Skocz do zawartości

poduszkowiec - ster kierunku


HCM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie prac nad poduszkowcem. Watków poduszkowcowych na forach w naszym kraju mało więc postanowiłem napisać. Obecnie mam problem z wybraniem sposobu umieszczenia serwa i przekazania sterowania z niego na ster kierunku. Poduszkowiec raczej do miniaturek nie będzie należał, bo posiada długość ok 74 cm i szerokość ok 35 cm.

 

Tunel wentylatora ciągu już jest sklejony z 4 warstw balsy i nie wiem jak rozwiązać problem steru kierunku jego mocowania i sterowania przez serwo na które mam dużo miejsca pod turbiną. Załaczam 3 poglądowe szkice.

 

turbina_bok.jpg

Powyżej widok turbinki z boku.

 

turbina_front.jpg

Rzut turbinki z przodu wraz z podstawą.

turbina_tyl.jpg

Rzut turbiny z tyłu (rzuty przedni i tylny nie posiadaja naniesionego steru oraz krzyżaka do mocowania silnika).

Proszę weźcie korektę na to, iż jest to mój pierwszy model w życiu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, plan do ja mam. Nie wiem jak optymalnie umiejscowić serwo, aby spokojnie obsłużyć ster kierunku. Na razie kombinuje aby umiejscowić serwo pod osią mocowania steru do turbinki i tak dobrać orczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek przestudiowałem już dawno temu Twój wątek o poduszkowcu, gratuluję modelu. Najprościej by było patrząc na widok tej mojej turbinki dać oś serwa w połowie linii łączącej obydwie osie dwóch sterów kierunku w turbinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak na wlocie do tunelu ze sklejki 8 mm i na nim silnik EMAX GT 2812/05 (1840 KV, zasilanie 3S, ciąg maksymalny wg. producenta 1400g) i śmigło 8x4.

Przy mocnym serwie może i by się dało i to było super - tylko stery chcę dać dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, jak popatrzysz na pierwszy post i rysunek pierwszy to wystarczy pręt osi zrobić dłuższy a serwo zniknie w przestrzeni pod tunelem. Pytanie tylko czy dać dwa serwa po jednym na każdy statecznik, czy dać jedno serwo i łączyć tak jak napisałeś. No to mam temat częściowo przemyślany. Dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.