Skocz do zawartości

Ciekawe silniki do skonstruowania


Ciachoband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

znalazłem na youtube właśnie avro i póżniej jeszcze strone silnikami ,może kogoś zainteresuje  

O :)

Model pilotuje Ian Redshaw mój kolega :)

Ian nie jest właścicielem ani budowniczym tego modelu. Właściciel silnika zbudował go całkowicie samodzielnie- rozmawiałem z nim kiedyś. jakość wykonania  robi potężne wrażenie w realu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że pierwszy z moich linków już nie działa. No cóż, od jakiegoś czasu autor miewa problemy z tą stronką, może jeszcze ożyje. 

Przejrzyj jeszcze rysunki Wichra z "Miniaturowych...", jak tylko otrzymasz tę książkę. To bodajże jeden z najprostszych amatorskich silników z powszechnie dostępną dokumentacją. No i również polski. W każdym razie czy to będzie Staszek (ten od Andrzeja), czy Wicher, to na kilka sztuk z łatwością znajdziesz nabywców. Sam pisałbym się na taki zakup. I trzymam kciuki za powodzenie projektu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, nie chce krytykować ani tym bardziej się wymądrzać, ale jako przyszły inż. powinieneś dbać o treść pod jaka się podpisujesz.

Tekst, który wkleiłeś z translatora jaki jest każdy wie ..... - ale takie kwiatki to jednak powinny ciebie kłoć w oczy (jest tego więcej).

  

        Wał korbowy jest wykonany z 2 części, obie są wykonane z 4140 nierdzewnej. 

 

Może zredaguj ten tekst - będzie zapewne to lepiej wyglądało, bo  jak wiesz dużo ludzi czerpie teraz wiedzę z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, czas, czas. Ale przyjmuje uwagę. Do wieczora to poprawie.

 

Książkę dostałem - czad. Spojrzę, bo właśnie tam są prawie same samozapłony albo Wankla.

 

Mi to ryba jaki samozapłon mam zbudować, może dogadajcie się tutaj, bo to dobre miejsce. Jak mam działać to chciałbym jak najszybciej. Im bliżej czerwca tym mniej czasu bd miał. Wy macie większe doświadczenie. Wolałbym zbudować dobrą konstrukcję, jakąś legendę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o post Irka: NIe mam 50 lat i 50ciu zaprojektowanych konstrukcji za sobą, to oczywiste.

 

Kuba, nie daj sie zniechecic! Wielu samodzielnie buduje silniki, wiec dlaczego Ty nie mialbys tego robic? Tutaj link do podobnego tematu na niemieckim forum:

http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/322918-Modellmotorenbau-vom-Feinsten

Nawet nie rozumiejacy jezyka moga sobie chociaz interesujace konstrukcje na fotkach poogladac.

 

Ja trzymam kciuki, by Twoje projekty sie udawaly.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka super, myślę, że to wszystko też jest dla Was, żebyście się zmotywowali i jeżeli to Was interesuje budowali coś własnego. Bo ja to mam dużo czasu jeszcze i powoli bd sobie budował to czy tamto.

 

Co do silnika to fajnie gdybym miał kombo informacji na raz. Czy tu czy na PW, bo np. teraz mam chwilę i mógłbym zacząć coś działać, a nie wiem gdzie tego szukać. 

 

Ktoś zrobił taki silnik? Są jakieś zdjęcia gotowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, czas, czas. Ale przyjmuje uwagę. Do wieczora to poprawie.

 

Książkę dostałem - czad. Spojrzę, bo właśnie tam są prawie same samozapłony albo Wankla.

 

Mi to ryba jaki samozapłon mam zbudować, może dogadajcie się tutaj, bo to dobre miejsce. Jak mam działać to chciałbym jak najszybciej. Im bliżej czerwca tym mniej czasu bd miał. Wy macie większe doświadczenie. Wolałbym zbudować dobrą konstrukcję, jakąś legendę. :)

 

 

To czekam aż z tego co tu jest zrobisz silnik. 

zdjęcia chce tak pogladowo, chce wiedzieć gdzie zrobić zaokragelnia, bo tu nie ma zaznaczonych itp.

 

No chyba potrafię czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam, daj spokój z tymi zaczepkami. Ja robię ten silnik wg planów Andrzeja - obiecał, że dostarczy komplet. nie szukam nigdzie indziej. 

 

a35b757195bd8548gen.jpg

 

1f94bbc268c8c70fgen.jpg

 

Gotowy do wykonania.  Sam karter waży 55g. Wymaga oczywiście sprawdzenia czy o czymś nie zapomniałem. Czekam na resztę info. Materiał jakieś duraluminuim (ja PA4 strzele pewnie bo dużo tego na uczelni), ale można pokombinować, jeżeli ktoś ma fiku miku na punkcie innego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie muszę tu robić takich rysunków, bo to bd robione na CNC, bezpośrednio z tego wrzucam to do Edgecama i planuje proces obróbki. A ramie CNC to już bd wiedziało co zrobić. Po za tym, na tych zdjeciach Andrzeja jest rysunek i jak bd chciał, żeby zrobił mi to ktoś inny to mu dam wydrukowane zdjęcia Andrzeja........ A ja chce to zrobić sam sia lalalala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to rysować potrafisz, ja niestety nie.

Jeśli natomiast chodzi o wybór konstrukcji to ja osobiście wziąłbym się za taką właśnie do której mam pełną dokumentację w ręku....a jak się później okaże, że Andrzejowi pomimo najszczerszych chęci brakuje numeru czy dwóch tego czasopisma to cała dotychczas włożona praca pójdzie na marne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie ma czego szukac, tak jak Paweł pisał wszytko jest/było na rysunkach, ba nawet proces technologiczny jest opisany. Dałeś jakies zaokraglenia bez ktorych wydawalo sie tobie ze nie da sie tego zrobi OK moze byc - pytanie tylko po co. Taki model 3D fajnie wyglada na uczelni, szczególnie jak sie zrobi renderingi etc. Ale w realnym swiecie poki co liczy sie rysunek.

Rano napisałeś ze stal 4140 jest stala nierdzewna, mam nadzieje ze nie nazwiesz PA4 duralem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje założenie, że Andrzej ma wszystko i prośba, żeby wrzucił kombo na raz. Wtedy mógłbym określić czego mi brakuje do kompletu.

Bo inaczej klapa jak mówisz, albo strzelanie trochę po omacku gdyby zabrakło czegoś mało ważnego.

 

Kiedy rano? Napisałem, że użyje pewnie PA4, nie napisałem, że to Dural. (Nadaje sie do tego PA4)

 

 

 "Ale w realnym swiecie poki co liczy sie rysunek." - napisałem, że mi do wykonania jest jest potrzebny. Amen
Gdzie zwymiarowany cylinder? 

Gdzie zwymiarowany tłok?

Gdzie zwymiarowany korbowód?

Gdzie zwymiarowany wał?

i tak dalej...

 

Jak się komuś zaokrąglenia nie bd podobać to usunę,  a jak bd to nie usunę. wszystko zależy od Was. To Wy chcecie to mieć i mnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że maszyna cnc wie sama :

 - Jakie założyłeś tolerancje i odchyłki od wymiarów

-  Jakie chropowatości powierzchni  ma uzyskać po obróbce

- Jak detal mocować i na ile mocowań wykonać

Pokazałeś właśnie , że bladego pojęcia nie masz o czym mówisz, rysować potrafisz fakt, ale freza i imadła to TY na oczy nie widziałeś. Rysunki 2D są  potrzebne Fachowcu dla Technologa, który wykona na nich obróbkę. Ty tego nie zrobisz bo skąd wiesz co do tego Edgecama wklepać? 

Tyle w temacie, bajdurzysz i marnujesz czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5cio osiowa wie wszystko. Tolerancje w inventorze mam ustawione, a w edgecamie też moge to zmieniać. Z choropowatością podobnie, wklepuje mu jaki materiał... Jak ma wystarczająco dużo osi, sama obraca przedmiot...

 

Normalnie nie moge tego czytać. Zajmij sie czymś twórczym i poczekaj na efekt, albo bd prosił o usunięcie tych komentarzy. 

 

Wyjaśniam niepewności - 2 razy w życiu obsługiwałem tokarkę. Nie umiem toczyć. Jest mi to niepotrzebne.
90% konstruktorów/ projektantów tego nie umie. Od tego są rzemieślnicy. Ja mam to dobrze zaprojektować. Oddaję to technologowi. On to robi. Moja praca w sumie może się skończyć na narysowaniu. Ale ja chce się nauczyć technologii wytwarzania więc to robie sam z pomocą technoga doktora człowieka, który wie, a ja sie od niego tego nauczyłem. (edgecama)

Rysunek techniczny w inventorze robi sie 5 minut. Bo program sam to robi. Ale najpierw trzeba narysować tak ja to narysowałem.

Dziękuje.

 

Czekam na zdjęcia od Andrzeja to marnuje jeszcze czas i zrobie ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.