Skocz do zawartości

spitfire MkIX


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sebastian czy da sie w tym programie przeniesc te wregi na mniejszy formatki np 300 x500 ??? chodzi mi o sklejke bo balsa moze byc na formatkach 100x1000 ja tego nie umiem zrobic , dal bys rade to zmienic i mi malilem podeslac , czy poprosu w agencji reklamowe w ktorej bede to wypalal oni to dostosuja do powierzonego materialu ???


i jeszcze jedno , wszsytko co dostalem od ciebie jest juz w powiekrzeniu 115% ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj tak formatki sa juz przygotowane w wymiarze podanym na planach a jak chcesz mniejszy lub wiekszy to wystarczy powiedziec panu andrzejowi zeby powiekszyl czy zmniejszyl on juz sam przeskaluje a co do dostosowania to oni sami rozmieszczaja czesci na materiale nic sie nie muszisz martwic:)


zakupilem wlasnie bowdeny i chyba przeplacam za materialy :) za 2szt 1m zaplacilem 12,50euro a teraz patrzylem w necie w polsce 1szt kosztuje 5zł :) czas chyba na zakupy w polsce 


w końcu można zamykać kadłub :)


wlanie wyjelem odlew z formy:) teraz wyszlifowac , wyprofilowac i do piekarnika :) haha zaczynam zdobywac nowe doswiadczenia formy i te sprawy zobzczymy co z tego wyjdzie :)

post-14320-0-07055000-1396893403_thumb.jpg

post-14320-0-02433500-1396894411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , no we francji to kosmiczne ceny sa, ja tylko depron tu kupuje w bricomarche bo tanszy o polowe jak.w pl reszte woze z pl, masz talent

Ja jak bede wycinal to u siebie w Koninie ,jestem ciekaw ile mi powiedza, bede to wiedzial dopiero w maju

Zapodawaj duzo zdjec z budowy nawt takich szczegolow, jakiej balsy uzyles na poszycie kadluba ? Jakiego kleju uzywasz ? Podobaja mi te stery ogonowe pewnie trudno bylo je wykonac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do materialow to narazie poszlo mi na kadlub 1 deska niecala balsy 1cm,  3 deski 2,5 mm, 1  deska 1,5mm  co do sterow to moim zdaniem latwiej wykonac takie stery jak laminowane balsa :) SW musialem drugi raz robic poniewaz troche sie zwichrowal:)kleju uzywam cyjano i wikou do drzewa  rapid oraz  hybrid glue od loctite jest rapid i daje spoine elastyczna  to narazie tyle z materialow co mi poszlo na wykonanie kadluba +japonka i nitrocelon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak kabina jaka wyszla taka wyszla za mocno wlozylem kopyto w strone korka w butelce i nie doszlo tak jak chcialem nastepna moze wyjdzie lepiej :) bowdeny wklejone i powoli zamykam kadlub 


kabina nawet ma numer seryjny :)


dziekuje pawle za info co do serv :) juz zamowilem w polsce , tutaj za te same serwa 10euro wiecej:(

post-14320-0-50170500-1396984414_thumb.jpg

post-14320-0-53916800-1396984436_thumb.jpg

post-14320-0-32581400-1396984459_thumb.jpg

post-14320-0-55454600-1396984478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje - brawo.

 

Zauważyłem na zdjęciu pokryty SW, czy to koveral czy wspomniana japonka i cellon?

Przy deklarowanej rozpiętości 1,44m to model już będzie sporo ważył ale chyba nie aż tyle by stosować serwa standard.

Jaki planujesz do niego silnik i pakiet?

Spróbuj oszacować łączną wagę całego modelu, polecane powyżej serwa o ciągu 5kg moim zdaniem są przesadzone dla modelu elektrycznego.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Coster,

 

widać, że masz talent do klejenia i bardzo fajnie Ci to wychodzi.

Dobrze, że Koledzy sprowadzili Cię na ziemię w kwestii nauki latania.

 

Dodam coś od siebie. Symulator (warunek dobry) to dobry wstęp i zawsze duża pomoc do bezstresowej nauki np. trudnej akrobacji.

Ale...

Kup sobie na początek trenerka w stylu MiniMag z Multiplexa, czy FunCab też od nich. Fajne modele, proste w pilotażu. FC. pozwoli na więcej.

Jeżeli czujesz się mocny to szczerze polecam Gemini z Multiplexa - jeden z moich ulubionych modeli - lata wspaniale - frajda ogromna a stres nawet na początku niewielki.

Dlaczego MPX a nie jakiś depron -  MPX robi z Elaporu (mocniejsze, łatwiejsze w naprawie i duuużo trwalsze). Poza tym to świetna firma - wszystko pasuje, jest dobrze zaprojektowane i każdy z ich modeli lata bardzo dobrze. Łatwiej uczyć się poprawnie latającym modelem.

 

Gdybyś potrzebował więcej informacji, np w kwestii wyposażenia - pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za porady,jak narazie wszystko znaczy sam kadlun z sterami wazy jakies 600g, co do pokrywy to jest japonka pomalowana celonem, co do wyposazenia to nie mam zielonego pojecia co wlozyc :) jakie pakiety czy inne wyposazenie :) poniewaz sie nie znam na tym i napewno a raczej z pewnoscia :) skozystam z waszych porad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coster,

 

zakładam, że będzie chowane podwozie, bo stałe to już nie wypada przy tak misternej robocie.

Jaka będzie finalna rozpiętość?

Będą klapy?

 

Podejrzewam, że do lotu będzie ok. 2,8 kg, a Spit będzie w stylu https://www.kyosho.com/eng/products/rc/detail.html?product_id=103653

Co do parametrów wyposażenia:

Serwa np. Hitec 85 MG lub 5085MG (czyli cyfrowe)

Silnik np. ok 550-600 KV na 5S - śmigło ok. 13x8

Odpowiedni regiel - ok. 55 A

Podwozie - typu serwo-less

Pakiet - 5S

napęd dobierz sugerując się kalkulatorem http://www.ecalc.ch/motorcalc.php?castle&lang=en  - jest w miarę dokładny.

 

Śledzę z przyjemnością ten temat - to mój ulubiony samolot z WW II ale jeszcze nie posiadam go w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.