewnością muszę przeprojektować jeszcze kilka rzeczy, które zauważyłem już teraz.
Tak czy inaczej trzeba będzie chwilę zaczekać.

Odezwę się.

 

Maska na razie jeszcze czeka - w tym tygodniu 5 wieczorów spędziłam na lataniu i tym samym mniej czasu spędziłem przy kończeniu prac przy Bandycie.

 

P.S. W kolejny weekend wyjeżdżam, więc nie będę mógł zrobić oblotu.

Ale postaram się najszybciej jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, pogoda jednak nie była dla nas łaskawa....

Nie latałem już od 2 tygodni...

 

W kwestii dalszych prac: pokrytą trzema warstwami żywicy maskę pokryłem dziś szpachlą - czeka na szlifowanie.

Czeka mnie więc moment, kiedy wszystko w domu będzie pokryte cieńszą lub grubszą warstwą pyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pogoda jednak nie była dla nas łaskawa....

Nie latałem już od 2 tygodni...

 

W kwestii dalszych prac: pokrytą trzema warstwami żywicy maskę pokryłem dziś szpachlą - czeka na szlifowanie.

Czeka mnie więc moment, kiedy wszystko w domu będzie pokryte cieńszą lub grubszą warstwą pyłu :)

Idź ze szlifowaniem na balkon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba rzeczywiście dobry moment, bo właśnie elewacja jest w trakcie odnawiania... nawet nikt mnie nie przyuważy wśród latającego styropianu :)

 

A poza nawiasem to ogromnie podziękowania dla TeBe !
Sam Tomasz wie z jakiego powodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nic nie działo, ponieważ miałem kilka innych spraw.

Model spokojnie czeka na jakąś pogodę oraz nagłą i niespodziewaną zwyżkę mojej formy modelarskiej (to chyba długo poczeka :)), a tymczasem zabieram się na owiewkę silnika.

 

Przygotowałem sobie szablony, wyciąłem z balsy 2,5mm i wstępnie przymierzyłem.

 

 

attachicon.gif309.JPG

 

attachicon.gif311.JPG

 

attachicon.gif312.JPG

 

 

Wolne przestrzenie będą wypełniane styropianem XPS, a potem szlifowanie.

 

Jako, że kształt oryginału jest dosyć skomplikowany, czeka mnie raczej rzeźba i radosna twórczość

Zobaczymy zresztą.

Andrzej w jakiej formie kupujesz ten styropian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Przemek,
 

Muszę przyznać, że dostałem go gratis od znajomego....
Styropian (a dokładniej polistyren XPS) w takich dłuższych kawałkach (ok. 13cm x 17cm x 150 cm) wykorzystywany był w magazynie jako podkład pod palety.
Jest drobnoziarnisty, łatwo daje się szlifować i wytapia się rozcieńczalnikiem nitro.

 

Kiedyś znalazłem też u siebie kawałek takiego ocieplenia (blacha-styropian-blacha) i trochę odzyskałem styropianu ze środka.

 

Sam nie kupowałem w sklepie, ale zerknij w jakimś hipermarkecie budowlanym (tylko nie na ten biały, gruboziarnisty).

Jeśli nie będzie - może któraś z poniższych firm w Gliwicach (lub może wskazani przez nich klienci) mogliby odsprzedać Ci jakąś płytę (szukałem na googlach)

 

http://styronet.pl/
http://www.tuplex.pl/product,50,Plyty_z_XPS,Plyty_XPS

http://www.castorama.pl/katalog-produktow/materialy-budowlane/materialy-izolacyjne/polistyren-ekstrudowany-xps-50-mm.html

http://www.sewera.pl/32_system-docieplenie_styropian-eps-polistyren-ekstrudowany-xps.html

http://www.styropian.in/styropian-dach-podloga/plyty-xps_k_75.html

 

 

Na Allegro znalazłem max grubość 10cm:
http://allegro.pl/xps-styrodur-polistyren-ekstrudowany-10-cm-100mm-i4336068276.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.