Skocz do zawartości

Pilatus PC-6 Turbo Porter 200cm


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja trafiłem "ładny" kawałek .. ciemna i jednolita, Szybko się okazało, że to bardziej przypomina jeden wielki sęk niż kawałek balsy. Nie szło tego wyprofilować ani na sucho ani na mokro bo od razu strzelała i pękała po całej długości. Sam już nie wiem czym się kierować przy sprawdzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, problem jest z dostępnością balsy wybranego typu w sklepach internetowych bo tam nie segregują jej w żaden sposób poza grubością ;) Chyba ze kolega zna jakiegoś sprawdzonego dostawcę?

 

Idę do sklepu (najlepiej po nowej dostawie) i wybieram - internetowo raczej się tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to co piszecie i powoli odechciewa mi się robić w drewnie. Wyobrażam sobie targowisko balsowe, gdzie przekupki zachwalają swoje deseczki balsowe a ja mam chodzić od straganu do straganu przebierać w towarze, ważyć, patrzeć pod słońce, nie to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytam to co piszecie i powoli odechciewa mi się robić w drewnie. Wyobrażam sobie targowisko balsowe, gdzie przekupki zachwalają swoje deseczki balsowe a ja mam chodzić od straganu do straganu przebierać w towarze, ważyć, patrzeć pod słońce, nie to nie dla mnie.

 

wydaje mi się, że większość opisów jest przerysowanych, nie taka balsa straszna jak ją tu opisują.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to co piszecie i powoli odechciewa mi się robić w drewnie. Wyobrażam sobie targowisko balsowe, gdzie przekupki zachwalają swoje deseczki balsowe a ja mam chodzić od straganu do straganu przebierać w towarze, ważyć, patrzeć pod słońce, nie to nie dla mnie.

Jak dobierasz drewno do zabudowy mieszkania, parkietu, stolarki też patrzysz na jego jakość - to normalna sprawa. Drewno jest materiałem, niejednorodnym bo naturalnym i różne bywają jego kawałki. Ale jak napisał Arek wszystko z umiarem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.