Skocz do zawartości

Turnigy 9XR (er9x) - ustawienie dyferencjału lotek w szybowcu itp.


pasior199292
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

stałem się ostatnio posiadaczem Turnigy 9XR i chciałbym ustawić dyferencjał lotek w moim motoszybowcu. Z ustawieniem klap, lotek, rewersów itp. pierdółek sobie poradziłem ale chciałbym ustawić jeszcze te wychylenia lotek. Chodzi mi o to, żeby przy wychyleniu np lewej lotki w górę, ta prawa wychylała się w dół w 70-80% tego co ta lewa i na odwrót. Ponoć wtedy model nie traci tak znacznie wysokości przy zakrętach (Phoenix 2000). Wie ktoś może jak to ustawić w ER9X? Dwoje się i troje ale nie potrafię sobie z tym poradzić ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Wam! Bart07 z Twoich ustawień będę chciał skorzystać bo swoich MIXów raczej się boję ;), póki co klapy mam na jednym kanale ale jestem przed pierwszym lotem więc więcej chyba mi teraz nie potrzeba. Póki co ustawiłem: dyferencjał lotek, hamulec, klapy wg tego filmu

, rewersy działają jak należy, funkcję EXPO/DR też mam (gdy przełączam poszczególne przełączniki, zmniejszają mi się wartości wychyleń poszczególnych elementów).

Mam jednak pewien problem... prawa i lewa lotka jak również klapy delikatnie nie leżały tak jak powinny bez ruchu serw czyli w neutralnym położeniu... Nie chciało mi się grzebać mechanicznie w popychaczach/serwach bo nie były to aż tak duże wychylenia. Ustawiłem sobie to wszystko w zakładce LIMITS w II kolumnie (tam, gdzie domyślnie są wartości 0.0). Teraz sytuacja tych pasków wychyleń na "ekranie startowym?"  przedstawia się u mnie w ten sposób.
ir443_9xr.jpg

Czy w czymś to przeszkadza? Czy można ustawić neutralne położenie tych pasków tak, żeby klapy i lotki były już dobrze ustawione? Czy przed pierwszym lotem warto ustawić coś jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam wrażenie, że jednak nie wszystko jest w porządku. Teraz się przyjrzałem ruchom lotek i prawa lotka (ta którą musiałem bardziej wytrymować) wydaje się wychylać do góry trochę mniej niż lewa lotka (też w górę). Czy trymując ograniczam jakoś ruch lotki w tym kierunku, w którym przeprowadzałem trymowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasior199292 pisze:

Mam jednak pewien problem... prawa i lewa lotka jak również klapy delikatnie nie leżały tak jak powinny bez ruchu serw czyli w neutralnym położeniu... Nie chciało mi się grzebać mechanicznie w popychaczach/serwach bo nie były to aż tak duże wychylenia. Ustawiłem sobie to wszystko w zakładce LIMITS w II kolumnie (tam, gdzie domyślnie są wartości 0.0).

 

Część pewnie zaskoczę:

to podstawowy błąd !!

najpierw należy poprawnie, symetrycznie zmontować mechanikę a potem dopiero korzystać z dobrodziejstw elektroniki i mikroprocesorów.

Nie odwrotnie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.