Skocz do zawartości

Łączenie kamerki z systemem FPV


tlenex98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 Próbuję złożyć do kupy system FPV 5.8Ghz 200mW Boscam. Obejrzałem wiele filmików, na których to podłączają FPV do kamerek, niestety wszystkie były z GoPro, a ja jestem użytkownikiem CamOne Infinity. Do kamerki był dołączony kabel AV, który posiada dwa wejścia-video(żółty) i audio(biały). Podłączenie GoPro i CamOne różni się tym że z GoPro wychodzi jeszcze czarny kabelek(uziemienie), a w CamOne już go nie ma. Od strony nadajnika są czarny(uziemienie), czerwony(+), żółty(video), biały(audio) i zielony(tu nie wiem). Łączę AUDIO DO AUDIO i VIDEO DO VIDEO i nic. Na monitorze "brak sygnału. Kilkakrotnie sprawdzałem odbiornik i jego podłączenie do ekranu, również opcje ekranu i nie widzę tam żadnego problemu. Kanały są poustawiane tak samo na nadajniku jak i odbiorniku, według podanego schematu. Moim zdaniem coś musi być nie tak z łączem KAMERKA-NADAJNIK, tylko nie mogę dojść gdzie tkwi przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisałem nie zrozumiałego i co ma wnieść ten filmik?

To dosadniej; bolce wtyczek (tych ze zdjęcia) tak jak podłączyłeś (z białej wtyczki do białego, z żółtej do żółtego). Czarny przewód do pierścienia (czy jak go tam zwał) wtyczki (obojętne której, są zwarte we wtyku usb).

 

ps. obraz z infinity idzie ze zwłoką, nie polecam do fpv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2s 800mAh 20c. "Odkryłem" że nadajnik posiada swój wbudowany mikrofon, który transmituje sygnał audio poprawnie, słychać go z monitora. Dodam że od strony kamerki odciąłem chiny. W tym wypadku mam dwa zwoje kabli(audio i video) i do jednego z nich przylutowałem czarny kabel, tak jak mówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W tym wypadku mam dwa zwoje kabli(audio i video) i do jednego z nich przylutowałem czarny kabel, tak jak mówiłeś.

Nie bardzo rozumiem co piszesz, Do czego przylutowałeś czarny przewód? Jeśli odciąłeś chiny to mam nadzieję że do ekranu jednego z kabli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku połączyłeś czarny przewód z żółtym - ŹLE! Czarny ma być połączony z ekranem kabla. Zwróć uwagę jak wygląda przekrój kabla (przeciąłeś to widać). Przewód w środku kabla ma oplot, nie wiem jaki (swojego nie ciąłem) może jest to miedziana siateczka lub tasiemka, to do tego masz przylutować czarny przewód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak należy. Obraz jest bardzo dobry. Nie testowałem jeszcze na quadcopterze(pogoda nie pozwala), ale nie widać żadnych opóźnień w obrazie jak to mówiłeś. Jednak dzięki za pomoc. Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.