Skocz do zawartości

28-29.06.2014 - POLSKIE SKRZYDŁA - Radawiec 2014 (Lublin)


pietka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy

 W imieniu Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Lubelskiego zapraszam wszystkich  modelarzy i sympatyków  modelarstwa na III Spotkania Polskich Modelarzy, w tym  roku pod hasłem "POLSKIE SKRZYDŁA". Termin: 28-29.06.2014

 

Zapraszamy oczywiście wszystkich , jednak w czasie imprezy planujemy pierwszy w Polsce zlot modeli samolotów polskiej konstrukcji lub latających w polskich barwach. Przewidujemy cenne nagrody dla najlepiej ocenionych modeli, a więc warto przyjechać. Impreza zapowiada się bardzo ciekawie, jak co roku gwarantujemy wyśmienitą atmosferę i wspaniale spędzony czas oraz wiele atrakcji i wrażeń.

 

 O szczegółach będę pisał na  Forum co kilka dni. A więc?  PRZYBYWAJCIE!!!   :)

 

Pozdrawiam

Piotr J,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wyznacz sobie trasę ze swojego miejsca zamieszkania na maps.google - miejsce docelowe już ustawiłem

Rafał, dzięki. Nie zdążyłem odpisać.

 

Koledzy

 Mogę już podać kilka wstępnych informacji. 

 Jak zwykle zapraszamy  w ostatni weekend czerwca,Ci którzy chcą polatać wcześniej , mogą biwakować już od piątku. 

Jak już pisałem, w tym roku oprócz  tradycyjnych pokazów pragniemy położyć nacisk  na przypomnienie historii i  osiągnięć Polskiego Lotnictwa i Polskich Pilotów. Dlatego też spotkanie nasze odbędzie się pod hasłem Polskie Skrzydła.  Część pasa przeznaczona do ekspozycji stałej będzie wyznaczona do pokazywania tylko modeli polskich samolotów, lub służących w barwach Polskiego Lotnictwa.   Staramy się aby naszymi gośćmi byli pasjonaci naszej historii lotnictwa, w tym kustosz Muzeum Lotnictwa w Dęblinie, którzy podzielą się z nami swoja wiedzą o  historii i osiągnięciach lotniczych polskich konstruktorów i pilotów.

W tym roku otrzymaliśmy Patronat Honorowy Marszałka Województwa Lubelskiego , Wójta Gminy Konopnica ( wraz ze wsparciem finansowym) oraz wsparcie finansowe Burmistrza Bełżyc. Nasza aktywność dydaktyczna (urządzanie wystaw, pokazów, wizyty w szkołach itp) zaowocowała podjęciem współpracy z władzami lokalnych gmin. Mamy nadzieję, że rozwinie się ona na przyszłość i pozwoli organizować co roku wspanialszą imprezę dla nas  i lokalnej społeczności mieszkańców.

 

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to są szanse na pozyskanie sponsora strategicznego, nawiązaliśmy obiecujący kontakt z jedną z największych sieci handlowych, która 

jest potencjalnie zainteresowana udziałem w naszym przedsięwzięciu.  Jeśli nasze działanie  w tym kierunku pójdzie dobrym torem, to myślę, że dzięki tej firmie uda nam się bardzo uatrakcyjnić spotkanie i zrobić je naprawdę, na najlepszym możliwym w Polsce  poziomie.   Co jeszcze? Na dzień dzisiejszy, jeden z współorganizatorów i sponsorów, właściciel sklepu Skorpion, zapowiedział instalację symulatorów lotu :) aby każdy mógł sprawdzić czy może polatać,  będą też inne atrakcje poza lotami i pokazami akrobacji. Udział zapowiedziała  również  Agencja Promocyjna Raki, Pan Robert Pływacz obiecał nam pomoc w zakresie nieco mniejszym niż rok temu ale jednak!!! :) Pyszne jedzenie jak co roku na  "zespół dnia poprzedniego" obiecał nam Hotel Horyzont, właściciele,  Państwo Janik zawsze wspierają nasze spotkanie ( z góry dziękujemy- zeszłoroczny forszmak Szefa Kuchni to kulinarne cudo!!)" Aha, jak co roku będzie "chrzest" nowych członków naszej sekcji.  Wzorem chrztów morskich, czekają ich  STRASZNE tortury i zadania mission imposible do wykonania, w tym pocałunek w kolano Pani Zofii :blink:   (brrrr!!!) oraz wypicie nitrometanu z dodatkami :wacko:  :wacko:  :blink:  :unsure: i test na unoszenie się delikwentów w powietrzu :rolleyes:  . Przekupywanie  Pana naszego Przewodniczącego sekcji jest tu wskazane bardzo nawet   :D  Przyjmuje kruszce i kamienie szlachetne ale dobrym trunkiem też  nie wzgardzi.......... :rolleyes:

 

To są plany, jak będzie? pokaże rzeczywistość. Liczę na wielokrotnie już sprawdzone umiejętności i zgranie naszej paczki kolegów. Jedno zawsze może nam przeszkodzić -POGODA!! Proszę wszystkich uczestników i sympatyków o działalność modlitewną i każdą inną w celu zamówienia takich warunków  jak rok temu.  Jeśli będziecie nieskuteczni impreza zostanie przełożona np o tydzień. :(

Wszyscy, którzy zechcą  skorzystać z pobliskiego, bardzo fajnego hotelu z dużą zniżką, proszeni są o kontakt  na PW.

 

Oczywiście nie jesteśmy w stanie sfinansować całej imprezy  sami, nawet z udziałem sponsorów. Dlatego jej jakość, bezpieczeństwo i zakres atrakcji zawsze zależeć będzie od wkładu naszej pracy  dlatego prosimy o pomoc.   Poszukujemy wolontariuszy i darczyńców.  Jak dotąd wiele potrzeb robiliśmy właśnie w ten sposób- ktoś załatwił paliwo, ktoś grill,  ktoś jeszcze coś i wychodziło super!!   Potrzeby nie są jakieś ogromne, opiszę każdemu  kto mógłby nam pomóc na PW.

 

 Pamiętajcie, to spotkanie traktujemy jak  nasze święto,  okazję do pokazania się jako grupa pozytywnie zakręconych pasjonatów, do wymiany doświadczeń,odnowienia przyjaźni, do podzielenia się  radością jaką daje nam nasza wspólna pasja, do zachęcenia innych do jej uprawiania.

A więc szykujcie swoje cudeńka i przybywajcie!!!!!

 

Pozdrawiam

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 Dziś w chwili natchnienia powstał nasz plakat Polskich Skrzydeł 2014. Prosze nie krytykować bo jest on wypadkową moich emocji związanych z wydarzeniami związanymi z lotnictwem jakie były znaczące dla mnie od momentu kiedy jako dziecko wyrzuciłem swój pierwszy model w powietrze( Młodzik czy jakoś tak) z ostatniego piętra w starej kamienicy i zdziwiłem się że odleciał tak daleko, że straciłem go z oczu. Tego uczucia radości i zachwytu nie zapomnę nigdy.

Niniejszym ponawiam zaproszenie na Polskie Skrzydła.

Piotr

post-2373-0-99874000-1401387194_thumb.jpgpiknik2014plakat.pdf

 

Proszę o ewentualne rozpowszechnienie wśród przyjaciół i znajomych mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK . Szanowne Koleżanki i Koledzy


 


Ponownie zapraszam na III Spotkania  Polskich Modelarzy w Radawcu koło Lublina.


Tegoroczne Spotkania odbędą się pod hasłem POLSKIE SKRZYDŁA, a więc głównym elementem spotkań będzie promocja polskiej historii lotnictwa, chwalebnych jej kart, polskich konstrukcji  samolotów oraz  dokonań polskich pilotów i konstruktorów.   Impreza została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego, Pana Krzysztofa Hetmana, wspierana jest finansowo przez Burmistrza Bełżyc i Wójta Gminy Konopnica.  


Uczestniczyć w niej będą również: Redakcja RC Przegląd, Radio Centrum,  spodziewamy się również mediów ogólnopolskich.  Sponsorami nagród są sklepy Modelarskie RC Skorpion, Majsterklepka i Vico Komputery. Wspierają nas również Gościniec Horyzont oraz Restauracja Galeria Smaku, Firma Raki  oraz inne firmy, którym już teraz z góry dziękuję za coroczną pomoc. 


 W imprezie zapowiedziało swój udział już kilkudziesięciu Kolegów  Modelarzy, czynnych Pilotów,  sympatyków lotnictwa i sportów lotniczych.  Swój udział zapowiedzieli też przedstawiciele Muzeum Lotnictwa w Dęblinie.


W trakcie imprezy będzie można obejrzeć odbywające się szkolenia szybowcowe i skoki spadochronowe. Lotnisko Radawiec jest żywym "organizmem" , na którym ciągle trwa lotnicze życie zatem  będzie ciągle coś się działo. 


 


Chociaż nasze spotkania mają charakter pikniku, to w tym roku chcemy pokazać   jak najwięcej z tego  co wiąże się z hasłem przewodnim, czyli POLSKIE SKRZYDŁA. Zapraszamy więc uczniów szkół  i uczelni związanych z lotnictwem aby historia Polskich Skrzydeł nie była zapomniana. Oprócz ekspozycji modeli RC  będzie również ekspozycja modeli plastikowych i kartonowych przygotowana przez naszych kolegów .


W trakcie Spotkania przeprowadzone zostaną 2 konkursy  zręcznościowe przygotowane przez RC Skorpion i Vico (prawdopodobnie limbo i celność lądowania) oraz konkurs   o nagrody Wójta Gminy Konopnica, na najpiękniejszy model polskiego samolotu lub  służącego w polskich barwach.  Będzie dla nich wyznaczona główna część pasa ekspozycji. Regulamin konkursów będzie do pobrania w trakcie imprezy.  Chętnych do udziału w konkursie Polskie Skrzydła prosimy o przygotowanie   w formacie minimum A4 , najlepiej zalaminowanej tabliczki informacyjnej,  możliwej do zainstalowania obok modelu ( z podstawowymi danymi o samolocie reprezentowanym przez model, jego historii, sukcesach ich pilotów,  użytkowników itp.) oraz kartki o tej samej treści dla komentatora.  Zwycięzcę ekspozycji Polskich Skrzydeł wyłoni  głosowanie przeprowadzone wśród kolegów modelarzy. O nagrodach jeszcze nie napiszę bo sytuacja zmienia się dynamicznie i może być jeszcze ho,ho,ho!!!


 


Pozostałe informacje ( większość) znajdziecie w dołączonym pliku  "Przewodnik" .


Dziś wysłano petycję do "siły wyższej " o zapewnienie warunków pogodowych na przyzwoitym poziomie. Na razie  tak jak z naszymi ministerstwami: czyli bez odzewu. Alem dobrej myśli  :) . Oczywiście jest miejsce do parkowania, biwakowania, jeśli ktoś chce to jest możliwość zarezerwowania ze zniżką miejsca w Zajeździe Horyzont ( 4 km od lotniska). Piloci, którzy nie będą posiadać do wglądu polisy OC, będą dopuszczeni do lotów tylko po podpisaniu odpowiedniego oświadczenia podczas rejestracji.


 


 Mapkę itp załączę niebawem.


 


 


 Pozdrawiamy


Przybywajcie  :)


Piotr

To Twój przewodnik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Koledzy

 W załączonym pliku znajdziecie regulamin imprezy wraz z oświadczeniem jakie należy podpisać.

Osoby niepełnoletnie powinny mieć to samo oświadczenie oraz zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w imprezie. . Pozostałe informacje o szczegółach organizacyjnych każdy dostanie w przewodniku do ręki . W  W tym roku  dobrowolna składka na tojtoja  i paliwo mniejsza, będzie ok 10-15 zł. 

 Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma opaskę z kuponem, który trzeba będzie oddać  odbierając  darmową porcję obiadową, a wieczorem będzie dla Was  złociste paliwo i mięsiwo grillowane.  Kawa, herbata woda mineralna gratis dla posiadaczy opasek . Ponownie apeluję o Wasze  wsparcie  u  Wielkiego Niebiańskiego Modelarza w sprawie warunków pogodowych na sobotę chociaż. :-)  

Zatem pozdrawiam i czekamy na Was.

Piotr i Koledzy z sekcji Modelarskiej

Aeroklubu Lubelskiego. 

Regulamin Polskie Skrzydła 2014.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 Wielu Kolegów pyta o dojazd. Wklejam link do Google maps.

https://www.google.pl/maps/place/Aeroklub+Lubelski/@51.217421,22.395544,13z/data=!4m2!3m1!1s0x472258a781d49ef3:0x851ff80122aeb4ab

 

 Proszę obserwować prognozę pogody. Jesli w czwartek nie przesuniemy daty imprezy to odbędzie się  niezależnie od pogody. 

Pozdrawiam

Piotr

P.S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Kuleżanki i Kulegi  :-)

 Prawie wszystko juz załatwione, także zapraszamy, impreza się odbędzie. :-)  Jeśli ktoś chce to od piątku juz koczujemy na lotnisku. Można polatać, pogadać,  pomóc przy jakichś pracach  i takie tam.  CZEKAMY NA WAS !!! PRZYBYWAJCIE!!!

Pozdrawiamy

  Modelarze z Lublina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.