Skocz do zawartości

Vario/GPS Jeti Multiplex HoTT Futaba JR FrSky


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, robiłem właśnie przymiarkę do zakupu vario i czujnika napięcia do HOTT-a i trafiłem na ten wątek.

Mam w związku z tym pytanie, jak UniSens-E spisuje się w użytkowaniu? Czy są jakieś problemy z tym modułem?

Jak widzę moduł ten jest zdecydowanie mniejszy od Electric Air-Module Graupnera i trochę tańszy.

Instrukcje ściągnąłem i wolną chwilą postaram się wczytać.

Niestety nie miałem jeszcze doświadczenia z telemetrią, więc za każdą informację będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszy mierzony prąd, mniejsze wymiary, mniejsza waga, pomiar obrotów silnika bez dodatkowego czujnika, wybór co jest wyświetlane (watrości min/bieżąca/max), możliwość zdefiniowania jako czujnika telemetrii GAM, EAM czy ESC, większe możliwości konfiguracji modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Po kilku przygodach swoich i moich latających znajomków w końcu dojrzałem do zakupu UniSens-e HoTT.

 

Wiem, że kilka osób na forum używa ten moduł.

 

Podłączyłem zgodnie ze schematem i jest OK.

Działa i daje się programować.

 

Co oprócz liczby pól silnika ustawiacie w tym module? Co warto ustawić?

 

Dzięki za wszelkie info.

post-10390-0-30215700-1440532047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strommessung -  ustawiam tak żeby dobrze pokazywał pobór prądu

Vario Schwelle - ustawiam czy vario ma działac tylko gdy model sie wznosi/opada/zawsze

Vario Ton - czy vario ma pikać ;)

Kapazitat - czy pojemność ma byc mierzona od zera czy dodawać sie do poprzedniej końcowej wartości (kasuje sie do zera gdy podłączysz naładowany pakiet)

Stromoffset - czu po włączeniu zasilania wartość poboru prądu ma być ustawiana na zero czy nie (jesli tak to nie bedzie uwzględniany prąd pobierany przez odbiornik i serwa w spoczynku)

 

no i ustawiam alarmy dla teremetrii takie jakie potrzebuje. Z zasady tylko pojemnośc pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurku, zaczynam wiedzieć, że dzwonią, lecz jeszcze nie wiem, w którym kościele  :D

 

Co konkretnie ustawić, aby telemetria pikała w Vario Ton: aus  /  auf/ab  /  auf  /  ab

 

Vario Faktor zmieniać z 1,0 na ... ?

 

Vario bei Motor i Min/Max per Rx do czego to służy?

post-10390-0-16892700-1441734263.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aus to działa zawsze ;)

Za moich czasów faktora nie było;) wiec jeszcze nie wiem. Schwelle ustaw na 0.3ms - to czułość

Bei motor - włączasz/wyłączasz vario gdy działa silnik

I widze ze dostępny jest nowy unisense na prądy do 280A!

Vario factor - set to increase the sensitivity of the audio output on some telemetry systems

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.