Skocz do zawartości

Model wodnosamolotu Dornier Do-X1


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wielkie Dzięki Koledzy za uznanie.

Patryku, pobór prądu przez każdą szóstkę silników przy zasilaniu 7,4V/5100mAh wynosi około 18A. 

Jest to ostatnia konfiguracja silników (dwie grupy po sześć silników, bez regulatora a tylko w włącznikami elektronicznymi) jako efekt dotychczasowych eksperymentów. Jednak w ostatnich dniach pojawiła się możliwość pozyskania silników bezszczotkowych z reglami a co najważniejsze z dobrze dobranymi smigłami czterołopatowymi więc zdecyduję się finalnie na wymianę napędów (jest to możliwe).

Krzysztofie, niestety nie udało się uzyskać zakładanego ciężaru (co było już widoczne na wczesnym etapie prac) i model gotowy do lotu z dwoma pakietami Foxy 7,4/5100mAh waży 7500G a więc sporo więcej niż założyłem. Na szczęście daje to obciążenie powierzchni nośnej 64,9G/dm2 a więc całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zdemontujesz silniki, proszę zrób i nakręć test napędów i spróbuj popływać

Decyzja o wymianie silników już zapadła więc nie ma sensu zajmować się czymś co i tak nie będzie działać...

Przy okazji dorobię parę innych szczegółów...

W Siemianówce:

post-6507-0-64234100-1403433019_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na żywo robi piorunujące wrażenie. Masowo wyszedł tak jak przewidywałem, ale to i tak jest bardzo dobry wynik! Będzie świetnie latał, tylko trochę niepokoi wielkość stateczników. Wydają się bardzo malutkie.

 

Jeszcze może pokażę zdjęcie, które zrobiłem w Siemianówce. Na wodzie prezentuje się przepięknie. Stoi stabilnie, majestatycznie kołysząc się na falach.

 

 

post-730-0-34895500-1403599048_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na żywo robi piorunujące wrażenie. Masowo wyszedł tak jak przewidywałem, ale to i tak jest bardzo dobry wynik! Będzie świetnie latał, tylko trochę niepokoi wielkość stateczników. Wydają się bardzo malutkie.

 

Jeszcze może pokażę zdjęcie, które zrobiłem w Siemianówce. Na wodzie prezentuje się przepięknie. Stoi stabilnie, majestatycznie kołysząc się na falach.

 

 

DOX Siemianowka.jpg

Dajcie test napedow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki Wojtkowi (Callab) z Krakowa za zdjęcie Do-X oraz miłe towarzystwo w Siemianówce.

Niestety silniki MiG-280 z reduktorami zostały już zdemontowane i trwają prace nad instalacją nowych jednostek napędowych z czterołopatowymi śmigłami więc nie mam możliwości prezentacji a poprzednie testy nie były rejestrowane. Także będą wykonane dodatkowe elementy dotychczas pominięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

eee... tak na pusto lata? Bez pasażerów? Lipa...

 

Ciekawe, ile to pali na setkę. 12 silników? wow...

 

No i powinien z wody! Z lądu to każdy potrafi :-)

 

Licząc spalanie:

~200 ml/silnik/lot * 12 daje ok. 2,5 litra na lot. Jest to pewien minus, ale kto by nie chciał takiego modelu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.