Skocz do zawartości

XJT + D8R-IIplus + arduino (atmel 1280)


Gość z.x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Potrzebuje waszej pomocy, bo już sam zaraz zwariuje.

Wpadłem na "genialny" pomysł sklecenia sobie aparaturki.

No i kurde wszystko byłoby genialnie gdyby nie problemy.

Czy ktoś z was ma nadajnik XJT i odbiornik D8R-IIplus?

I może potwierdzić że działa bez zarzutów?

Oraz jaki sygnał generuje aparatura która wysyła sygnał do nadajnika?

Wiem że jest PPM, PXX i inne.

Ja ustawiłem PPM z długością czasową na serwo od 1ms do 2ms. Długość całej ramki zmieniałem, dla testów.

I kurde o dziwo najlepiej wypada 18ms@@, a powinno być 20ms (albo więcej). Tak czy siak wszystko wariuje, lub periodycznie coś odskakuje.

Nie mam oscyloskopu żeby się upewnić czy sygnał jest w 100% sprawny, ale tyle razy już analizowałem i debugowałem że już jestem pewien na 99% że jest ok.

Grzebałem w kodach OpenTX i tam mają ustawiony PPM na 22.5ms (no chyba że też można zmieniać), też próbowałem takiego ustawienia i dalej nie stabilnie;-/

Naczytałem się w sieci już takich informacji że mi się miesza w głowie (a wiosna tuż, tuż).

Jeśli ktoś może pomóc, to fajnie by było zebrać od zera i ewentualnie wyeliminować niepoprawne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

xjt to jest moduł w.cz 2,4GHz sterowany sygnałem PPM z nadajnika.A moze troche z innej beczki,czy przy obecnej cenie aparatury Turnigy 9x(350zł)opłaca sie robic samemu i nie ma 100% gwarancji ze nie zrobisz nikomu krzywdy modelem.

 

Ha:-)

Wiedziałem że takie pytanie padnie.

W sumie na dzień dzisiejszy można o wielu rzeczach stwierdzić po co, bo nie opłaca się. I można dojść do wniosku po co w ogóle cokolwiek robić.

Na wstępie powiem że podchodzę do tematu BARDZO POWAŻNIE, i wspomnę że widząc czasem kod innych "osób" to ręce opadają co wyczyniają.

No to tyle w pobocznym temacie, przejdźmy do konkretów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekazałeś tyle co nic informacji. więc na co liczysz? wróżków wiele wśród nas nie ma (a wrózki raczej słabymi modelarkami są)

Jak ktoś buduje coś ambitnego to minimalny warsztat jest potrzebny-chociażby oscyloskop, miernik itp. Na tej podstawie jakby łatwiej osobom postronnym będzie się udzielało merytorycznych odpowiedzi.

A Piotr ma dużo racji - a zarazem z drugiej strony jeśli coś się stanie na lotnisku, każdy z poszkodowanych może zgłosić Twoja apkę jako źródło problemów. I zapewne zostanie to uznane przez ubezpieczyciela czy inne służby.

Choć pomysł fajny, ciekawy i poznawczy. Ale przy aktualnych cenach aparatur mało praktyczny. Chyba że podchodzisz do tego rzeczywiście na poważnie i po zrobieniu prototypu rozpoczniesz seryjna produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda.

Nie liczę na to że mi pokażecie rozwiązanie i zrobicie za mnie.

Pisząc "BARDZO POWAŻNIE" mam na myśli wszystkie problemy z tym związane i zagrożenia. Więc jeśli będę wiedział że jest do D, to na pewno nie będę się pchał z tym między ludzi. Nie ma mowy i już. Ba nawet nie myślałem żeby się z tym do nich zbliżać.

Naczytałem się na tym forum nie jednych ostrzeżeń, i wymienianie ich ponownie nic nie pomaga (nie znaczy to że jestem na nie ślepy).

Chcę poznać jakąś nową część (a programownie nie jest mi obce).

Poza tym poprosiłem o informacje które wiecie (możecie wiedzieć, etc), może komu innemu się też przydadzą, nawet jeśli tylko do analizy.

Zresztą nie lutuje wszystkiego od zera.

 

A napisałem bo zgłupiałem już kompletnie, co krok to gdzieś jakieś inne ustawienia. Ramka taka, siaka, owaka.

Może faktycznie trzeba było też na innym forum pytać, nie tu, ale przecież ludzie różnymi rzeczami się zajmują.

Jeśli ktoś chce się informacjami podzielić to będę wdzięczny.

Jeśli nie to temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja swoje - sprawdź sygnał oscyloskopem. skoro uważasz ze w programie jest wszystko ok to trzeba sprawdzić co sie rzeczywiście dzieje z sygnałem

 

Na pewno tak zrobię.

 

Odpowiadając na Twoje początkowe pytanie: używałem XJT (wbudowanego w Taranis) z D8RIIplus, i działał bez problemu. Aktualnie D8RIIplus kurzy się czekając na nowy model, ale wylatał w takim zestawie parę godzin.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak trzeba podumać, postukać, etc...

 

I odpowiedź jest banalna, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Złe styki przy połączeniu modułu z resztą.

Serwa huczą aż miło, bez żadnych zacięć.

 

Grafikę zamieszczam z ciekawości, sygnał jest banalny, ale jak napisałem wyżej już głupieć zaczynałem.

 

post-13278-0-47020000-1393378666_thumb.png

 

post-13278-0-08657800-1393378669.jpg

 

PS: w audacity sygnał na kanale górnym (nie wiem który to lewy, który prawy) to szum wyłapany z sąsiedniego kanału, ponieważ kanał nie został spięty z innym sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.