Skocz do zawartości

Ważny komunikat ULC w sprawie naruszeń przepisów modelami RC !!!!!!


Koper20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  W dniu 25.03.2014 na stronie ULC pojawił się komunikat w sprawie naruszania przepisów dotyczących wykonywania lotów modelami

RC i bezzałogowymi statkami powietrznymi UAV.

 

Od tego dnia wszelkie przejawy głupoty związanej z niebezpiecznymi lotami będą  karane grzywną i karą pozbawienia wolności!!!

 

Polecam wszystkim dobrze przeczytać ten komunikat żeby po fakcie nie było zdziwienia.

 

KOMUNIKAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  W dniu 25.03.2014 na stronie ULC pojawił się komunikat w sprawie naruszania przepisów dotyczących wykonywania lotów modelami

RC i bezzałogowymi statkami powietrznymi UAV.

 

Od tego dnia wszelkie przejawy głupoty związanej z niebezpiecznymi lotami będą  karane grzywną i karą pozbawienia wolności!!!

 

Polecam wszystkim dobrze przeczytać ten komunikat żeby po fakcie nie było zdziwienia.

 

KOMUNIKAT

 

O ile wiem, to aby kogoś zapuszkować potrzebny jest akt w randze ustawy, a to tylko "komunikat" który o tym przypomina, bo ustawa taka istnieje od 3.07.2002r

Czyli nic nowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

gorzej, że powstaje pytanie czy nasze modele są dronami ? niby nie maja autonomicznego sterowania, są sterowane z ziemi ale kwestia jak to będzie interpretowane ?

 

Jak kiedyś mawiano -"nieważne jaka jest ordynacja i na kogo glosowałeś -ważne kto głosy liczy"  ....

 

niedługo nie będzie można się spokojnie wysra.... bo człowiek pod jakieś przepisy podpadnie  -no i trzeba będzie zważyć zarejestrować zgłosić i zapłacić opłatę od wykorzystania kanalizy, środowiska.  I pewnie będzie norma jak ma wyglądać znormalizowane g...  i instytucje które będą to kontrolować...             e     emigrować tylko czy jakieś Zimbabwe wystarczy czy już trzeba na księżyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz Kamil, zależy jak zdefiniujesz pojęcie terrorysta. zagrożenie, zagrożony, itp.

Pojedynczy terroryści czy ich grupy nie są tak groźni dla realizacji planów jak kilkadziesiąt milionów potencjalnych terrorystów ? 

 

Czy będzie modelarzom trudniej? Na pewno będzie drożej i poprzez konieczność czytania przepisów w zależności od strefy itp. będzie to na tyle kłopotliwe, że część będzie latać na uboczu, gdzie na razie nikt ich nie dostrzeże a część zrezygnuje na konto picia piwa lub innych równie prostych przyjemności. Zostaną najwytrwalsi i za to im chwała.

 

Kurcze, zagrożenie generowane przez modelarzy jest mniejsze niż prowadzenie samochodu po nieprzespanej nocy a problemów z latanie stwarza się jakby więcej...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać rzecz ogólnie znaną w naszym środowisku, że ograniczenia i kontrola są robione również pod kątem rozwijających się usług które będą świadczone tzw. dronami.

To, że ktoś pędzi 200km/h i sam się wyeliminuje to mi nie przeszkadza. Zawsze szkoda niewinnych ofiar takiego postępowania, nawet jeżeli jest to "tylko" kilkukrotne podniesienie ciśnienia na max-a w drodze do pracy co też ma konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 20:55, wojcio69 napisał:

Cały czas zastanawiam się nad tymi wpisami... ciągle i wszędzie piszą drony... czy mój model samolotu RC jest dronem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie czytajcie bzdur wypisywanych przez pismaków którzy się nie znają na niczym tylko szukają sensacji żeby sprzedać własny tekst. 

 

Podstawowym i jedynym źródłem informacji jest strona ULC  https://www.ulc.gov.pl/pl/drony tu sobie proszę poszukać definicji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Konrad_P napisał:

Chłopaki nie czytajcie bzdur wypisywanych przez pismaków którzy się nie znają na niczym tylko szukają sensacji żeby sprzedać własny tekst. 

 

Podstawowym i jedynym źródłem informacji jest strona ULC  https://www.ulc.gov.pl/pl/drony tu sobie proszę poszukać definicji. 

 

Zgadzam się z tym ale i tak jak dla mnie są pewne niejasności...

https://www.ulc.gov.pl/pl/drony/wdrazanie-przepisow-ue/4718-informacje-ogolne

Nadal piszą o "dronach", a ostatnie zdania całkowicie są niejasne. Są modelarze budujący wielowirnikowce i są modelarze budujący samoloty rc. Ogólne pojęcie "dron" wprowadziło jak dla mnie bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.