Skocz do zawartości

Piper PA-18 Super Cub


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W jakim celu pomalowałeś kabinę ?

A widziałeś żeby pilot siedział w drewnianej kabinie samolotu? :P

A tak serio to zostawiłem sobie furtkę na to aby w długie zimowe popołudnia wykończyć wnętrze kabiny, wstawić fotele no i samego pilota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie? Nie... idealnie nie jest ale z oklejania jestem zadowolony. Długo walczyłem z naklejaniem foli na folię aby nie pozostawały bąble.

Nawet zdarłem część folii z kadłuba bo uznałem że tak być nie może. W końcu po prawie tygodniu usiadłem na spokojnie do modelu i testowałem temperaturę żelazka. I chyba się udało ;)  

Chociaż małe pęcherzyki zawsze się znajdą. Mi osobiście modelik na żywo bardzo się podoba :)

 

...aaa no i żona też powiedziała że "jest piękny" a jak już żona tak mówi to jest dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pierwsza klasa ????

Patrząc na Twoje dzieło aż kusi aby coś samemu pomajstrować w drewnie. Jednakże umiejętności lotne i zdrowy rozsądek mówią że jeszcze za wcześnie u mnie na tego typu modele. Zasiadam na widowni i kibicuje Tobie ☺

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę faktów na dziś. Model stanął na wage i przy obecnym stanie (serwa, silnik, esc)  bez pakietu to 1320g

Dojdzie jeszcze pakiecik 250g i zastrzały ~50g. Więc waga urośnie do jakiś 1600g. Jak dla mnie ok przy tej powierzchni i rozpiętości (1,56m) obciążenie wynosi ok 40g/dm2.

Tak jak przeczuwałem będe musiał zrobić nową półkę na pakiet w środku kabiny. Silnik, esc i cieżkie podwozie sprawiło że przód jest bardzo mocno 

dociążony.Już teraz ŚC jest pod dźwigarem a pakiet przewidziany był zaraz za silnikiem :(

 

Wkleiłem lotki, klapy, domek silnika. Podmalowałem maskę silnika ale nie do końca trafiłem z kolorem spreya :angry:

W tym tyg zrobie zastrzały, wstawię oszklenie, dokleje drzwi. 

Właśnie zauważyłem że w planach jest złe miejsce mocowania zastrzałów do kadłuba. Już przykręciłem uchwyt ale wstawię go tam gdzie powinien być.

 

Dziś tak ładna pogoda wiec wyniosłem model na zewnątrz :P

 

14531570012_eaccf522cf_o.jpg

 

 

14346116207_ed2056569e_o.jpg

 

14531108654_1a5ce7893b_o.jpg

 

14345967039_29bd74d451_o.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 popracuj nad grafika na skrzydlach, mam w podobnej kolorystyce zolty model i przydalo by sie wyrazne rozrownienie gory i dolu - inaczej na niebie latwo o pomylke

 

Tak wiem Piotrze mam to na uwadze. Chociaż wydaje mi się że przy górnopłacie i tak dużym i rzucającym się w oczy podwoziu nie jest to takie groźne.

Jakąś już grafikę na górę skrzydła mam zaprojektowaną. Muszę tylko dół wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zazdroszczę :)

Przestań słodzić tylko naprawiaj Mustanga :)

 

Dziś trochę prac malarskich - uszczelki szyb, panel i szyberdach. W tygodniu myślałem dużo nad wstawieniem szyb. Miały być klejone Rudererem L530 ale wyszła lipa. Klej tak szybko schnie (30s) że nie byłem w stanie ładnie rozprowadzić kleju z tuby po ramkach okien. Poradziłem się najlepszych w tym temacie i mam już w głowie plan ;)

 

14577221242_11a39a192d_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu sprężyłem się tak aby przed niedzielą skończyć model do oblotu. Jak się pogoda uda to przetestuje model na jasielskim lotnisku.

Tak się śpieszyłem że nie miałem czasu nawet robić fotek wiec zdjęcia zrobiłem dziś :huh:

Pierwszy raz obsadzałem szybki w taki sposób że zaklinowywałem je miedzy 2 listewki. Wyszło całkiem spoko ale skopałem sprawę z vivakiem. Trzymałem go zawiniętego w rulon i efekt jest taki że szybki lekko wybrzuszają się na zewnątrz. 

 

Zrobiłem coś ala panel. Wiem że nie jest cudowny ale raczej jest bo powinien być :)

 

Półkę pod pakiet zrobiłem wyjmowaną. Ułatwia to montaż pakietu no i na etapie wyważania można półkę przesuwać wewnąrz kabiny.

 

Model zważyłem i niestety zaskoczyłem się bo waga skoczyła do 1708g modelu gotowego do lotu z pakietem i odbiornikiem.

Szybki, półka pod pakiet i wszystkie inne dodatki + odbiornik podniosły o 90g model -_-  

Kąty już sprawdziłem idę go wyważyć. O ile model przetrwa oblot wracam do niego bo jak widać nie które elementy są do podmalowania, poprawy itp.

 

Efekty pracy poniżej

 

14611098926_a1bc743c7d_o.jpg

 

14634371335_7ec8a3de20_o.jpg

 

14447685577_cee163471b_o.jpg

 

14634101395_43a7bdd982_o.jpg

 

14634101615_06ce22bc95_o.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.