Skocz do zawartości

Piper PA-18 Super Cub


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj podpis jest zły. Wystarczy przyglądnąć się że wręgi idą rozmiarowo od najmniejszej do największej.

 

Dobra a plany modelu jakieś drukujesz? Wiesz że ja budowałem przeskalowany model? Wręgi są przygotowane pod mój rozmiar. Plany oryginalu są pod większą rozpietość pamiętaj o przeskalowaniu zanim go sobie drukniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oj podpis jest zły. Wystarczy przyglądnąć się że wręgi idą rozmiarowo od najmniejszej do największej.

 

Dobra a plany modelu jakieś drukujesz? Wiesz że ja budowałem przeskalowany model? Wręgi są przygotowane pod mój rozmiar. Plany oryginalu są pod większy rozpietość pamiętaj o przeskalowaniu zanim go sobie drukniesz.

tak drukowałem te co podałeś no artya drugiej stronie tego postu 

tak drukowałem te co podałeś no artya drugiej stronie tego postu 

za jednym razem dla tego każda strona powinna tak samo wyjść znaczy taka sama skala

już wiem każdą strone w innej skali mi robiło ale dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rysunki nie rownają się planom modelu. To tylko kilka wręg i żeber. Ja napisałem o planie głównym który jest w pierwszym poscie tego tematu. Jeśli nie ustalisz sobie rozmiaru / skali swojego modelu to nawet nie drukuj moich rysunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdzieczny bym był bo mnie te programy rozwalaja poresztą nie jestem po graficznych i tak sobie czaje programy a szkoda marnować materjału bo już wregi do wyrzucenia co wyciołem mój meil to grzegorzwojcik84@wp.pl tylko napisz na poście jak wyżlesz bo na poczte zadko zaglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ochłoń przed budową... Przyglądnij się najpierw planom a później tnij. Inaczej to bezsensu i zmarnujesz czas i materiał. Ja (i pewnie nie tylko ja) zanim skusze się na model mocno wczytuje się i analizuje plany. Plany tego modelu trzeba dodatkowo prześledzić bo sa bardzo  nieczytelne! Druknij sobie to co poniżej, podumaj, zobacz na moje foty i porównaj bo kilka rzeczy znajdzie się, które jest zrobione inaczej. Powodzenia! ;)

 

https://drive.google.com/file/d/0B5qZDGuN5j0-RlpzRl9HV1ppNnM/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Grzechu plisss używaj interpunkcji bo to się fatalnie czyta co piszesz. Ty mówisz napewno o natarciu? A nie o kesonie? Chociaż ani jedno ani drugie nie ma dla mnie jakoś sensu. Natarcie to listwa balsowa lekko twardsza grubości ok 5mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Serdecznie,

 

Mateuszu, 

 

Wielkie gratulacje za przepiękny model i fantastyczne wykonanie, 

Ja ze swoim PA 18 walczę już pod paru lat wykonałem KIT'a pod laser i ciągle nie mam czasu żeby go skończyć, chyba swoją pracą zmotywowałeś mnie. 

 

Mam prośbę o zbliżenia połączeń pomiędzy zastrzałami i kadłubem, oraz zastrzałami i skrzydłami. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam prośbę o zbliżenia połączeń pomiędzy zastrzałami i kadłubem, oraz zastrzałami i skrzydłami. 

 

Witaj, Bartku zerknąłem sobie na ADW na Twój projekt i jestem zaskoczony że jeszcze go nie ukończyłeś:) Bardzo fajnie Ci szło.

Co do zastrzałów to właściwie na moich zdjęciach wszystko widać. Oczywiście wieczorem mogę to obfocić dokładniej.

Przyznam jednak, że nie ma się co na tym wzorować. Montaż z jednej strony miałem na snap metalowy a z drugiej strony dokręcany na wkręty w skrzydle.

Zastrzał miał wklejony duraluminiowy płaskownik 1mm grubosci. 

Uważaj aby popychacz lotki akurat nie wyszedł Ci w miejscu gdzie będziesz dokręcać/mocować zastrzął. Ja akurat tak mam że popychacz krzyżuje mi się z wkrętem :ph34r:

U mnie model właśnie czeka aż przerobię zastrzały montowane na spinkach do samochodów Rc, bo sporo czasu tracę na skręcenia modelu na lotnisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.