Skocz do zawartości

ULTIMATE NAC 6mm depron


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 lata później...

Hejka, jestem nowym użytkownikiem. Witam właściciela postu miro-er1. Mam kilka pytań i byłbym wdzięczny gdybym mógł uzyskać odpowiedzi na nie tutaj :)

Wiec zdecydowałem się na budowę tego modelu będzie to mój pierwszy model latający. Mam bardzo dużo w głowie niewiadomych po przeglądzie rys. technicznego jak i całego tematu :D a bardzo chciałbym jakoś rozjaśnić umysł by się już nie stresować i czerpać przyjemność z budowania jak i latania. Wiec zacznę od silnika:

EMAX cf2822

 

- srednica wału 3mm

- masa 39g

- zalecana masa 200-600g

Rozumie że średnica wału jest związana z dedykowanym śmigłem, czy mógłby ktoś podać link do serwisu zagranicznego gdzie znajdę wszystkie komponenty związane z tym modelem tak jak śmigło, regulator obrotów, serwa itp.

Mieszkam w Finlandii i znalazłem tu np. Silniki o wiele większe. Jakoś nie mogę tu znaleźć o takiej masie. Słyszałem że to dobry silnik bo mam dobry stosunek masy do siły a czy są jakieś zamienniki?

Nie wiem też jakie sterowanie, są tam 4 serwa wiec 4 kanałowe?

Klej jaki mam użyć do klejenia modelu to chyba taki na ciepło, pistolet się kupuje chyba? ?

Serwo to serwo a mocowanie serwa do steru czy jakoś to fachowo się nazywa?

Czy depron to to samo co EPP mam coś takiego tu: http://www.madpilot.fi/pichler-epp-levy-800x600x6mm-vihrea-p-3493.html

    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zaczynasz :). Jak sobie wydrukujesz, będziesz miał pierwsze materiały to z relacjami ogarniesz wszystko bez problemu :).

W tym przypadku ponieważ jest goły wałek to nie jest to związane tyle ze śmigłem co z piastą do niego, jako że zaczynasz to pewnie lepiej wykorzystać coś takiego jak prop-saver i musisz po prostu kupić go z otworem właśnie 3mm.

Teoretycznie 4 kanałowe starczy (lotki na rozgałęźniku) bo do tych serw dochodzi jeszcze sterowanie silnikiem jako kolejny kanał :). Myślę że obecnie jednak bez problemu znajdziesz tanie radia z większą ilością, bo szczerze mówiąc 4 kanały to później robi się trochę mało :).

Ja pianki kleiłem raczej klejem polimerowym, pistolet na gorąco jest dla mnie średnim rozwiązaniem. 

Jeśli chodzi o połączenie serwa ze sterami, na orczyk (ta dźwignia dodana do serwa) możesz założyć bowden (drut w plastikowej otoczce idący w kolejnej plastikowej rurce) zaginając go w odpowiedni sposób lub używając "baryłki" i później poprzez popychacz drut prowadzisz do steru gdzie montujesz koniec drutu do dźwigni na sterze np. poprzez snapy. 

Depron i EPP to nieco inne materiały, EPP jest fajne, w przeciwieństwie do depronu można kleić klejem cyjanoakrylowym czy malować farbami z puszki bez ryzyka rozpuszczenia. Jednak mi trudniej się szlifuje i chyba jeśli porównać takie same grubości to EPP jest bardziej giętkie. Ja Ultimate robiłem z depronu. (Aha i ja mam doświadczenie z "modelarskim" depronem, nie wiem jak z innymi)

 

Jeśli Ci się nie śpieszy to możesz silnik kupić z Chin - EMAX 2822 + piasta prop saver

Ewentualnie mógłbym polecić taki silniczek jeśli trzeba po taniości (a nie są złe) - Racerstar BR2212 1000Kv on ma piastę w zestawie, jeśli chcesz prop-savera to trzeba dokupić chyba pod wał 3.17mm.

Do obu silników regulator 20A starczy, oczywiście od razu z BEC'em :).

 

Odnośnie budowy zajrzyj na tę stronkę, sporo tam jest :) - http://motylasty.pl/warszt_4.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.